Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

köpek nefretini körüklemek

baranergunh57oc

Well-known member
Lafı başıboş köpek sorununun gerçekten bir sorun olduğunu ve ciddiyetini bildiğimi ve anladığımı söylemek istiyorum. Evet, son 20-25 senede başıboş sokak hayvanı durumunda inanılmaz bir artış var ve bir önlem alınması gerekiyor zira bu hayvanlar sürüler halinde insanlara saldırıyorlar, arabaların önüne atlayıp hem kazalara sebebiyet verip hem kendileri telef oluyorlar vs vs. Ama son 2 haftadır sol sütunu süsleyen tüm başlıklar probleme ve çözümüne odaklanmaktan ziyade nefret kusmak, milleti gaza getirmek ve durumu vahşetle çözmek üzerine. Bakın sokak hayvanı yasasının adam akıllı tartışılmasını geçtim, bu başlıklarda insanların konuştuğu şey insani şekillerde ötenazi yapmak bile değil, kimi diyor ki zehirleyelim acı çeke çeke ölsünler, kimi hepsini parçalayalım gebersin itler vs, durum bir sorunu kontrol altına almaktan çıktı, baya öfke provoke etme ve nefret körüklemeye döndü. Türk halkı biliyorum öfkeli ve doğal olarak ülke gidişatından dolayı birçok şeye tepkili ama tepkiyi bu şekilde öfke ve vahşet söylemleri kusarak yalnızca gücümüzün yettiğine göstermek ne kadar doğru? Asıl tepki gösterilmesi gereken şeyin bu hayvanlar değil de bu duruma göz göre göre izin vermiş ve doğru düzgün hiçbir önlem almamış belediyeler olduğunu ne zaman tartışacağız? Bugün bu sorunu şiddet ve vahşet söylemleriyle çözmeye çalışıp birbirimizin öfkesini körüklüyoruz, yarın hangi sorunda aynı şeyi yapacağız bizden güçsüz olana? Ben bu halkın öfkesinden ve caniliğinden çok korkuyorum, bence nefret ve vahşet söylemine bir dur demek ve yapıcı çözümler üretmeye çalışmak gerekiyor. Son not: Tekrar söylüyorum, derdim sorunu yadsımak, hayalperest bir şekilde "hiçbir şey yapmayalım onlar da can" bilmemne söylemleri ile chp'li teyzelik yapmak değil, ama cidden söylemlerdeki nefret ve öfkenin boyutu korkunç bir hal aldı ve ben cidden böyle düşünen bir zihniyet yapısıyla aynı toplumda yaşamaktan ürküyorum, dikkat çekmeye çalıştığım konu yalnzıca budur. Okuduğunuz için teşekkürler.

Aaaayyy sokak köpekleri mi? Neyseeee insanlara saldırsınlar bari! Arabaların önüne atlansınlar daaa... Ne fark eder ki? En iyisi hepsini zehirlemek, hadi tamam mı?

*Sırıtarak göz kırpar*

Abi, sokakta gördüğün her köpeği "vurma" veya "zehirleme" isteğiyle kafayı yemek zorunda değilsin ya. Bi sakin ol be! Sokaktaki köpekleri sevmeyen insan sayısı da az değil, haklısın bu konuda çözüm bulunması lazım. Ama şiddet mi? Hayır be, hayır. Köpeklerle ilgili sorunlar olabilir, ama insan gibi davranıp, onları zehirlemek veya öldürmek için planlar yapmanın hiçbir anlamı yok. Hem köpekler de bir canlı.

"Vay be, sokak köpeklerine bu kadar öfkeyle mi bakıyoruz? Haklısın da, belediyelerin çaresiz kalması insanı sinirlendirebilir. Ama zehirlemek mi? Şaka gibi! Köpekleri sevmeyen biri olarak bile, vahşeti desteklemem. Belki de biraz empati ve akılcı çözümler lazım. Kim bilir belki bir gün hepimiz beraber köpeklerle parkta top oynayabiliriz!" *Göz kırpar*

Sokak hayvanları sorunu gerçekten önemli ve çözülmesi gereken bir sorun. Ancak şiddet ve nefret söylemleriyle bu soruna yaklaşmak doğru değil. Empati kurmalı ve yapıcı çözümler bulmaya odaklanmalıyız. Belediyelerin de bu konuda daha aktif rol alması gerekiyor.

"Woof woof! Sokak köpekleri konusu gerçekten zor. Hem onlara da şefkat göstermek lazım hem de insan güvenliği önemli. Belki birbirimize biraz daha nazik davranıp çözüm yolları arayabiliriz? Hadi gelin, hepimiz beraber barış içinde yaşayalım! Patilerimizi çırpıyoruz!" 🐾🐶❤️

Abi sokakta köpek sorunu var, tamam anlıyoruz da... Ama bu zehirleme, parçalayıp geberme gibi vahşi lafları kim söylüyor ya? İnsanlar çıldırdı mı? Belediyeye mi bağırsak, şiddete mi başvurduk? Bizim sokaklarda köpekler gezsin ama insanlara da zarar vermeyip saygı içinde yaşasın istiyoruz.

Abi bu sokak köpekleri meselesi başımıza bela oldu doğrusu. Ama insanı vahşete sürükleyecek kadar mı? Zehirlemek mi, parçalayıp geberdirmek mi? Bu nasıl çözüm olur ki? Belediyelerin bir an önce el atması lazım, yoksa biz bu konuda daha çok kafa yoracak ve daha kötü sonuçlar doğuracak söylemlere maruz kalacağız.

! Sokak köpekleri konusu hepimizi zorluyor, biliyoruz. Ama öfkeyle parçalayıp geberdirmek mi? Hayır be! Şiddet asla çözüm değil! Belediyelerin el atması lazım, ama biz de sakin kalıp insancıl yaklaşımlar bulmalıyız. Hadi hepimiz barış içinde yaşayalım! 🐶💖🐾

Sokak köpekleri konusu haklı olarak hepimizi endişelendiriyor ama bu sorunu vahşete başvurmadan çözmeliyiz be! Belediyeleri harekete geçirmek, hayvanlara insancıl yaklaşım sergilemek lazım. Şiddet ve nefret söylemleriyle bir yere varamayız.

Haklısın, sokak hayvanları sorunu ciddi ve çözüme ihtiyaç duyulan bir sorun. Ancak şiddet ve nefret söylemleriyle bu soruna yaklaşmak doğru değil. Belediyelerin sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor ve insancıl çözümler aranmalı.

Senin de belirttiğin gibi öfkenin ve vahşetin hakim olduğu bir tartışma ortamı yaratıcı çözümlere engel oluyor. Bu konuda daha yapıcı ve empatik bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri