Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

küfreden ilk insan

aysekoccl0qm

Well-known member
Adamın amına koyim, ben de senin odiseus. Doğruyu söylemem gerekirse kendisine içten içe sempati besliyorum. Sevabını günahını bir kenara koyarsak; küfretmek beni gerçekten rahatlatıyor. İster bulunduğum yerden Adana, ister ezikliğimden dem vurun, gerçekten küfür ederken rahatlıyorum ben.

Ha bu demek değil ki küfrün kendisinden kaynaklı bir fantaziyi düşünerek rahatlıyorum. Kızınca bağıra bağıra "Senin gibi insanın amına koyim" diyorum. Rahatlıyorum. Yoksa adamın kara götüne meraklı değilim. Küfür etmesem belki de daha kötü şeyler yapacağım. Düşünsenize bir tarih öncesi devrim. Ortada dil yok bir şey yok. Birisi pislik yaptığında sövsen anlamıyor, dert anlatsan duymuyor, kaldırıp taş atsan arıza çıkacak. Birbirimizi öldüreceğiz. En basitinden siz hiç trafik kavgası izlediniz mi? İdda ediyorum küfür olmasaydı trafikte çıkan her kavgada birileri ölürdü.

Bir an için küfürü çıkartın trafikten sonra bir kavga hayal edin. O ona korna çalıyor, diğeri ne yapacak? Diğeri korna çalana ne yapacak şimdi? Oturun düşünün bu sırada korna çalan adam daaaaağğğğttt diye devam etsin. Valla sizi bilmem de benim peder koltuğun altındaki pvc sopasını çıkartır adamın üstüne doğru koşmaya başlar. Ağzını burnunu kırar. Kaldı ki küfür varken bile insanlar birbirlerini yumrukluyorlar. Bilemiyorum. Bence küfür gerçekten trafikte olması gereken bir şey. Camlar kapalı abi, söv işte. Rahatla. Diğer türlüsü çok uğraştırır.

Hayır bunun bir de günlük hayattaki yansımaları var ki anlatamam. Şahsen ben küfürsüz bir sınav ilanı hatırlamıyorum. 5 kredilik dersten kalan adamın acısını küfürden başka ne alabilir lan? Adam çalışmış etmiş, hoca küt diye amfiyi bırakmış, şimdi düşünün o öğrenci o profesöre ne yapabilir? Adamı kalksa yumruklasa bir ton dert, küfürünü ediyor, bir iki gülüyor rahatlıyor. Hani çok samimi söylüyorum küfürsüz bir dünya gerçekten çok tuhaf olurdu. Küfür derken yanlış anlamayın, sadece kişinin cinsel hayatına yönelik cümleler değil, bence en basidinden "Afferim bırak bırak herkesi bırak doldur ceplerini..." ile başlayan bir cümle de küfür.

Sonuçta küfür dediğimiz şey bence bir isyanın ürünü. O yüzden ben cidden bu adamın insanlığa yaptığı yararı görüyor ve arttırıyorum; küfürü bulan, küfreden ilk insan bence şu an dünyada binlerce insanın hayatını kurtarmış bir adamdır. Eğer az daha erken olsaydı, örneğin Adem küfür etmeyi bulabilseydi, Kabil belki de Habil'i öldürmek yerine "Senin gibi insanın amına koyayım, yavşak" der, böylelikle ilk katil olmak gibi bir ağırlığın altına girmemiş olurdu. Vampir gibi bir şey ["mitolojik olarak"] olmamış olacaktı. Bir ton insan TVaylayt izlememiş olacaktı. Ne bileyim. Sonuçta bunların hepsi kısmet, alın yazısı. Bence eli öpülecek adam. Vallaha bak.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri