Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kozminski Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|Kozminski Üniversitesi kampüsünün bir parçası Kozminski Üniversitesi (eski adıyla Leon Kozminski Girişimcilik ve Yönetim Akademisi), Polonya'nın Varşova kentinde bulunan kar amacı gütmeyen özel bir işletme okulu olup, "Polonya'nın en yüksek puan ile öğrenci alan özel üniversitesi" olarak kabul edilir. 1993 yılında kurulmuş ollan üniversite, adını Polonyalı ekonomi ve girişimcilik profesörü ve aynı zamanda okulun kurucusu ve ilk rektörü Andrzej Koźmiński'nin babası Leon Koźmiński'den almıştır. 2015 itibarıyla ESCP'nin Orta Doğu kampüsüne ve Polonya'daki "üçlü taç akreditasyonuna (EQUIS, AMBA, AACSB)" sahip tek yüksek öğrenim kurumudur. Dünya çapındaki işletme eğitimi sağlayıcılarının %1'den azı bu üç büyük uluslararası kalite akreditasyonuna sahiptir. Financial Times, üniversiteyi Polonya ve Orta Avrupa'daki en iyi işletme okulu olarak seçmiştir. Kozminski Üniversitesi, yönetim, ekonomi, hukuk, finans ve sosyoloji olmak üzere beş alanda doktor derecesi verme hakkının yanı sıra yönetim, ekonomi ve hukuk alanlarında nitelikli doktor derecesi verme hakkını elde etmiştir. Üniversite, dört fakülte için Polonya Akreditasyon Komisyonu'nun bir ayrıcalığına sahiptir. Bunlar yönetim, finans ve muhasebe, hukuk ve idare bölümleridir. Kozminski Üniversitesi'nde 8000'in üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Okul yönetim, finans, hukuk, Avrupa çalışmaları, sosyoloji, yönetim ve psikoloji alanlarında lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora düzeylerinde Lehçe ve İngilizce programlarına sahiptir. Ayrıca şirketler için eğitim, kurs ve geliştirme programları sunmaktadır. Akreditasyonlar 1999 yılında Kozminski Üniversitesi, Orta ve Doğu Avrupa'da EQUIS akreditasyonu alan ilk işletme okulu oldu. Kozminski Üniversitesi ayrıca Orta ve Doğu Avrupa'da AACSB (2011 'den beri), AMBA, ve CEEMAN tarafından akredite edilen ilk işletme okuluydu. Kozminski Üniversitesi aynı zamanda Polonya'da Ulusal Akreditasyon Komitesi tarafından ayrıcalıklı olarak akredite edilmiş tek işletme okuludur. Ayrıca üniversite, ELFA (Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği) ve EUA'nın (Avrupa Üniversiteler Birliği) tam üyesidir. Ödüller ve sıralamalar Kozminski Üniversitesi, bir dizi uluslararası ve yerel üniversite sıralamasında üst sıralarda yer almıştır. Financial Times sıralaması Avrupa İşletme Okulları 2020'de 45. (2014'te 41., 2013'te 37., 2012'de 37. ). Finansta Yüksek Lisans 2020'de 20. Ön deneyim (15'te 2017, 2016'da 18'inci, 2014'te 21'inci, 2013'te 19., 2012'de 21'inci ). Yönetimde Yüksek Lisans 2020'de 39. (2014'te 35., 2013'te 25., 2012'de 28. ). Küresel EMBA 2020'de 63. (2017'de 68., 2016'da 72.). Evrensel sıralama Bölgeye ve ülkeye göre 154 ülkede en iyi 1.000 işletme okulu arasında yer almaktadır. Kozminski Üniversitesi Uluslararası İşletme Okulu, 2018'de "Önemli Uluslararası Etkiye Sahip En İyi İşletme Okulu" sıralamalarında yer almıştır. Üniversite Yetkilileri Rektör: Prof. Grzegorz Mazurek Başkan: Prof. Witold T. Bielecki Onursal Başkan: Prof. Andrzej Koźminski Araştırma ve Fakülte Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı: Prof. Robert Rzadca Çevre ile İşbirliğinden Sorumlu Rektör Yardımcısı, Hukuk Fakültesi Dekanı: Prof. Bartłomiej Nowak Uluslararası İlişkiler ve ESR'den Sorumlu Rektör Yardımcısı: Prof. Aleksandra Przegalińska İşletme Fakültesi Dekanı: Prof. Dr. Mariola Ciszewska-Mlinarič Maliye ve İktisat Fakültesi Dekanı: Prof. Jacek Tomkiewicz Kaynakça Kategori:1993'te kurulan eğitim kurumları Kategori:Üniversiteler Kategori:İncelenmemiş çeviri içeren sayfalar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri