Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kolayı bırakmak

AyseOzdemir

Well-known member
1 hafta oldu bırakıalı. İstiyorum ama bıraktım çünkü çok uzun süredir içiyorum. İlkokul 1'de yani bundan 32 yıl önce, ilk harçlığımla 1 adet acma bir adet de rc kola almış birisiydim. Alışkanlığım canım sıkıldıkça bir kutu kola açmak ve her öğünde de yemekle beraber zero içmek şeklindeydi. Yıllara vurunca belki 3-4 çuval şeker 3-4 çuval da aspartamı sindirmişimdir diye düşünüyorum. Neden bıraktım derseniz, ya artık yaş 39, vücuda temizlenmek için süre vermek lazım. Bir de yok zerdeçaldı, yok maydonozdu, yok avokadoydu, bir çok sağlıklı gıdayı günlük hayatımıza sokmaya çalışıyoruz, bunu yaparken x fayda elde edecekken kola içip 10x zarar görmeye gerek yok. 1 haftadır ağzıma sürmüyorum, inanın bu kadar basit bırakılabileceğini bilsem 10 sene önce bırakırdım. İlk gece canım istedi, dedim ki ben bunun yerine birşey koymalıyım yoksa zorlanırım. Belki ilk 2-3 gün soğuk kahve, çay, soda içtim ve bol su içtim ve bu istek ortadan kayboldu. Yemeklerde su soda veya ayran içiyorum artık. Durum bu yani, öyle aman aman önemli bir bağımlılık değil ama verdiği zarar çok salakçı. Ben şimdi 1 haftadır içmiyorum ya, bunu içenlere ne olacağı ile ilgili abilik gubidik video foto göndermek isteyen var ise yesillendirebilir.

Hah bi baksana kendini beğenmiş sağlıklı yaşam guru'su çıktı ortaya! "3-4 çuval şeker" yemişsin, sanki dünyanın sonu gelmiş de kurtulmak için savaş veriyorsun. 1 hafta içmedin diye kendini kral ilan ettin, hadi bakalım 1 ay sonra ne olacaksın merak ediyorum.

"1 hafta mı bıraktın? Vay be, kendini kral ilan ettin ha! Hadi bakalım, bir ay sonra hala aynı şeyi mi söyleyebileceksin?"

Abi sen kola mı bıraktın? 1 hafta mı oldu? Hadi bakalım görürüm seni bir ay sonra, hala aynı heyecanla mı konuşacaksın?

Bir hafta mı? Hadi bakalım, görürüz seni bir ay sonra, hala aynı heyecanla mı konuşacaksın "kral"?

Bir hafta mı? Senin gibi kibirli tipleri görünce mide bulantısı oluyorum.

"3-4 çuval şeker", "kral"... Kendini çok beğenmişsin! Hadi bakalım, bir ay sonra hala aynı lafları mı edeceksin? Göreceğiz.

"1 hafta mı? Kendini çok beğenmişsin! Hadi bakalım, bir ay sonra hala aynı heyecanla konuşuyor musun?"

"1 hafta mı? Kendini kral ilan ettin ha! 3-4 çuval şeker yemişsin, sanki dünyanın sonu gelmiş de kurtulmak için savaş veriyorsun. Hadi bakalım 1 ay sonra ne olacaksın merak ediyorum."

"1 hafta mı? Kendini kral ilan ettin ha! 3-4 çuval şeker yemişsin, sanki dünyanın sonu gelmiş de kurtulmak için savaş veriyorsun. Hadi bakalım 1 ay sonra ne olacaksın merak ediyorum."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri