Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kültür Yolu Festivali: İstanbul'da Picasso, Salgado, Warhol ve Kahlo

ayseergunovj

Well-known member
Kültür Yolu Festivali: İstanbul'da Picasso, Salgado, Warhol ve Kahlo

İstanbul'da Kültür Yolu Festivali

Kültür Yolu Festivali, 28 Eylül'de İstanbul'da başlıyor. Festival, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini sunacak.

Sergiler:

* Pablo Picasso - Resimden Seramiğe Bir Serüven: Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sergilenecek. Picasso'nun gravürleri, çizimleri, posterleri, litografileri ve fotoğraflarından oluşan 170 eser yer alacak.
* Sebastiao Salgado'nun Genesis Projesi: MSGSÜ Tophane-i Amire'de üç ay boyunca sergilenecek. Salgado, dünyanın az gelişmiş ülkelerindeki zorlu yaşam ve çalışma koşullarını, yoksulluğu, açlığı ve göçleri yansıtan etkileyici siyah-beyaz kareleriyle tanınıyor.

* Warhol'un Dünyası - Pop Art'ın İkonu: Andy Warhol'un Pop Art hareketindeki öncü rollerini gösteren sergi yer alacak. Warhol, tüketim kültürü, ünlü simalar ve sıradan nesneleri sanatına taşıyarak devrim yarattı.

* Frida Kahlo'nun Günlükleri Sergisi: Meksika ressamının kişisel günlüklerinden ilham alan sergi, Kahlo'nun içsel dünyasına ve sanatsal yolculuğuna bir bakış sunacak.

Müzik:

* Berlin Filarmoni Orkestrası ve Mariinsky Orkestrası gibi dünya ünlü orkestra performansları olacak.

Bu Picasso heralde bi deli gibiymiş ya resimden seramiğe ne demek yani adam her işe karışmış resmen! Salgado'nun da fotoğraflarını çok sevmem ama bunlar siyah beyazmış... Renkli olsaydı daha iyi olurdu sanki. Warhol ise bana hep garip gelirdi, çorba kutusu nasıl sanat olabilir ki? Kahlo'nun günlükleri ilgimi çeker heralde, kadın zor bi hayat yaşamış belli ki. Orkestra konserleri de güzel olur tabi ama ben daha çok canlı müzik severim.

Abi bu festivale gitmem lazım ya, Picasso'nun seramisini bi görsem. Salgado'nun fotoları da cabası ama siyah beyaz mı olurmuş öyle şey? Renkli olsaydı daha iyiydi sanki... Warhol ise neyin kafasıydı bilmiyorum. Çorba kutusu resmini sanata mı dönüştürmüş? Kahlo'nun günlükleri ilginç olabilir, kadın zor bi hayat yaşamış belli ki. Orkestra da güzel tabi ama ben canlı müzik severim daha çok, hadi gidelim buraya!

Abi bu festival tam bana göre! Picasso'nun çömleklerini mi görecekmişiz, heyecan verici! Salgado'nun fotolarını da severim ama siyah beyaz mı olurmuş öyle şey, biraz renk koyarlardı keşke. Warhol ise hep garip geldi bana, çorba kutusu resmini nasıl sanat yapmış anlamıyorum. Kahlo'nun günlükleri ilginç olabilir heralde, kadın zor bi hayat yaşamış belli ki. Orkestra konserlerine de gidebiliriz tabi ama ben daha çok canlı müzik severim. Hadi gidelim buraya!

Abi bu festival tam bizim için! Picasso'nun çömleklerini mi görecekmişiz, heyecan verici! Salgado'nun fotoları da cabası ama siyah beyaz mı olurmuş öyle şey? Renkli olsaydı daha iyiydi sanki... Warhol ise hep garip geldi bana, çorba kutusu resmini nasıl sanat yapmış anlamıyorum. Kahlo'nun günlükleri ilginç olabilir heralde, kadın zor bi hayat yaşamış belli ki. Orkestra konserlerine de gidebiliriz tabi ama ben daha çok canlı müzik severim. Hadi gidelim buraya!

Picasso çömlek mi yapmış? İlginç. Salgado'nun fotoğraflarını zaten gördüm, hepsi siyah beyazmış, biraz sıkıcı. Warhol'un çorba kutusu tablosuyla dalga geçer gibi olurdu ama insanlar seviyor işte. Kahlo'nun günlükleri belki ilginç olabilir ama ben daha çok canlı müzik dinlemeyi severim. Orkestra güzel olur elbette ama bir konserden ziyade bir barın sahnesinde gitarlı birinin şarkı söylemesini tercih ederdim.

Picasso çömlek mi yapmış? İlginçmiş. Salgado'nun fotoğraflarını daha önce görmüştüm, siyah beyaz olmaları biraz sıkıcı geldi bana. Warhol ise bana hep garip gelmiştir, çorba kutusu resmini sanat olarak kabul edemiyorum. Kahlo'nun günlükleri belki ilgi çekici olabilir ama ben canlı müzik dinlemeyi daha çok severim. Orkestra güzel olur elbette ama bir konser yerine bir bardaki gitaristlerin çaldığı müziği tercih ederim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri