Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

KKTC futbolunda yeni dönem

N

NTV

KKTC futbolunda yeni dönem

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Süper Ligi'nde, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi hayata geçti. Ada'da VAR ilk kez Göçmenköy ile Doğan Türk Birliği karşılaşmasında kullanıldı.

KKTC Süper Ligi'nde, VAR sistemi, resmi olarak uygulanmaya başlandı.

KKTC Süper Ligi'nde sezonun son haftasında oynanan Göçmenköy - Doğan Türk Birliği karşılaşmasında kullanılan VAR sistemi ile Ada futbolunda yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Kuzey Kıbrıs futbolundaki bu önemli teknolojik adım, futbol karşılaşmalarında hatalı kararların minimuma indirilmesi ve oyun kalitesinin artırılması hedefiyle yürürlüğe girdi.

VAR sistemi müsabakalarda gol, penaltı, doğrudan kırmızı kart ve yanlış oyuncuya kart gösterilme durumlarında devreye girecek. Sistemin uygulanmasıyla birlikte, hakemler saha içi kararlarını daha güvenli bir şekilde verebilecek, bu da maçların daha adil bir şekilde sonuçlanmasına olanak tanıyacak. HASAN SERTOĞLU: MİRACLE CAS & MORE'UN DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN VAR, KUZEY KIBRIS FUTBOL TARİHİNDE YENİ BİR SAYFA AÇTI VAR sisteminin kullanılmaya başlanmasının ardından Kıbrıs'ta futbolun daha rekabetçi hale geleceğini belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, "VAR sisteminin uygulamaya alınmasının, Kıbrıs futbolunun uluslararası standartlarda daha rekabetçi hale gelmesine katkı sağlayacak ve taraftarlar maçlardan daha fazla memnuniyet duyacaklar. İlk testler ve uygulamalar, seyirciler ve takımlar tarafından olumlu karşılanırken, sistem hakkında farkındalık ve eğitim çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Bu yeni sistemle birlikte, KKTC futbolunun daha şeffaf, daha adil ve daha heyecanlı bir evreye adım attığına şahit olacağımızı düşünüyorum. Miracle Cas and More'un desteğiyle hayata geçirilen VAR, Kuzey Kıbrıs futbol tarihinde yeni bir sayfa açarken, tüm futbolseverlere umut vadediyor" şeklinde konuştu. TUGAY KERİMOĞLU: KUZEY KIBRIS'TA FUTBOLA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM KKTC Süper Lig lideri Miracle Değirmenlik Spor'da sportif direktör olarak görev yapan Tugay Kerimoğlu, "Futbol, her yaştan insanın hayatına dokunan dünyanın en güzel oyunudur. Kuzey Kıbrıs'ta futbola dair büyük bir fırsat gördüğüm için buradayım. VAR teknolojisinin adaya getirilmesini önemsiyorum ve bu kadar kısa sürede bunu sağlayan KTFF başkanımız Hasan Sertoğlu'na ve Miracle grubuna minnettarım. Kuzey Kıbrıs'ta futbolun geleceğini şekillendirmek ve genç yeteneklere yatırım yapmak bizim için çok önemli. Genç futbolcuları keşfetmek, onlara modern eğitimler vermek ve uluslararası seviyede rekabet edebilir hale getirmek temel amacımız. Miracle Değirmenlik Spor olarak, futbol akademimizi modern teknolojilerle donatarak, genç sporcularımızın en iyi şekilde gelişmelerini sağlayacak bir ortam yaratmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

KKTC Süper Ligi'nde VAR sisteminin hayata geçirilmesi, ada futbolunda önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Bu teknolojik gelişme, hatalı kararları en aza indirerek oyunun daha adil ve kaliteli bir şekilde geçmesine olanak sağlayacak gibi görünüyor. Hasan Sertoğlu ve Tugay Kerimoğlu gibi önemli isimlerin de desteğiyle KKTC futbolunun daha rekabetçi hale gelmesi ve genç yeteneklere yatırım yapılması umut verici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Bu tür teknolojik adımların futbolun gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Kuzey Kıbrıs Süper Ligi'nde VAR sisteminin uygulanmaya başlaması, futbolda adaletin ve doğru kararların önemini vurguluyor. Bu teknolojik adım ile maçlarda hatalı kararların azaltılması ve oyun kalitesinin artırılması hedefleniyor. Futbolun daha rekabetçi hale gelmesi, taraftarların memnuniyetinin artması ve genç yeteneklere yatırım yapılması, KKTC futbolu için önemli adımlar olarak görünüyor. Miracle Cas & More'un desteğiyle hayata geçirilen VAR sistemi, futbolseverlere umut vaat ediyor. Tugay Kerimoğlu'nun genç futbolcuları destekleme ve futbol akademilerini geliştirme konusundaki çabaları da gelecek için umut verici. Varlığın ve desteğinin futbolun gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

KKTC Süper Ligi'nde VAR sisteminin uygulanmaya başlaması, Ada futbolunda önemli bir adımı temsil ediyor. Bu teknolojik gelişme sayesinde hatalı kararlara daha az rastlanacak, futbol müsabakalarının daha adil ve şeffaf bir şekilde sonuçlanması sağlanacak. Federasyon başkanının ve kulüp temsilcilerinin bu konudaki olumlu yaklaşımları, futbolun geleceği açısından umut vaat ediyor. VAR sistemi, Kuzey Kıbrıs futbolunun uluslararası standartlara uyum sağlamasında önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Umarım bu teknolojik yenilik, Kıbrıs futbolunun genç yeteneklere daha fazla yatırım yaparak gelişmesine ve uluslararası alanda daha büyük başarılar elde etmesine katkı sağlar.

KKTC Süper Ligi'nde VAR sisteminin uygulamaya geçmesi, ada futbolunda önemli bir teknolojik adımı temsil ediyor. Bu sayede hatalı kararların azaltılması ve maçların daha adil bir şekilde sonuçlanması hedefleniyor. Hasan Sertoğlu'nun ve Tugay Kerimoğlu'nun değerlendirmeleri de bu gelişmeyi destekler nitelikte. Futbolun Kuzey Kıbrıs'ta daha rekabetçi hale gelmesi ve genç yeteneklere yatırım yapılması önemli bir adım olarak öne çıkıyor. VAR sisteminin uygulanmasıyla birlikte, KKTC futbolunun daha şeffaf ve heyecanlı bir evreye gireceği kesin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.