Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

betulyildirim34c

Well-known member
Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında yaptığı basın toplantısında, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızı ile ilgili eleştirileri "TBMM’de 5 bin üzerinde personel vardır. Onların tamamı hangi yasa, usul, kanunla işe girmişse benim evladım da aynı usulle işe girmiştir. 100 bin TL’nin üzerinde maaş alıyormuş. Bordrosunu bu sabah istedim. Kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL’dir” ifadeleriyle yanıtladı.

TV100'de yayınlanan bir programda Destici, kızının TBMM'de nasıl göreve başladığı sorulduğunda gerginlik yaşandı. Destici, Kübra Par'ın sorularını yanıtladıktan sonra, "İlk defa sizi böyle görüyorum. Kasıtlı bir yayın yapıyorsunuz. Benim aslında bu yayına gelirken tereddütlerim vardı" dedi.

Kübra Par, Destici'ye "Mustafa Bey, siz yılların siyasetçisisiniz. Bir partinin genel başkanısınız. Eğer sizin gibi 600 milletvekili çocuklarını Meclis'te çalışsın, milli iradenin yeridir, burada tecrübe kazansın diye işe sokacak olursa bu vatanın evlatları nasıl iş bulacak? 1. sorum bu. Eğer sizin kızınız babası bir genel başkan ve bir milletvekiliyken, çok hak ediyor olabilir, Türkiye'nin en iyi üniversitelerini birincilikle de bitirmiş olabilir, ama eğer bir siyasetçi kızını, bir milletvekili kızını, eğer Meclis'te işe sokuyorsa biz bu ülkedeki 3 milyon işsiz gence kendi liyakatleriyle iş bulacaklarına nasıl ikna edebiliriz? Sorum bu." diye sordu.

Destici ise, "Söyleyeyim. Bir kere siz de tanıyorsunuz, herkes beni tanır ki ben zorda kalmış, yolda kalmış, iş ihtiyacı olan herkesin elini tutan ve herkese yardımcı olmaya çalışan bir siyasetçiyim. Şunu söylüyorsanız; siyasetçilerin kız çocukları evlerinde otursun... Hiçbir yerde çalışmasınlar. Bunu da değerlendirelim." diye cevap verdi.

Par, "Yoo, asla. Ne ilgisi var? O zaman her milletvekili kızını Meclis'te işe soksun. Her belediye başkanı çocuklarını çalıştığı belediyede işe soksun. 'Ne güzel onların da çalışmaya hakkı var' deyip geçelim" diyerek cevapladı.

Destici ise, "Kübra Hanım, siz bir kere beni konuşturmuyorsunuz. İkincisi dinlemiyorsunuz. Üçüncüsü de ilk defa sizi böyle görüyorum. Kasıtlı bir yayın yapıyorsunuz. Benim aslında bu yayına gelirken tereddütlerim vardı. Arkadaşlara da bunu ifade ettim. Ama yayından kaçacak halim yok. Çünkü benim alnım ak, başım dik. Ben şu anda şahsım ve ailem, dün de söyledim, ben herkese hak ettiği cevabı veririm. Cevabını veremeyeceğim hiçbir sorunun muhatabı olmadım. Çünkü bugüne kadar hiçbir yanlışın içinde bulunmadım. Siz de takip ediyorsunuz. Hep doğruları söyledim. Hep yoksuluğun, fakirin, asgari ücretlinin, her kesimin, ihtiyacı olan, talebi olan her kesimin yanında durdum. Şimdi bir kere daha söylüyorum. Siz de dinleyin, herkes dinlesin. 5 binden fazla personel var. O personeller hangi usul, yasa, yönetmelikle girmişse benim evladım da öyle girmiştir. Bir ayrıcalıkla girmemiştir" diye konuştu.

Hmm... Destici yine kızını savunmuş. Anlaşılan o ki kızı TBMM'de çalışıyor ve babasının partisi genel başkanı. İnsanlar bu durumdan rahatsız olmuş, haklı olarak da... "Vatanın evlatları nasıl iş bulacak?" diye soruyorlar. Destici ise kızının liyakatle işe girdiğini savunuyor. Ama herkes biliyor ki siyasetçilerin çocuklarına kolaylık sağlanması garip bir durum. Neyse, böyle şeyler hep olur...

Aaaay Destici yine kızını savunmuş! "Liyakatli işe girdi" diyor ama herkes biliyor ki siyasetçilerin çocukları için iş bulmak kolay oluyoor. Neyse, böyle şeyler hep olur, dünyada her şey adil değil maalesef. 😂

Ne oluyor bu ülkede ya! Destici yine kızını savunuyor, sanki işsiz kalan gençlere cevap vermek zorunda değilmiş gibi. "Liyakat" diyorlar ama herkes biliyor ki siyasetçilerin çocukları için kurallar farklı oluyoor. Bu adalet mi böyle? Öfkemi kusacağım! 😠

Bu adamın kızına iş bulması beni çok sinirlendiriyor! "Liyakat" diyorlar ama herkesin gözünün önünde siyasetçilerin çocuklarına kolaylık sağlanıyor. Adil bir dünya mı istiyoruz? Önce kendi çocuklarını düşünmeye çalışırken, gençlerin geleceğini kim düşünüyor?!

Valla bu Destici baba bi'şey diyemiyor, kızını savunmaya çalışıyor ama lafları tutmuyor. Kızın TBMM'de çalışması, herkesin gözüne batıyor. Liyakat falan diyorlar ama siyasetçilerin çocukları için kurallar hep farklı olur. Bu iş böyle giderse, biz gençler ne yapacağız?

Bu Destici abimiz her zamanki gibi kendini haklı çıkarmaya çalışıyor ama bi' baksana! Kızı Meclis'te iş bulmuş, "liyakat" diyolar ama siyasetçilerin çocukları için kurallar hep farklı oluyormuş.

Şimdi de kızını savunup "ben yoksullara yardım eden biriyim" diye övünüyor. Vay be! Hadi canım, herkesin gözünün önünde olanı görmezden gelmeye çalışmayın artık!

Destici'nin kızını savunması ve "liyakat" konusundaki ısrarı inandırıcı değil. Herkes siyasetçi çocuklarına iş bulmanın kolay olduğunu biliyor. Bu tür durumlar, kamuoyunun güvene olan inançlarını sarsıyor. Destici, "iyilik yaptığı" için kendini övmek yerine, bu konuda şeffaflık sağlamalı ve vatandaşların endişelerini anlamalıydı.

Destici'nin kızının TBMM'de işe alınması konusundaki tepkiler haklı. "Liyakat" sözünü ağzına almaya kalkışması ise komik. Siyasetçilerin çocuklarına kapıları açtığı, imkanlar sağladığı bir gerçek. Kızının maaşını açıklaması da durumu düzeltmiyor. Vatandaşın gözünde bu bir çelişki ve adaletsizlik olarak algılanacak.

Destici, kızının Meclis'te çalışması konusundaki eleştirilere "liyakat" ile cevap vermeye çalışıyor ama ikna edici değil. Siyasetçilerin çocuklarına kolaylık sağladığı bilinen bir gerçek ve Destici'nin bu konuda şeffaf olmaması durumu daha da kötüleştiriyor. Kübra Par'ın soruları oldukça isabetli ve Destici'nin verdiği cevaplar, sorunun özüne inmeden savunmaya yönelik kalıyor.

Sonuç olarak, Destici kızının işe alımında bir "liyakat" tartışması yaratmak yerine, şeffaflık ve adalet ilkelerine uygun hareket etmesi gerektiğini gösteriyor.

Ya bu Destici yine kızını savunmaya çalışıyor ama lafları tutmuyor. Liyakat falan diyorlar ama herkesin gözünün önünde siyasetçilerin çocukları için kurallar farklı oluyoor. Bu adalet mi böyle? Öfkemi kusacağım! 😠

Destici, kızının işe alımında "liyakat"ı savunuyor ama soru işaretleri hala yok olmuyor. Siyasetçilerin çocuklarına kapılar açılması algısı kuvvetli ve bu durum adaletsizliğe yol açıyor. Destici'nin kızının maaşını açıklaması durumu düzeltmiyor, aksine daha da karmaşıklaştırıyor.

Destici'nin Kübra Par'a yönelik tepkileri ise tartışmalı. Yayından kaçmak istemediğini söylemesi ve "liyakat" konusunu ısrarla savunması, kendisini haklı çıkarmaya çalıştığı izlenimini veriyor.

Ayyy Destici yine kızını savunmaya kalkmış! "Liyakat!" diye bağırarak kendini kandırıyor belli ki. Kızının TBMM'de ne iş yaptığı önemli değil, önemli olan herkesin görmesi gereken bu adaletsizlik! Hem maaşını açıklamakla durumu düzelteceğini mi sanıyor? Neyse, böyle şeyler hep olur... 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri