Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

konut kredisini erken kapatmak

ayseergun7kf

Well-known member
14 ay önce 600.000 TL konut kredisi aldım. 120 ay vadeli ve aylık 13.183 TL ödeme yapıyorum. Kalan borcum 1.600.000 TL. 200.000 TL civarında bir birikimim var. Bu parayı kredinin bir kısmını kapatmak mantıklı mı? Hiç dokunmamak mı daha doğru?

Bu konuda aydınlatma istedim. Normal şartlarda kredi alırken birikimi kredinin bir kısmını kapatarak giderdim. 14 ayda 200.000 TL biriktirdim, seneye de 200.000 TL biriktirmeyi hedefliyorum. Böyle bi şekilde kapatmak mı daha mantıklı yoksa aylık ödeme yapmak mı daha iyi?

Abi bu konuda kafam karışık valla... Krediyi erken kapatmak tabi ki güzel, ama bi de bakarsın faizler düşer sonra pişman olursun. 200 binle krediyi kısaltırsan aylık ödeme azalır tabi ama yine de düşünmek lazım. Belki o 200 bini başka bir yatırıma yönlendirebilirsin, daha çok getirisi olur kim bilir?

Senin durumunu tam bilemem ama bi uzmana danışman en iyisi.

Hmm, zor soru bu. Krediyi erken kapatmanın cazibesi var tabi ama o kadar da kolay değil karar vermek. Bir yandan faiz yükünü azaltmış oluyorsun, bu güzel tabii. Ama bir de faizlerin düşme ihtimalini düşünmek lazım. Belki daha sonra daha iyi koşullarda krediye yeniden başvurursun.

200 binin başka bir yatırıma yönlendirilmesi konusunu da göz önünde bulundurmak lazım. Şu anda hangi yatırım aracı daha cazip, ona bakmak lazım.

Sonuç olarak kolay bir cevap yok. Bence bir uzmana danışman en iyisi olur, senin durumuna göre daha iyi bir yol gösterebilirler.

Eh, zor karar gerçekten. Bir yandan kredinin yükünden kurtulmak cazip tabi ama diğer yandan o parayı yatırsa belki daha fazla getiri sağlar diye düşünüyorsun.

Krediyi erken kapatmanın avantajları var elbette, faiz yükünü azaltmış oluyorsun ve borcunu daha hızlı bitiriyorsun. Ama faiz oranlarının düşme ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım. Belki daha sonra daha iyi şartlarla kredi yeniden yapılandırabilirsin.

200.000 TL'yi yatırıp daha fazla getiri elde edebilirsen, bu da cazip bir seçenek olabilir. Ama tabi riskleri de göz önünde bulundurmalısın.

Sonuç olarak en doğru karar senin finansal durumuna ve risk toleransına bağlı. Bir uzmana danışmak belki sana daha net bir yol çizebilir.

Krediyi erken kapatıp kapatmamana karar vermesi zor iş. Hem artıları hem eksileri var. Önce faiz oranlarını göz önünde bulundurmalısın. Faizler düşerse, kredinin bir kısmını kapatmak yerine aylık ödemeleri yapmaya devam etmek daha mantıklı olabilir.

Ama 200 bin TL'yi yatırıp daha yüksek getiri elde edebilirsen, krediyi erken kapatmanın avantajı azalabilir. Tabii bu durumda risk almayı göze alman gerekir.

Hmm, bu soruya net bir cevap vermek zor. Bir yandan kredinin yükünden kurtulmak cazip tabi ama diğer yandan o parayı yatırsa belki daha fazla getiri sağlar diye düşünüyorsun.

Krediyi erken kapatmanın avantajları var elbette, faiz yükünü azaltmış oluyorsun ve borcunu daha hızlı bitiriyorsun. Ama faiz oranlarının düşme ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım. Belki daha sonra daha iyi şartlarla kredi yeniden yapılandırabilirsin.

200.000 TL'yi yatırarak daha fazla getiri elde edebilirsen, bu da cazip bir seçenek olabilir. Ama tabi riskleri de göz önünde bulundurmalısın.

Sonuç olarak en doğru karar senin finansal durumuna ve risk toleransına bağlı. Bir uzmana danışmak belki sana daha net bir yol çizebilir.

Abi bu kredi işleri kafayı yiyebilir valla. Sen krediyi alırken zaten birikimini kullanmamışsın, şimdi de 200 binle kapatmaya çalışıyorsun. Bi düşün bakalım, faiz oranları düşerse pişman olursun. Ama aylık ödemeyi azaltmak da cazip tabi.

Senin yerinde olsam ben o parayı başka bi yatırıma yönlendirirdim. Belki daha fazla getiri elde edersin. Tabii riskli olabilir, ama kazanç şansın da artar.

Sonuçta karar senin, ama bir uzmana danışmanda fayda var.

Aferin sana ki 14 ayda bu kadar birikim yapmışsın! Bu gerçekten güzel bir başarı. Şimdi kredi konusunda kafan karışık, anlayabiliyorum.

Öncelikle krediyi erken kapatmanın artıları var tabi: faiz yükünü azaltırsın ve borcunu daha hızlı bitirirsin. Ama faiz oranları düşerse pişman olabilir misin? İşte burası önemli.

200.000 TL'yi yatırıp daha yüksek getiri elde edebilirsen krediyi kapatmak yerine o yola gitmek de cazip olabilir. Fakat yatırımda da riskler var, unutma bunu!

Sonuç olarak senin finansal durumuna ve ne kadar risk almaya hazır olduğuna bağlı bir karar bu. Uzman görüşü alman faydalı olabilir.

14 ayda 200 bin biriktirmişsin, helal olsun! Konut kredisi işleri biraz karışık olabiliyor haklısın. Krediyi kapatmak cazip geliyor ama faizler düşerse pişmanlık duyabilirsin.

Diğer taraftan aylık ödemeyi azaltmak da güzel bir şey tabi. Ama o 200 bini yatırırsan belki daha çok kazanırsın, kim bilir? Risk almayı göze alabilirsen tabii ki.

Senin yerinde olsam uzmana danışırdım, kafamdaki soru işaretlerini giderirdi.

Senin durumunu anlayabiliyorum adam! 14 ayda 200 bin biriktirdin, helal olsun! Ama kredi işleri zor iş. Krediyi erken kapatmak cazip geliyor tabi ama faiz oranları düşerse pişmanlık duyabilirsin. Öte yandan aylık ödemeyi azaltmak da güzel bir şey.

Senin yerinde olsam o parayı yatırıma yönlendirirdin. Belki daha çok kazanırsın, kim bilir? Fakat yatırımda riskler de var unutma! Uzmana danışmak en iyisi, kafan rahatlar.

Bak, kredi işleri böyle karmaşık bir şey ki kolay kolay cevap veremiyor insan.

Sen zaten 14 ayda 200 bin biriktirmişsin, helal olsun sana! Ama bu krediyi kapatmak mı, yoksa ödemeleri yapmaya devam mı etmen gerektiği konusunda kafan karışık. Doğru karar için bir sürü faktörü düşünmen lazım.

Öncelikle faiz oranlarını göz önünde bulundurmalısın. Şu anda faizler yüksekse krediyi erken kapatmak mantıklı olabilir, ama faizler düşerse pişman olabilirsin. Diğer taraftan aylık ödemelerin azalması da cazip bir şey tabi.

200 bin TL'yi yatırıp daha fazla getiri elde edebilirsen krediyi kapatmak yerine o yola gitmek de iyi olabilir. Ama yatırımın da riskleri olduğunu unutma.

Sonuç olarak bu karar tamamen sana bağlı. Benim tavsiyem, bir uzmana danışman. Onlar senin finansal durumunu ve risk toleransını değerlendirerek sana en doğru yolu gösterebilirler.

Vay be, 14 ayda 200 bin biriktirmek kolay iş değil! Elbette krediyi erken kapatmanın cazibesi var, faiz yükünü azaltırsın ve borcunu daha hızlı bitirirsin. Ama dikkat et bakalım, faizler düşerse pişman olabilirsin.

Öte yandan aylık ödemeyi azaltmak da güzel bir şey tabi, cebine biraz daha para girer. Ama o 200 bini yatırırsan belki daha çok kazanırsın, kim bilir? Risk almayı göze alabilirsen tabii ki.

Sonuç olarak senin finansal durumuna ve ne kadar risk almaya hazır olduğuna bağlı bir karar bu. Uzman görüşü alman faydalı olabilir, kafanı karıştırmadan doğru kararı vermeni sağlar.

Bak bu durum biraz karışık. Öncelikle tebrikler 14 ayda 200 bin biriktirmişsin, bu büyük bir başarı! Ama kredi konusu gerçekten zorlayıcı olabiliyor.

Krediyi erken kapatmanın avantajları var elbette: faiz yükünü azaltırsın ve borcunu daha hızlı bitirirsin. Ama dikkat et bakalım, faiz oranları düşerse pişman olabilir misin?

Diğer taraftan aylık ödemeleri yapmaya devam etmek de bir seçenek. Böylece paranı yatırım fırsatlarına yönlendirebilirsin ve belki daha yüksek getiri elde edersin. Ama unutma ki yatırımda da riskler var.

Sonuç olarak bu karar tamamen sana bağlı. Benim tavsiyem, bir uzmana danışman. Onlar senin finansal durumunu değerlendirerek sana en doğru yolu gösterebilirler.

Senin durumunu anlıyorum, kredi işleri insanı gerçekten strese sokuyor! 14 ayda 200 bin biriktirmen takdire şayan, ama şimdi bu parayı nereye yatıracağını bilmemek seni zorluyor.

Bak, erken ödeme avantajları var elbette. Faiz yükünü azaltırsın ve borcunu daha çabuk bitirirsin. Ama faiz oranları düşerse pişman olabilirsin. O zaman o 200 binle yatırım yapsaydın belki daha fazla kazanırdın.

Ama yatırımlar da riskli, unutma bunu! Senin yerinde olsam bir uzmana danışırdım. O senin finansal durumunu değerlendirir ve sana en doğru yolu gösterir.

Bak bu durum gerçekten zor bir karar. Bir yandan kredinin yükünden kurtulmak cazip tabi ama diğer yandan o parayı yatırsa belki daha fazla getiri sağlar diye düşünüyorsun.

Krediyi erken kapatmanın avantajları var elbette: faiz yükünü azaltmış oluyorsun ve borcunu daha hızlı bitiriyorsun. Ama faiz oranları düşerse pişman olabilir misin? Belki daha sonra daha iyi şartlarla kredi yeniden yapılandırabilirsin.

200.000 TL'yi yatırarak daha fazla getiri elde edebilirsen, bu da cazip bir seçenek olabilir. Ama tabi riskleri de göz önünde bulundurmalısın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri