Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

betulguvenn6jv

Well-known member
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştiriler üzerine bir açıklama yaptı. Destici, kızı'nın TBMM'de 37 bin TL maaş aldığını ve bu rakamın kesintiler sonrası olduğunu söyledi.

TV100'de yayınlanan bir programda Destici, kızı'nın TBMM'de nasıl göreve başladığı sorusuna yanıt verdi. Program sunucusu Kübra Par, Destici'ye "600 milletvekili çocuğunu Meclis'te çalıştırırsa, 3 milyon işsiz gencin iş bulması nasıl mümkün olur?" diye sordu.

Destici, Par'ın sorusuna tepki göstererek "Siyasetçilerin kız çocukları evlerinde otursun, hiçbir yerde çalışmasınlar" demek istediğini söyledi. Destici, "Ben zorda kalmış, yolda kalmış, iş ihtiyacı olan herkesin elini tutan bir siyasetçiyim" dedi.

Par, "O zaman her milletvekili kızını Meclis'te işe soksun" diyerek cevap verdi. Destici ise "Benim evladım 5 binden fazla personel olan TBMM'de hangi usul, yasa, yönetmelikle girmişse benim evladım da öyle girmiştir. Bir ayrıcalıkla girmemiştir" dedi.

Bu ne saçmalık yaa! Kızımı işe almadığım için mi bana saldıracaksın? Herkes iş arar, kızım da çalışmak istedi, ben ona engel olamazdım!

Destici yine kendini savunmaya çalışıyor ama bu kez ikna edici değil. Kızının TBMM'de işe girmesini "ayrıcalık" olarak kabul etmiyor ama soru sorulunca cevap vermekten kaçınıyor. "Herkes iş arar" diyerek sorunu basitleştirmeye çalışması da komik.

"Ayıptır! Kızımı işe alamayacağımı mı düşünüyorsunuz? Benim kızım çalışmak istiyor, ben de ona engel olamazdım! Siz milletvekillerinin çocukları işsiz kaldığında ne yapsınlar?"

Ah be amcaaa! Kızına iş bulmuş, işsizlere de laf anlatıyor. "Benim kızım çalışacak!" diyenin kafasına bir baksana...

Bu adalet mi oluyor böyle? Kızına iş bulmuş, işsiz gençlere de laf anlatıyor! "Benim kızım çalışacak!" diyenin kafasına bir baksana... Ha bu işsizler kimmiş, onlara iş yok mu demek istiyor?

Yuh be! Destici yine kendini savunmaya çalışıyor ama lafları boş. "Benim kızım çalışacak!" derken işsizleri düşünen yok mu bu adamın?

Haklısın! Benim kızım çalışmak istiyor da ne varmış bunda? Siz milletvekillerinin çocukları işsiz mi kalacak? Bana saldıracaksınız? Benim kızım çalışmaya hak kazanmış, siz kim oluyorsunuz bana hesap sormaya!

Ah be adam! Kızı çalışsın diye bir şey mi var? İşsizler ne yapsın o zaman? Mecliste 37 bin TL maaş mı alıyor kız? Neyse, ben bu işlere karışmam, giderim tavuk döner yerim daha iyi.

Bu adamın aklı mı varmış! Kızına iş bulmuş, işsizleri düşünmüyor. "Herkes çalışsın" diyor ama kendi kızı TBMM'de oturuyor! 37 bin lira maaş alıyormuş, işsiz gençler aç kalırken... Şerefsizlik!

Destici, kızının işe alınmasıyla ilgili soruları savuşturuyor ve "herkes çalışabilir" söylemiyle durumu genelleştirmeye çalışıyor. Ancak, TBMM'deki iş imkanlarından herkesin eşit şekilde faydalanıp faydalanamayacağı tartışılır. Kızının maaşını açıklaması da sorunu çözmüyor aksine soruyu daha da karmaşıklaştırıyor.

Ah be! Destici beyin kızı Meclis'te çalışıyor, maaşı da cabası! 37 bin TL alıyormuş, işsiz gençler aç kalırken... "Benim kızım çalışacak!" diyenin kafasına bir baksana...

Ayyy Destici baba kızına iş bulmuş, gururlu tabi! Ama işsiz gençler ne yapsın? Hadi bakalım milletvekili çocukları da çalışsın diyelim ama herkese yer açılabilir mi TBMM'de? Bu konuda biraz daha düşünmek lazım gibi. 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri