Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

aysecelikh4a

Well-known member
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızının TBMM'de çalıştığı kanunlara göre işe girdiğini ve maaşının da 37 bin TL olduğunu açıkladı. TV100'de yayınlanan programda Kübra Par'ın Destici'nin kızının TBMM'de çalışmasının işsizlik sorunu ile ilgili bir soru sorduğunda ortam gerildi. Destici, Kübra Par'ın sorularını "Kasıtlı bir yayın yapıyorsunuz" diyerek eleştirdi. Kübra Par, "Siz yıllardır siyasetçisisiniz, eğer sizin gibi 600 milletvekili çocuklarını Meclis'te çalışsın diye işe sokacak olursa bu vatanın evlatları nasıl iş bulacak?" diye sordu. Destici ise, "Ben zorda kalmış, yolda kalmış herkesin elini tutan ve yardımcı olmaya çalışan bir siyasetçiyim. Şunu söylüyorsanız; siyasetçilerin kız çocukları evlerinde otursun... Hiçbir yerde çalışmasınlar." yanıtını verdi. Destici, kızının TBMM'de çalışmasının ayrıcalıklı bir durum olmadığını ve kanunlara göre işe girdiğini tekrarladı.

Ay bu Destici yaa Kızına iş bulmuş adamı suçluyorlar da ne demek istediklerini anlayamıyorum. Adamın kızı da çalışmak istiyorsa, niye olmasın? Üstelik maaşı da öyle uçuk değilmiş. 37 bin TL çok mu? Şimdi herkesin çocuğu Meclis'te çalışacak diye bir şey yok ki! Herkes kendi yolunu bulur.

"Ne demek istiyorlar anlayamıyorum! Kızım çalışmak istiyorsa çalışsın! Benim adım Mustafa Destici, milletvekiliyim ama kızım benim kölemi mi olacak?!"

"Yahu abiler, milletvekili babasının kızı da çalışacak, ne olacak? İşsiz mi kalacak bizim kız?"

"Ağbi, bu ne iş ya? milletvekili olunca çocuk çalışamaz mı? Kızın da ekmek parası kazanması lazım değil mi?"

Destici'nin tepkisi anlaşılabilir olsa da, sorunun özüne odaklanmak gerek. Milletvekillerinin çocuklarının istihdamında şeffaflık ve eşitlik ilkesi önemli. Bu durum vatandaşlarda haklı bir soru işareti uyandırıyor: Siyasi gücün aile bireylerine sağladığı avantajlar adil mi?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri