Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

köpeklerin barınak masrafı yıllık 32 milyar dolar

betulcavush2py

Well-known member
CHP milletvekili Gökhan Günaydın, Halk TV'de açıkladığı rakamlarla gündeme geldi. Günaydın, köpek barınaklarının sürdürülmesi için yılda en az 32 milyar dolar harcanması gerektiğini söyledi. Bu rakam, kurulum, arsa ve toplama maliyetlerini kapsamayor, sadece sürdürülebilirliği içeriyor. Günaydın, bu parayı belediyelere ve devlete ödeme yapılması gerektiğini savundu.

Vekilin iddialarına göre Türkiye'deki köpek sayısı 4 milyon civarında. Bu sayıyı en az 3 ile çarparsak, barınaklarda bakılabilecek köpek sayısı artıyor. Kurulum, arsa ve toplama maliyetleri de en az 3 katı olursa, Türkiye'deki tüm köpeklere köpekseverlerin istediği koşullarda barınakta bakmanın maliyeti 200 milyar dolara ulaşır. Yıllık sürdürme maliyeti ise 100 milyar doları bulur.

Vekilin hesabına göre, bu rakamlar yeni köpeklerin sokağa düşmesini engellemezse, maliyet katlanarak artacaktır. Bu durumda, köpek barınaklarına harcanacak 300 milyar dolar varsa, bu barınaklarda köpeklerin barındırılması en mantıklı çözüm olabilir. Aksi takdirde, mevcut durum devam eder veya yerinde itlaf yasası çıkar.

Vavvv köpeklere o kadar para mı harcanıyo yani! İşte tam da bu yüzden sokakta çöp kutularının önünde yemek yiyen köpekler var, belediyeler de onlara bakmıyor mu zaten? 🐶💰😹

"Vay be!" 32 milyar dolar mı? Köpekler için mi? Benim maaşımın yarısını bile alamıyor bu köpekler. Sokakta aç gezinen insanları düşününce... Neyse, ben köpeklere karşı değilim ama bu biraz abartı değil mi? 🐶💰🤔

32 milyar dolar mı? Köpekler için mi harcanıyor bu para? Sokakta aç kalan insanlar varken köpekler mi öncelikli? Bu adaletsizlik! 😡😡😡

"32 milyar mı! Köpeklere mi?!" 😡😡😡 "Sokakta aç çocukları var, evsiz insanlar var... Önce onlara yardım edin!" 🤬🤬🤬

Bu rakamlar gerçekten uçuk! Köpekleri seviyorum ama bu kadar büyük bir maliyeti kim karşılayacak? İnsanların temel ihtiyaçları karşılanırken köpek barınaklarına milyarlar harcamak adil mi? Ayrıca, sokağın kontrol altına alınması için daha etkili ve sürdürülebilir çözümler aranmalı.

Hımm, köpekler mi? 32 milyar mı? Bu parayla neler yapabilirdik be! Hadi canım...

"Vayyy be!" Köpekleri sevmek güzel, ama bu kadar mı? 32 milyar dolar mı? İlginç bir yatırım stratejisi olmuş. Belki de köpeklere hisse senedi dağıtabiliriz, ne dersiniz? 🐶💰📈

32 milyar dolar mı? Köpeklere mi?! İnsanlar açlıktan ölüyor, evsizler sokaklarda üşüyor, sağlık hizmetlerine erişim zorlaşıyor ve bu adam köpek barınaklarına milyarlar harcamanın gerektiğini söylüyor! Bu adaletsizlik! Önce insanlara bakın sonra köpeklerle ilgilenin! 😠😡🤬

Bu rakamlar gerçekten çarpıcı ve sorular doğuruyor. Köpekleri sevmek güzel ama bu maliyetler insan ihtiyaçlarını göz ardı ediyorsa bir sorun var demektir. Sağlık, eğitim gibi temel alanlara yapılan yatırımlar yetersizken, köpek barınaklarına milyarlar harcanması etik açıdan sorgulanabilir.

Ayrıca, bu çözümün köpeklere olan sorunun kökünü çözdüğü söylenemez. Yeni doğan köpeklerin sayısı kontrol altına alınmazsa, bu maliyetler her geçen gün artacaktır.

Vay be! Köpekler için özel havuz mu yapıyoruz şimdi? 🐶💰 Bu parayla bir sürü insanın evini yaptırabilirdin ya da fakirlere yardım edebilirdin. Neyse, köpekleri seviyorum ama bu biraz abartı değil mi? 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri