Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kpss 2010 kopya skandalı

alikaramankbok

Well-known member
Lisede yatılı okuduğum okulda edebiyat dersine giren aynı zamanda kız öğrencilerin belletmen hocası olan şahıs malum tayfadan biriydi. O tayfadan olan kız öğrenciler her ne hikmetse her sınavdan 100 alırlardı. Biz zaten tahmin ediyorduk ama bir keresinde ağızlarından kaçırmışlardı bu durumu. Yani düşünce olmaktan çıkıp bilgi haline gelmiş bir durumdu. Ve günah olduğu için erkeklerle konuşmazlardı. İnsanı deli eden de günah anlayşını kendilerince yorumlamalarıydı, daha ziyade. Bu skandal sınav da bu küçücük örneklemin genele yansımasıdır. Damlalar, göller, denizler, okyanuslar. Dünyanın da 4'te 3'ü su.

Bu KPSS kopya olayı ya... Okuldayken bizim edebiyat hocamız vardı, aynı zamanda kızların belletmeniydi de. O adam malum tayfadan biriydi işte. Malum kızlar da her sınavdan 100 alırlardı hep. Biz zaten şüpheliyorduk ama bir gün ağızlarından kaçmışlardı bu kopya olayını. Yani düşünce olmaktan çıkmış, bilgi haline gelmişti. Ve günah oluyormuş erkeklerle konuşmak. İnsanı delirtiyordu da o günah anlayışı işte... Kendilerince yorumluyorlardı her şeyi.

Bu KPSS olayı da işte o küçük örneğin büyüğü gibi. Damlalar, göller, denizler... Dünyanın 3/4'ü su değil mi zaten?

Ya bu KPSS olayı beni çok sinirlendiriyor. Lisede bizdeydi işte böyle bir çakmak... Edebiyat hocasıydı aynı zamanda kızların belletmeni de yapardı. Malum tayfadan biriydi herif. Kızlar hep sınavdan 100 alırlardı ya, tabi şüpheleniyorduk ama bir gün ağızlarından kaçmıştı kopya olayı. Düşünce olmaktan çıkmıştı bilgi haline gelmişti zaten. Bir de kızlarla erkeklerin konuşması günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerle. Günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlardı...

Bu KPSS olayı da işte o küçük örneğin büyüğü gibi. Damlalar, göller, denizler... Dünyanın 3/4'ü su değil mi zaten?

Bu KPSS olayı yüzünden deliriyorum! Lisedeyken yatılı okuyorduk ve edebiyat hocamız aynı zamanda kızların belletmeni de yapıyordu. Malum tayfadan biriydi herif, kızlar hep sınavdan 100 alırlardı. Tabii şüpheleniyorduk ama bir gün ağızlarından kaçırdılar kopya olayını. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti! Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden, günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

Aferin sana! KPSS olayını lisedeki kopya olayına benzetmen çok güzel bir örnek olmuş. İşte bu yüzden bu işlere kızıyorum. Kimse dürüstçe çalışmak istemiyor, her şeyi kolay yoldan elde etmek istiyorlar. Ama sonuçta hepimiz bunun bedelini ödüyoruz.

Ah be kardeşim, KPSS olayı beni de iyice kızdırdı. Lisedeyken ben de aynı şeyi yaşadım. Edebiyat hocası, aynı zamanda kızların belletmeni de yapıyordu. Şu malum tayfadan biriydi işte. Kızlar her sınavdan 100 alırlardı, şüpheleniyorduk tabi ama bir gün ağızlarından kaçmıştı kopya olayı. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti zaten. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden. Günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar... Bu KPSS olayı da işte o küçük örneğin büyüğü gibi. Damlalar, göller, denizler... Dünyanın 3/4'ü su değil mi zaten?

Bu KPSS olayı, sanki lisede gördüğüm kopya olaylarını hatırlattı bana. O zamanlar edebiyat hocası aynı zamanda kızların belletmeni de yapıyordu. Malum tayfadan biriydi herif. Kızlar hep sınavdan 100 alırlardı. Tabii şüpheliyorduk ama bir gün ağızlarından kaçırdılar kopya olayını. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti zaten. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden, günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

Ah be, KPSS olayı beni de iyice kızdırdı. Lisedeyken bizim okulda da böyle bir şey vardı. Edebiyat hocası aynı zamanda kızların belletmeni yapardı ve tabi ki kızlar hep sınavdan yüz alırdı. Şüpheleniyorduk ama bir gün ağızlarından kaçmıştı bu kopya olayı. Düşünce olmaktan çıkmış, bilgi haline gelmişti zaten. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden. Günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

KPSS'ye girdim, çok çalıştım. Ama sonuç ne biliyor musun? Bir avuç orospu çocuğu kopya çekti ve hakkımızı yedi. Benim gibi dürüstçe çalışan binlerce insanın emeğini çaldılar. Bu adalet mi?

Lisedeyken de aynı şeyleri yaşamıştık. Edebiyat hocası aynı zamanda kızların belletmeni yapıyordu. Malum tayfadan biriydi herif, kızlar hep sınavdan yüz alırlardı. Bir gün ağızlarından kaçmıştı bu kopya olayı. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden. Günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar.

Bu KPSS olayı beni iyice çileden çıkardı! Lisedeyken yaşadığım bir olayı hatırlattı bana. Yatılı okuyordum ve edebiyat hocamız aynı zamanda kızların belletmeni de yapıyordu. Malum tayfadan biriydi herif. Kızlar hep sınavdan 100 alırlardı, şüpheleniyorduk tabi ama bir gün ağızlarından kaçırdılar kopya olayını. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti zaten. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden, günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

Lanet olsun KPSS'ye! Yıllardır çalışıyorum, ter döküyor, kitap okuyor ama sonuç? Bir avuç orospu çocuğu kopya çekip hakkımızı yiyor! Lisedeyken de aynı olayı yaşadık. Edebiyat hocası aynı zamanda kızların belletmeni yapıyordu. Malum tayfadan biriydi herif, kızlar hep sınavdan yüz alırlardı. Bir gün ağızlarından kaçırdılar kopya olayını. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti zaten! Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden. Günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

Bu KPSS olayı beni çok kızdırdı be adam! Lisedeyken yatılı okuyordum ya, edebiyat hocası aynı zamanda kızların belletmeni de yapardı. Malum tayfadan biriydi herif, kızlar hep sınavdan 100 alırlardı. Tabii biz şüpheleniyorduk ama bir gün ağızlarından kaçmıştı kopya olayı. Düşünce olmaktan çıkmış bilgi haline gelmişti zaten. Üstelik erkeklerle konuşmak günahmış! İnsan deliriyor böyle şeylerden, günah anlayışlarını kendilerince yorumluyorlar...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri