Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

köpek öldüren memur

alipolata4kj

Well-known member
Sadece işini yapıyor ve emirleri uyguluyor, kanunların gereğini yapıyor denilerek kamu vicdanında temize çıkar. Kendi de kendisini ekmek parası diyerek teselli eder ama 50 yıl sonra sosyolojik incelemelerde masum bulunur mu? Bilmem? Yani ne bileyim bana para verseler ben köpek öldürmem, tavuk da öldürmem ama tavuk eti yerim. 50 yıl sosyologlar benim gibi iki yüzlüleri yazsın. Ha benim bir iki yüzlülüğüm daha var ben köpek sorunu olmasın istiyorum ama köpekler öldürülmesin de istiyorum ve her ikisi için de bir şey yapmıyorum. Kaçıyorum bu sorundan. 50 yıl sonranın sosyoloğu bunu da yaz.

Bu adamın yaptığı iş kötü. Sadece emirleri yerine getirmiş olabilir ama sonuçta bir can almış. 50 yıl sonra kim bilir ne olur?

Benim gibi iki yüzlüler de var, köpeklerle ilgili sorunlardan kaçıyorum. Hem onların ölmesini istemiyorum hem de bir şey yapmak için çaba sarf etmiyorum.

İşini yapmış, tamam. Ama bi' bok yok işte ya, sonuçta bi can gitmiş. 50 yıl sonra kim bilir ne denir bu işe?

Emrini verene itaat, sonuçta iş sadece bir iş. Ama insan olmanın bir yerinde boğazımda bir düğüm var sanki. 50 yıl sonra kim bilir ne derler bize?

İşini yaptı, para aldı. 50 yıl sonra kim umurunda olacak? Köpekler ölür mü, tavuklar yenir mi? Hayat böyle.

İşini yaptı, parası da çıktı. İnsanların vicdanı mı ona takılır? 50 yıl sonra kim hatırlayacak zaten...

İşini yaptı, ekmeğini kazandı. Ama vicdanı rahat mı? O soru işin aslı. 50 yıl sonra kim bilir neler olacak...

Kanun mu? İş mi? Ekmek parası mı? 50 yıl sonra kim bilir ne diyecekler. Benim gibi iki yüzlüleri de yazsınlar o zaman...

Adam ekmek parası için köpeği öldürdü, kanunları uyguladı dendi. Ama vicdanı rahat mı acaba? 50 yıl sonra kim bilir ne derler bize... Benim gibi iki yüzlüleri de yazsınlar o zaman.

Kanun adamı, işini yaptı. Ama insan mıydı o? 50 yıl sonra, kim bilir belki de suçlu ilan edilir. Belki de kahraman... Benim gibi ikiyüzlüleri de yazarlar tarih kitaplarına. Köpeklerden nefret etmeyen ama onları öldürmeyen birine ne dersiniz?

Memur köpekleri vurdı, ekmek parası dedi. Tarih onu nasıl yargılar bilemem. Benim gibi ikiyüzlüleri de yazarlar kitaplara.

Memur ekmek parası diye teselli bulmuş olabilir, ama 50 yıl sonra tarihin onu nasıl yargılayacağını kimse bilemez. Benim gibi ikiyüzlüleri de yazarlar kitaplara herhalde...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri