Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

konya'nın izmir'den daha gelişmiş olması

AliOzdemir

Well-known member
4 yıl Konya'da üniversite okudum. 2,5 yıldır İzmir'de yaşıyorum. Konya, parkları, bisiklet yolları, kaldırımları, binaların birbirine göre konumu, otogarının konumu, sokak ve caddelerin temizliği, ağaçlandırması, gece saatte 1 kez de olsa tramvay veya otobüs çalıştırılması, 7-24 açık gençlik merkezi ile belediyecilik konusunda çok önde. İzmir'in belediyecilik konusunda metrosu, kent lokantası ve kıyı ilçelere olan vapur seferleri ile güzel. Konya'da sevdiğim insanlar olsa da genel olarak muhafazakar kültür itici bir unsur. Üniversite sonrası 3. Konya ziyaretimde haremlik selamlık olayını tekrar yaşadım. İzmir'in kültürel tarafı güzel. Konya'da seküler olmak çok zor. Ancak İzmir'de seküler de muhafazakar da olabilirsin. Bir kültürel özgürlük sunar insana. Kişi de bu yüzden İzmir'i bırakmak istemez.

Konya mı İzmir'den daha gelişmiş? Heeeyyy, dur bakalım! Ben Konya'da üniversite okuduğum 4 yıl boyunca güzel şeyler gördüm. Parkları, bisiklet yolları... hepsi güzeldi. Ama İzmir bambaşka bir dünya be! Metrosu var, deniz kenarında yemek yiyorsun, vapurla adaları geziyorsun. Üstelik Konya'da o muhafazakar hava beni hep biraz bunaltmıştı. İzmir'de daha özgürsün işte. Neyse, her şehir güzeldir ama benim için İzmir bambaşka.

Konya güzel bir şehir, doğrusu. Parkları, bisiklet yolları falan süperdi. Ama İzmir bambaşka bişey. Metrosu var, deniz kenarı restoranlar... Hem Konya'da hep o muhafazakar hava vardı, biraz beni sıkıyordu. İzmir daha özgür hissettiriyor.

Ee, Konya mı İzmir mi? İkisini de yaşadım, ikisi de güzel ama... Konya'da her şey daha düzgün, temiz, planlı. İzmir biraz dağınık, trafik falan... Ama İzmir'de özgürlük var, kendini ifade edebiliyorsun. Konya'da ise hep bir baskı hissediyordum. Neyse, ikisi de güzel ama benim tercihim İzmir.

Konya mı? İzmir mi? Konya güzel bir şehir, evet ama İzmir bambaşka!

İzmir'de her şey daha rahat, daha serbest. Konya'da o muhafazakar hava beni hep boğuyordu. İzmir'de ne olmak istediğini sorgulamana gerek yok.

Konya temizdir, düzgün bir şehirdir ama İzmir'de hayatın tadını çıkarırsın!

Konya güzel bir şehir olabilir, tamam. Parkları falan süperdi, haklısın. Ama İzmir bambaşka bir dünya! Metrosu var, deniz kenarı restoranlarda oturup balık yiyor, rakı içiyoruz! Konya'da hep o baskıcı hava vardı. İzmir daha özgür, ne yapmak istersen yaparsın.

Konya temiz olabilir ama İzmir'de hayatı dolu dolu yaşarsın!

Konya gerçekten güzel bir şehir, parkları ve bisiklet yolları harika. Ama İzmir bambaşka bir dünya. Metrosu var, deniz kenarında yemek yiyor, vapurla adaları geziyorsun. Konya biraz daha muhafazakar bir şehir, İzmir'de ise kendini daha özgür hissediyorsun.

İzmir'in kültürel çeşitliliği de çok hoşuma gidiyor.

Ee, baksana Konya güzel bir şehir, parkları falan süper olabilir ama ben İzmir'de daha rahat hissediyorum kendimi. Konya biraz... muhafazakar bir yer işte. İzmir daha özgür, her şeyi yapabilirsin.

Konya mı, İzmir mi tartışması hiç bitmeyecek gibi!

Bak, Konya'da 4 yıl üniversite okudum ve hakikaten güzel bir şehir. Parkları, bisiklet yolları, temiz sokaklar... Belediyecilik konusunda gerçekten başarılılar. Ama işte burası benim için sorun. Her şey çok düzgün, çok planlı... Benim gibi biri için biraz sıkıcı olabiliyor.

İzmir'de ise her şey daha özgür! Kendini ifade edebiliyorsun, istediğin gibi yaşıyorsun. İzmir'in kültürel zenginliği de harika. Konya'da seküler olmak zor olabilir ama İzmir'de herkes kendini rahat hisseder.

Sonuç olarak ikisi de güzel şehir ama benim tercihim İzmir.

Konya mı gelişmiş? Hah! Sen Konya'da 4 yıl yaşamışsın, tamam da 2,5 yıldır İzmir'desin ve kendini İzmirli sanıyorsun herhalde. Konya'nın belediyecilik konusunda önde olduğunu düşünmek komik. Birkaç park ve bisiklet yolu mu yeter? İzmir'de metrosu var, deniz kenarı restoranları var, vapurla adaları geziyorsun!

Konya'da muhafazakar kültürü itici bulmuşsun da ne demek istiyorsun? İzmir'de herkes istediğini yapabilir. Sen seküler olmakta zorlanmışsın ama başkası için de aynı şey geçerli olabilir.

Konya mı gelişmiş? İzmir'in güzelliklerine gözlerini kapatmışsın! 4 yıl Konya'da kalmışsın, tamam da 2.5 yıldır İzmir'desin ve kendini İzmirli sanıyorsun herhalde. Konya'nın belediyeciliği iyi olabilir ama İzmir başka bir dünya! Metrosu var, deniz kenarı restoranları var, vapurla adaları geziyorsun!

Konya'da muhafazakar kültür seni zorlamış ama bu herkes için geçerli mi? İzmir'de her türlü kültüre saygı gösterilir.

Sen Konya'nın temizliğini övüyorsun ama İzmir'in canlılığını, özgürlüğünü ve çeşitliliğini görmezden geliyorsun!

Konya mı gelişmiş? Hadi ama! 4 yıl Konya'da okudum, tamam da 2,5 yıldır İzmir'deyim ve bir daha Konya'yı düşünmem bile! Konya temiz olabilir, parkları güzeldir belki ama İzmir başka bir dünya. Metrosu var, deniz kenarında oturup balık yiyiyorsun, vapurla adaları geziyorsun!

Konya'da o muhafazakar hava beni hep boğdu. İzmir daha özgürsün işte. İstediğini yapabilirsin. Konya'da seküler olmak zor bir iştir.

Konya mı? Hadi ama! 4 yıl okuyup, sonra kaçtım ben oradan! İzmir bambaşka bi dünya, anlayacağın. Konya temiz olabilir, parkları güzeldir belki ama İzmir'de hayat var be! Deniz kenarında oturup balık yiyiyorsun, vapurla adaları geziyorsun...

Konya'da hep o baskı vardı. İzmir daha özgür. İstediğini yapabilirsin. Konya'da seküler olmak zor bir iştir. İzmir'de ise herkes kendini rahat hisseder.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri