Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kral Pop TV Top 20

bullvar_katip

Administrator
Kral Pop TV Top 20, Kral TV'nin 1994 yılından bu yana yayınlamakta olduğu, en iyi 20 şarkıyı belirleyen müzik listesi ve gerisayımla kliplerinin yayınlandığı TV programıdır. Cumartesi günleri 13:00 ve 18:00, Pazar günleri de 13:00'de yayınlanmaktadır. Liste bir süre halk tarafından, SMS oylarıyla belirlenmiştir. Türkiye'de televizyon müzik listelerinin ilk örneklerindendir. Kral TV Kral Pop'a dönüşünceye kadar Kral TV Top 20'ydi. Kral TV Top 20 1995-2006 yıllarında yayınlanan, sadece pop şarkıların yer aldığı Kral TV Top 10'la karıştırılmamalıdır. 2011'den beridir radyoda; 2015'ten beridir televizyonda yayınlanan Kral FM Top 20'yle karıştırılmamalıdır. Kurallar Listede 20 şarkı bulunur ve liste ilk 10'a girince "Top 20'de İlk 10" diye hitap edilerek ayrılır. Listenin sıralaması her hafta Kral Pop Tv şirketi tarafından belirlenir. Liste bir süre halk tarafından, SMS oylarıyla belirlenmiştir. Ama artık bu sistem kaldırılmıştır. Herhangi bir hafta 1 numara olan şarkı bir sonraki hafta listeden çıkar. Bazen de 2 hafta 1 numarada kalabilir. Şarkısı listeden çıkan bir sanatçı yeni kliplenmiş başka bir şarkıyla listede kalabilir. Bir klip listeye en yüksek 10 numaradan en düşük ise 20 numaradan giriş yapar. Bir sanatçının bir klibi listedeyken başka şarkıya klip çekip listeye girerse diğer klip bir sonraki hafta listeden çıkar. Eğer sanatçının başka bir sanatçıyla yaptığı düet varsa kendi şarkısının ve düet yaptığı şarkısının klibiyle birlikte listede kalabilir. Top 20'de ilk 10'a girenler ve yüksek sıralarda olanların ileriki haftalarda şampiyon olma ihtimali çok yüksektir. Liste 10-14 hafta içinde tamamen yenilenir ve bütün şarkıları değişir. Listeye en fazla 5 yeni şarkı giriş yapabilir. Bir klip en az 2 numara en fazla da 5 numaradan 1 numaraya yükselebilir. Listede 1 numaradaki klip gösterilmeden önce geride kalan klipler 20 numaradan başlayarak özetleriyle birlikte gösterilmeye başlar. 1 numaraya gelince de klibin tamamı gösterilir. Zirvedekiler 1 numaraların listesi Zirvedekiler'de her hafta o haftadan önceki 5 haftanın şampiyon olan şarkısı gösterilir. Her hafta kazanan bir şarkı Zirvedekiler'e geçer ve 5 hafta orada kalır. 8 - 15 Ocak 2011 10 - 17 Eylül 17 - 24 Eylül 24 Eylül - 1 Ekim 1 - 8 Ekim 8 - 15 Ekim 25 Haziran - 2 Temmuz 2011 2 - 9 Temmuz 2011 9 - 16 Temmuz 2011 16 - 23 Temmuz 2011 23 - 30 Temmuz 2011 Rekorlar ve ilgili olaylar Listenin ilk 1 numarası Burak Kut'un Benimle Oynama'sıdır. Tarkan, 1995 yılında "Kış Güneşi" adlı şarkısıyla 30 haftaya yakın sürede listede kalarak listede en uzun süre kalan şarkı olma özelliğine sahiptir, aynı zamanda 7 hafta 1.lik sahibidir. Cem Uzan'ın kanal sahibi olduğu dönemde, kardeşi Hakan Uzan'ın eşi Yeşim Salkım'ın klibinin listeye 3 numaradan girmesini, 3 haftada 3-2-1 şeklinde 1 numaraya yükselmesini, 2 hafta kalıp çıkarken de 1-2-3 şeklinde 3 numaradan çıkış yapmasını sağladığı ortaya çıkmıştır. 2010 yılı 1 numara şarkıları 2010 yılı istatistikleri En uzun süre 1 numarada kalan şarkı (3 hafta): Adı İntikamdı - Mustafa Sandal (20 Mart - 10 Nisan) Sevdanın Son Vuruşu - Tarkan (26 Haziran - 17 Temmuz) Öp - Tarkan (30 Ekim - 20 Kasım) En uzun süre listede yer alan şarkı: Hoşçakal - Emre Aydın (13 Hafta - Giriş haftası: 2 Ekim, son hafta: 25 Aralık) Listede en çok bir numara olan sanatçılar: 4 şarkı ile Mustafa Ceceli ("Hastalıkta Sağlıkta", "Dön", "Tenlerin Seçimi", "Hata") ve Sertab Erener ("Açık Adres", "Koparılan Çiçekler", "Rengarenk", "Bir Damla Gözlerinde") olmuştur. Onları 3 şarkı ile Demet Akalın ("Tecrübe", "Çanta (feat.Tan)", "Bozuyorum Yeminimi"), Ferhat Göçer ("Üzüm", "Kalp Kırılsa da Sever", "Vefası Eksik Yarim") ve Ozan Doğulu ("Alain Delon (feat.Sıla)", "Sen Mutlu Ol (feat.Ziynet Sali)", "Hata (feat.Mustafa Ceceli)") takip etmiştir. 2011 yılı 1 numara şarkıları 2011 yılı istatistikleri Listede en çok bir numara olan sanatçılar: 4 şarkı ile Tarkan ("Acımayacak", "Gitme (feat.Ümit Sayın)", "Kayıp", "Adımı Kalbine Yaz(Ozinga Club Mix)") olmuştur. Onu 3 şarkı ile Ozan Doğulu ("Bunlar Da Geçer (feat.Kenan Doğulu)", "Kaybolan Yıllar (feat.Sezen Aksu) ", "Daha (feat.Yalın) "), Mustafa Ceceli ("Bekle", "Eksik (feat.Enbe Orkestrası & Elvan Günaydın) ", "Yağmur Ağlıyor (feat.Enbe Orkestrası)"), Hande Yener ("Çöp", "Atma (feat.Sinan Akçıl)", "Bana Anlat"), Sıla ("Oluruna Bırak", "Kafa", "Boş Yere"), Gülşen ("Dillere Düşeceğiz", "Yeni Biri", "Sözde Ayrılık") ve Sezen Aksu ("Kaybolan Yıllar (feat.Ozan Doğulu)", "Unuttun Mu Beni", "Vay") takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan söz yazarları: 7 söz ile Sinan Akçıl ("Çöp", "Bunları Boşver", "Atma", "Aşkım", "Bana Anlat", "Saat 03:00", "Arada Sırada") olmuştur. Onu 4 şiir ile Sezen Aksu ("Bekle", "Kaybolan Yıllar", "Unuttun Mu Beni", "Vay"), 3 şiir ile Sıla ("Oluruna Bırak", "Kafa", "Boş Yere") ve Gülşen ("Superman", "Yeni Biri", "Sözde Ayrılık") takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan bestekârlar: 5 beste ile Sinan Akçıl ("Çöp", "Aşkım", "Bana Anlat", "Saat 03:00", "Arada Sırada") olmuştur. Onu 4 beste ile Sezen Aksu ("Bekle", "Kaybolan Yıllar", "Unuttun Mu Beni", "Vay"), 3 beste ile Efe Bahadır ("Oluruna Bırak", "Kafa", "Boş Yere"), Gülşen ("Superman", "Yeni Biri", "Sözde Ayrılık") ve Tarkan ("Kayıp", "Adımı Kalbine Yaz", "Yakar Geçerim") takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan aranjörler: 9 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu ("Dillere Düşeceğiz Seninle", "Acımayacak", "Kayıp", "Süperman", "Adımı Kalbine Yaz", "Yeni Biri", "Yakar Geçerim", "Anlat Güzel Mi Oralar", "Sözde Ayrılık") olmuştur. Onu 5 düzenleme ile Ozan Doğulu ("Bunlar Da Geçer", "Bunları Boş Ver", "Kaybolan Yıllar", "Şans Meleğim", "Daha") takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan klip yönetmenleri: 8 klip ile Nihat Odabaşı ("Dillere Düşeceğiz Seninle", "Superman", "Yeni Biri", "Şıkır Şıkır", "Yakar Geçerim", "Sözde Ayrılık", "Yarı Çıplak", "Arada Sırada") olmuştur. Onları 5 klip ile Murad Küçük ("Hayat Öpücüğü", "Sen & Ben", "Budur", "Acımayacak", "Eksik"), Murat Onbul ("Tuttu Fırlattı", "Yağmur Ağlıyor", "Saat 03:00", "Merhaba Merhaba", "Daha") takip etmiştir. 2012 yılı 1 numara şarkıları 2012 yılı istatistikleri Listede en çok bir numara olan sanatçılar: 4 şarkı ile Murat Boz ("Kalamam Arkadaş, "Bulmaca", "Soyadımsın", "Özledim"), Mustafa Ceceli ("Sensiz Olmaz Ki", "Es", "Bir Yanlış Kaç Doğru", "Deli Gönlüm") olmuştur. Onu 3 şarkı ile Ozan Çolakoğlu ("Aşk Gitti Bizden", "Seyre Dursun Aşk", "Ben Yanmışım"), Ferhat Göçer ("Unutmuş Çoktan", "Seni Sevmeye Aşığım", "Yanına Kalmaz"), 2 şarkı ile 12 sanatçı ve 1 şarkı ile 24 sanatçı takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan söz yazarları: 3 söz ile Fettah Can ("Boş Bardak", "Soyadımsın", "Özledim") olmuştur. Onu 2 söz ile Can Temiz ("Pembe Mezarlık", "Dağılmak İstiyorum"), Deniz Erten ("Biz Burdayız", "Rota") ve Eflatun ("Oflaya Oflaya", "Çıkmaz Sokaklar"), Gökhan Şahin ("Bulmaca", "Bir Yanlış Kaç Doğru"), Göksel ("Acıyor", "Uzaktan"), Gülşen ("Bir Güzellik Yap", "Seyre Dursun Aşk"), Halil Sezai ("Olsun", "Sonbahar"), Kenan Doğulu ("Bal Gibi", "Doktor"), Serdar Ortaç ("Üzecek Adam Çok", "Ne Bu Neşe"), Sıla ("Tam Da Bugün", "İmkansız"), Tarkan ("Aşk Gitti Bizden", "Ben Yanmışım") ve 1 söz ile 31 söz yazarı takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan bestekârlar: 3 beste ile Fettah Can ("Boş Bardak", "Soyadımsın", "Özledim") ve Gülşen ("Sudan Sebep", "Bir Güzellik Yap", "Seyre Dursun Aşk") olmuştur. Onu 2 beste ile Can Temiz ("Pembe Mezarlık", "Dağılmak İstiyorum"), Eflatun ("Oflaya Oflaya", "Çıkmaz Sokaklar"), Emrah Karaduman ("Bulmaca", "Bir Yanlış Kaç Doğru"), Göksel ("Acıyor", "Uzaktan"), Halil Sezai ("Olsun", "Sonbahar"), Shai Reuveni ("Üzecek Adam Çok", "Ne Bu Neşe"), Sıla & Efe Bahadır ("Tam Da Bugün", "İmkansız") ve Tarkan ("Aşk Gitti Bizden", "Ben Yanmışım") ve 1 beste ile 36 bestekâr takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan aranjörler: 9 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu ("Acıyor", "Uzaktan", "Kader", "Kasma", "Sudan Sebep", "Bir Güzellik Yap", "Aşk Gitti Bizden", "Seyre Dursun Aşk", "Ben Yanmışım") olmuştur. Onu 5 düzenleme ile Mustafa Ceceli ("Bir Yanlış Kaç Doğru", "Deli Gönlüm", "Oflaya Oflaya", "Soğuk Odalar", "Bir Çaresi Bulunur"), 3 düzenleme ile Selim Çaldıran ("Unutmuş Çoktan", "Seni Sevmeye Aşığım", "Yanına Kalmaz"), 2 düzenleme ile 6 aranjör ve 1 düzenleme ile 30 aranjör takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan klip yönetmenleri: 6 klip ile Murad Küçük ("Oflaya Oflaya", "Sensiz Olmaz Ki", "Es", "Sudan Sebep", "Bir Güzellik Yap", "Seyre Dursun Aşk") olmuştur. Onu 4 klip ile Burak Ertaş ("Bulmaca", "Soyadımsın", "Senden Kıymetli Mi", "Ne Yapardım"), Emir Khalilzadeh ("Olsun", "Unutmuş Çoktan", "Seni Sevmeye Aşığım", "Yanına Kalmaz"), 3 klip ile Murat Onbul ("Acıyor", "Uzaktan", "Dağılmak İstiyorum"), Nihat Odabaşı ("Tesadüf", "Özledim", "Geciken Gözyaşı"), 2 klip ile 4 yönetmen ve 1 klip ile 24 yönetmen takip etmiştir. 2013 yılı 1 numara şarkıları 2013 yılı 1 numara istatistikleri Listede en uzun süre bir numara kalan şarkılar: 2 hafta ile Kayahan - Mevsim Hala Sen (1-8 Haziran) olmuştur. Onu 1 hafta ile 49 şarkı takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan sanatçılar: 4 şarkı ile Kenan Doğulu ("Şeytan Tüyü, "Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı", "Kız Sana Hayran") olmuştur. Onu 3 şarkı ile Gülşen ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni"), Murat Dalkılıç ("Lüzumsuz Savaş", "Bir Hayli", "Neyleyim İstanbul'u"), Mustafa Ceceli ("Sevgilim", "Aman", "Söyle Canım"), Nilüfer ("Son Perde", "Kavak Yelleri", "Başıma Gelenler"), 2 şarkı ile 10 sanatçı ve 1 şarkı ile 21 sanatçı takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan söz yazarları: 5 söz ile Gülşen ("Ara Sıcak", "Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında") olmuştur. Onu 4 şiir ile Deniz Erten ("Gül Kokusu", "Geri Dönüş Olsa", "Vazgeçmem", "Yorum Yok") ve Kenan Doğulu ("Şeytan Tüyü, "Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı", "Kız Sana Hayran") ve 2 şiir ile Birol Namoğlu ve Haluk Kurosman ("Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar", "Aşk Nereden Nereye"), Gökhan Özen ("Budala", "2 Yeni Yabancı"), Göksel ("Yalnız Kuş", "Aşkın Yalanmış"), Sezen Aksu ("Aman", "İyileşiyorum"), Sinan Akçıl ("Hasta", "Her Şey Güzel Olacak"), Soner Sarıkabadayı ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak"), Ülkü Aker ("Kavak Yelleri", "Başıma Gelenler") ve 1 söz ile 28 söz yazarı takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan bestekârlar: 5 beste ile Gülşen ("Ara Sıcak", "Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında") olmuştur. Onu 3 beste ile Kenan Doğulu ("Şeytan Tüyü, "Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı") ve 2 beste ile Erdem Kınay ("Geri Dönüş Olsa", "Yorum Yok"), Gökhan Özen ("Budala", "2 Yeni Yabancı"), Gökhan Tepe ("Türkan", "Tanrım Dert Vermesin"), Göksel ("Yalnız Kuş", "Aşkın Yalanmış"), Soner Sarıkabadayı ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak") ve 1 beste ile 39 bestekâr takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan aranjörler: 9 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu ("Ara Sıcak", "Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında", "Yalnız Kuş", "Aşkın Yalanmış", "Bir Hayli", "Olmasa Da Olur") ve Mustafa Ceceli ("Sevgilim", "Aman", "Söyle Canım", "Son Perde", "İyileşiyorum", "Yaralı" "Vazgeçmem", "Kavak Yelleri", "Öyle De Güzel") olmuştur. Onu 5 düzenleme ile Ozan Doğulu ("Şeytan Tüyü", "Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı", "Kız Sana Hayran", "Her Şey Güzel Olacak") ve 3 düzenleme ile Erhan Bayrak ("Türkan", "Tanrım Dert Vermesin", "Adı Aşk Olsun"), Mert Ali İçelli ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak", "Teşekkür Ederim"), 2 düzenleme ile 5 aranjör ve 1 düzenleme ile 17 aranjör takip etmiştir. Listede en çok bir numara olan klip yönetmenleri: 8 klip ile Nihat Odabaşı ("Ara Sıcak", "Tesir Altında", "Aşka Türlü Şeyler", "Kız Sana Hayran", "Her Şey Güzel Olacak", "Geri Dönüş Olsa", "Vazgeçmem", "Soygun Var") olmuştur. Onu 5 klip ile Murad Küçük ("Sevgilim", "Gül Kokusu", "Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Aman", "Yaralı") ve 3 klip ile Bora Tarhan ("Şeytan Tüyü", "Herkes Aynı Hayatta", "Aşkın Yalanmış"), Gürcan Keltek ("Kavak Yelleri", "Zor Değil", "Başıma Gelenler"), Mustafa Uslu ("Tanrım Dert Vermesin", "Öyle De Güzel", "Adı Aşk Olsun"), 2 klip ile 3 yönetmen ve 1 klip ile 24 yönetmen takip etmiştir. 2 numara şarkıları 2013 yılı 2 numara istatistikleri Listede en uzun süre iki numara kalan şarkılar: 4 hafta ile Ajda Pekkan ft. Ozan Çolakoğlu - Ara Sıcak (12 Ekim, 2-9 Kasım, 23 Kasım) olmuştur. Onu 3 hafta ile Sertab Erener - İyileşiyorum (27 Nisan, 4 Mayıs, 18 Mayıs), Mustafa Ceceli - Sevgilim (19 Ocak, 9-16 Mart), Mustafa Sandal - Tesir Altında (19-26 Ekim, 30 Kasım), Göksel - Yalnız Kuş (9-23 Şubat), 2 hafta ile 8 şarkı ve 1 hafta ile 20 şarkı takip etmiştir. Listede en uzun süre iki numara kalan sanatçılar: 3 şarkı ile Gülşen ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni") olmuştur. Onu 2 şarkı ile Kenan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı"), Murat Boz ("Geri Dönüş Olsa", "Vazgeçmem"), Mustafa Ceceli ("Sevgilim", "Aman"), Sertab Erener ("İyileşiyorum", "Öyle De Güzel"), Murat Dalkılıç ("Bir Hayli", "Neyleyim İstanbulu"), Ziynet Sali("Her Şey Güzel Olacak", "Gelemiyorum Yanına") ve 1 şarkı ile 18 sanatçı takip etmiştir. Listede en uzun süre iki numara kalan söz yazarları: 5 söz ile Gülşen ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında", "Ara Sıcak") olmuştur. Onu 3 söz ile Deniz Erten ("Geri Dönüş Olsa", "Vazgeçmem", "Yorum Yok"), 2 söz ile Kenan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı"), Sezen Aksu ("Aman", "İyileşiyorum"), Sinan Akçıl ("Her Şey Güzel Olacak", "Gelemiyorum Yanına") ve 1 söz ile 23 söz yazarı takip etmiştir. Listede en uzun süre iki numara kalan besteciler: 5 beste ile Gülşen ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında", "Ara Sıcak") olmuştur. Onu 2 beste ile Erdem Kınay ("Geri Dönüş Olsa", "Yorum Yok"), Kenan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı"), Sinan Akçıl ("Her Şey Güzel Olacak", "Gelemiyorum Yanına") ve 1 beste ile 24 besteci takip etmiştir. Listede en uzun süre iki numara kalan aranjörler: 8 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında", "Ara Sıcak", "Yalnız Kuş", "Olmasa Da Olur", "Bir Hayli) olmuştur. Onu 6 düzenleme ile Mustafa Ceceli ("Sevgilim", "Aman", "İyileşiyorum", "Öyle De Güzel", "Vazgeçmem", "Kavak Yelleri"), 3 düzenleme ile Ozan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kalp Kalbe Karşı", "Her Şey Güzel Olacak") 2 düzenleme ile 2 aranjör ve 1 düzenleme ile 12 aranjör takip etmiştir. Listede en uzun süre iki numara kalan klip yönetmenleri: 6 klip ile Nihat Odabaşı ("Tesir Altında", "Ara Sıcak", "Vazgeçmem", "Her Şey Güzel Olacak", "Aşka Türlü Şeyler", "Geri Dönüş Olsa") olmuştur. Onu 3 klip ile Murad Küçük ("Yatcaz Kalkcaz Ordayım", "Sevgilim", "Aman"), 2 klip ile Mustafa Uslu ("Öyle De Güzel", "Adı Aşk Olsun") ve 1 klip ile 22 yönetmen takip etmiştir. 3 numara şarkıları 2013 yılı 3 numara istatistikleri Listede en uzun süre üç numara kalan şarkılar: 3 hafta ile Mustafa Ceceli - Aman (4 Mayıs, 18-25 Mayıs), Mustafa Sandal - Tesir Altında (12 Ekim, 2 Kasım, 16 Kasım), Yalın - Olmasa Da Olur (5-12 Ocak, 23 Şubat) ve Hande Yener - Ya Ya Ya Ya (21 Eylül, 5 Ekim, 19 Ekim) olmuştur. Onu 2 hafta ile 10 şarkı ve 1 hafta ile 20 şarkı takip etmiştir. Listede en uzun süre üç numara kalan sanatçılar: 2 şarkı ile Mustafa Ceceli ("Sevgilim", "Aman"), Soner Sarıkabadayı ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak"), Sertab Erener ("İyileşiyorum", "Öyle De Güzel"), Hande Yener ("Hasta", "Ya Ya Ya Ya"), Murat Dalkılıç ("Bir Hayli", "Neyleyim İstanbulu"), Kenan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kız Sana Hayran"), Gülşen ("Kardan Adam", "Irgalamaz Beni"), Gökhan Tepe ("Tanrım Dert Vermesin", "Adı Aşk Olsun") olmuştur. Onu 1 şarkı ile 22 sanatçı takip etmiştir. Listede en uzun süre üç numara kalan söz yazarları: 3 söz ile Gülşen ("Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında") olmuştur. Onu 2 söz Sezen Aksu ("İyileşiyorum", "Aman"), Soner Sarıkabadayı ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak"), Kenan Doğulu ("Aşka Türlü Şeyler", "Kız Sana Hayran"), Deniz Erten ("Yorum Yok", "Vazgeçmem") ve 1 söz ile 25 söz yazarı takip etmiştir. Listede en uzun süre üç numara kalan besteciler: 3 beste ile Gülşen ("Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında") olmuştur. Onu 2 beste Soner Sarıkabadayı ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak"), Gökhan Tepe ("Türkan", "Tanrım Dert Vermesin") ve 1 beste ile 31 besteci takip etmiştir. Listede en uzun süre üç numara kalan aranjörler: 7 düzenleme ile Mustafa Ceceli ("Son Perde", "Öyle De Güzel", "Vazgeçmem", "Sevgilim", "Aman", "Yaralı", "İyileşiyorum") olmuştur. Onu 6 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu ("Bir Hayli", "Yalnız Kuş", "Kardan Adam", "Irgalamaz Beni", "Tesir Altında", "Olmasa Da Olur"), 3 düzenleme ile Erhan Bayrak ("Yorum Yok", "Türkan", "Tanrım Dert Vermesin"), Mert Ali İçelli ("Teşekkür Ederim", "İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak"), 2 düzenleme ile 1 aranjör ve 1 düzenleme ile 15 aranjör takip etmiştir. Listede en uzun süre üç numara kalan klip yönetmenleri: 5 klip ile Nihat Odabaşı ("Vazgeçmem", "Aşka Türlü Şeyler", "Kız Sana Hayran", "Tesir Altında", "Soygun Var") olmuştur. Onu 3 klip ile Mustafa Uslu ("Tanrım Dert Vermesin", "Öyle De Güzel", "Adı Aşk Olsun", Murad Küçük ("Sevgilim", "Aman", "Yaralı"), 2 klip ile Burak Yalman ("İnsan Sevmez Mi", "Kutsal Toprak") ve 1 klip ile 21 klip yönetmeni takip etmiştir. 2014 yılı 1 numara şarkıları 2 numara şarkıları 3 numara şarkıları 4 numara şarkıları 5 numara şarkıları 2016 yılı 2-9 Ocak 9-16 Ocak 16-23 Ocak 23-30 Ocak 30 Ocak-6 Şubat 6-13 Şubat 13-20 Şubat 20-27 Şubat 27 Şubat-5 Mart 5-12 Mart 12-19 Mart 19-26 Mart 26 Mart-2 Nisan 2-9 Nisan 9-16 Nisan 16-23 Nisan 23-30 Nisan 30 Nisan-7 Mayıs 7-14 Mayıs 14-21 Mayıs 21-28 Mayıs 28 Mayıs-4 Haziran 4-11 Haziran 11-18 Haziran 18-25 Haziran 25 Haziran-2 Temmuz 2-9 Temmuz 9-16 Temmuz 16-23 Temmuz 23-30 Temmuz 30 Temmuz-6 Ağustos 6-13 Ağustos 13-20 Ağustos 20-27 Ağustos 27 Ağustos-3 Eylül 3-10 Eylül 10-17 Eylül 17-24 Eylül 24 Eylül-1 Ekim 1-8 Ekim 8-15 Ekim 15-22 Ekim 22-29 Ekim 29 Ekim-5 Kasım 5-12 Kasım 12-19 Kasım 19-26 Kasım 26 Kasım-3 Aralık 3-10 Aralık 10-17 Aralık 17-24 Aralık 24-31 Aralık 31 Aralık-7 Ocak Yılbaşı gecesi nedeniyle liste yapılmamıştır. 2016 yılı istatistikleri Listede en çok bir numara olan sanatçılar: 3 şarkı ile Mustafa Ceceli (Islak İmza, Sultanım, Aşkım Benim), İrem Derici (Aşk Eşittir Biz, Dantel, Evlenmene Bak), Hande Yener (İki Deli (feat. Serdar Ortaç), Mor, Deli Bile) olmuştur. 2 şarkı ile Serdar Ortaç (İki Deli (feat. Hande Yener), Gıybet), Buray (Sen Sevda Mısın, Kimsenin Suçu Yok), Murat Dalkılıç (Leyla (feat. Boygar), Ben Bilmem), Bengü (Hodri Meydan, Sığamıyorum), Murat Boz (Janti, Adını Bilen Yazsın), Sıla (Afitap, Engerek) olmuştur. 1 şarkı ile 41 sanatçı olmuştur. Listede en çok bir numara olan söz yazarları: 4 şiir ile Deniz Erten (Topsuz Tüfeksiz, Yankı, Hodri Meydan, Mahşer) olmuştur. 3 şiir ile Sezen Aksu (Islak İmza, Mutlu Sonsuz, Yankı), Sıla (Bahsetmem Lazım, Afitap, Engerek), Mert Ekren (İki Deli, Gıybet, Mor) olmuştur. 2 şiir ile Gözde Ançel (Sen Sevda Mısın, Kimsenin Suçu Yok), Ayla Çelik (Dantel, Bağdat), Murat Dalkılıç (Leyla, Ben Bilmem), Alper Narman (Janti, Güç Bende Artık), Onurr (Janti, Güç Bende Artık) olmuştur. 1 şiir ile 37 söz yazarı olmuştur. Listede en çok bir numara olan bestekârlar: 3 beste ile Mert Ekren (İki Deli, Gıybet, Mor) olmuştur. 2 beste ile Sezen Aksu (Islak İmza, Mutlu Sonsuz), Erdem Kınay (Topsuz Tüfeksiz, Mahşer), Ozan Bayraşa (Mutlu Sonsuz, Yankı), Gözde Ançel (Sen Sevda Mısın, Kimsenin Suçu Yok), Buray (Sen Sevda Mısın, Kimsenin Suçu Yok), Ayla Çelik (Dantel, Bağdat), Alper Narman (Janti, Güç Bende Artık), Onurr (Janti, Güç Bende Artık) olmuştur. 1 beste ile 50 bestekâr olmuştur. Listede en çok bir numara olan aranjörler: 6 düzenleme ile Mustafa Ceceli (Islak İmza, Aşk Eşittir Biz, Sultanım, Aşkım Benim, Evlenmene Bak, Sığamıyorum) olmuştur. 5 düzenleme ile Ozan Çolakoğlu (Janti, Isırgan, Alışamıyorum, Adını Bilen Yazsin, Bulutlara Esir Olduk) olmuştur. 4 düzenleme ile Erdem Kınay (Topsuz Tüfeksiz, Taş, Hodri Meydan, Mahşer) olmuştur. 3 düzenleme ile Mert Ekren (İki Deli, Gıybet, Mor) olmuştur. 2 düzenleme ile Efe Bahadır (Bahsetmem Lazım, Engerek), Burak Yeter (Çalkala, Okyanus), Ozan Bayraşa (Mutlu Sonsuz, Yankı), Buray (Sen Sevda Mısın, Kimsenin Suçu Yok), Ozan Doğulu (Uzun Lafın Kısası, Adeyyo) olmuştur. 1 düzenleme ile 29 aranjör olmuştur. Listede en çok bir numara klip yönetmenleri: 8 klip ile Gülşen Aybaba (İki Deli, Sen Sevda Mısın, Yakın Mesafe, Esaret, Hodri Meydan, Mor, Deli Bile, Dudak) takip etmiştir. 5 klip ile Hasan Kuyucu (Sen, İçimdeki Duman, Aşkım Benim, Kimsenin Suçu Yok, Alışamıyorum), Bedran Güzel (Janti, Bağdat, Afitap, Ben Bilmem, Bulutlara Esir Olduk) takip etmiştir. 3 klip ile Murad Küçük (Mey, Adını Bilen Yazsın, Adeyyo) takip etmiştir. 2 klip ile Rıza Esendemir (Aşk Eşittir Biz, Dantel), Murat Joker (Isırgan, Güç Bende Artık), Ulaş Elgin (Sığamıyorum, Okyanus) etmiştir. 1 klip ile 26 klip yönetmeni olmuştur. Listede en çok bir numara olan plak şirketleri: 21 plak ile DMC (Islak İmza, Çalkala, Bir Hadise Var, Yakın Mesafe, Leyla, Ölünmüyor, Yankı, Uzun Lafın Kısası, İçimdeki Duman, Esaret, Hodri Meydan, Janti, Aşkım Benim, Alışamıyorum, Sığamıyorum, Okyanus, Adını Bilen Yazsın, Adeyyo, Güç Bende Artık, Cevapsız Çınlama, Bulutlara Esir Olduk) olmuştur. 7 plak ile SONY (Bahsetmem Lazım, Sen Sevda Mısın, Olur O Zaman, Bağdat, Afitap, Kimsenin Suçu Yok, Engerek) olmuştur. 5 plak ile GNL (Aşk Eşittir Biz, Dantel, Mey, Evlenmene Bak, Kime Diyorum) olmuştur. 4 plak ile Poll Production (İki Deli, Mor, Ben Bilmem, Deli Bile) 3 plak ile İD (Aşk Eşittir Biz, Dantel, Evlenmene Bak) olmuştur. 2 plak ile KNY (Topsuz Tüfeksiz, Mahşer), PDND (Taş, Dudak), DGL (Uzun Lafın Kısası, Adeyyo), SEYHAN (Bi Dakika, Tatlıyla Balla) olmuştur. 1 plak ile 12 plak şirketi olmuştur. Not: 17-24 Aralık tarihinde Kayseri'de yaşanan canlı bomba saldırısı nedeniyle ulusal yas ilan edildiğinden dolayı liste televizyonda yayınlanmamıştır. 2017 yılı 7-14 Ocak 14-21 Ocak 21-28 Ocak 28 Ocak-4 Şubat 4-11 Şubat 11-18 Şubat 18-25 Şubat 25 Şubat-4 Mart 4-11 Mart 11-18 Mart 18-25 Mart 25 Mart-1 Nisan 1-8 Nisan 8-15 Nisan 15-22 Nisan Kaynakça Dış bağlantılar Kral Pop TV Resmi Sitesi Kategori:Kayıt listeleri Kategori:Kral TV programları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri