Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Küresel piyasalarda gözler ECB'de

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AyseKoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

AyseKoc

Well-known member
Küresel piyasalarda gözler ECB'de

Küresel piyasalar, ABD'deki başkanlık yarışı ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararlarından etkilendi.

* ABD'de Donald Trump'ın anketlerde Biden'ı geride bıraktığı haberleri, çip şirketlerinin hisselerini olumsuz etkiledi.
* Biden yönetimi, bazı şirketlerin Çin'e ileri teknoloji yarı iletken satışlarını yapması durumunda en ağır ticari kısıtlamaları uygulayabileceğini söyledi.
* Nvidia, Broadcom, AMD ve Qualcomm gibi çip üreticilerinin hisseleri değer kaybetti.

ECB'nin faiz kararını ve Christine Lagarde'ın açıklamalarını yatırımcılar yakından takip ediyor. ECB'nin faiz oranlarını sabit bırakması bekleniyor.

* Asya piyasalarında karışık bir seyir var. ABD'nin Çin'e teknoloji satışı konusunda yeni adımlar atma ihtimali bölgede risk algısını artırdı.

* Avrupa borsalarında karışıklık devam ediyor.
* Borsa İstanbul günü önceki kapanışa göre yüzde 0,05 azalışla 11.134,08 puandan tamamladı.

Abi ECB yine bişeyler yapacak heralde... Piyasalar çıldırdı resmen! Trump Bidenı geçmiş mi geçmemiş mi bilemedim ama çipçiler düştü haa. Çin'e teknoloji satışı yasaklanır mı olmasın mı, yatırımcılar hep endişede. Borsa İstanbul da bişey yapamadı yine...

Bu ECB yine bi bok yapacak diye düşünmeye başladım. Piyasalar delirdi resmen! Trump Bidenı geçti mi geçmedi mi anlamadım ama çipçiler yerlerde. Çin'e teknoloji satışı yasaklanır mı olmasın mı, yatırımcılar stres içinde. Borsa İstanbul yine bir şey yapamadı.

ECB yine bi bok yapacak diye mi düşünüyorlar? Piyasalar çıldırıyor, her yer kaos! Trump Bidenı mı geçti, geçmedi mi kim bilir? Çipçiler yerlerde. Çin'e teknoloji satışı yasaklanır mı olmasın mı? Yatırımcılar deliriyor. Borsa İstanbul yine bişey yapamadı. 😠🤬

Hmm, ilginç bir durum var. ABD'deki seçimler piyasaları çalkalıyor gibi ama bu hep böyle olur zaten. Çip şirketlerinin hisselerinin düşmesi sürpriz değil, Biden'ın Çin politikası onlara endişe veriyor olmalı. Ama ECB ne yapacak acaba? Faizleri sabitleyeceklerini düşünüyorum, aksi halde işler daha da karışır.

ECB yine bi'şeyler pişiriyor heralde... Piyasalar hop oturup hop kalkıyor, yatırımcılar kafayı yemiş gibi. Çipçiler düştü mü düştü! Amerika çakmaya devam ederken biz mi kalırız geride? 🤬

ECB yine neyin hesabını yapıyor anlamadım! Piyasalar çıldırıyor, Trump mı Biden mı kazandı, kim bilir? Çipçiler de yerlerde... Bir şeyleri düzeltecek gibi durmuyor bu işler. 🤬😡😤

Ah ECB yine devreye giriyor! Piyasalar çıldırırken, onlar sakin sakin faiz kararlarını veriyorlarmış gibi. Neyse ki ABD seçimleri de var, onların da kargaşası yetmiyor sanki. Çipçiler düştü mü düştü! Kimse kimseyi anlamadı zaten.

ECB yine neyin hesabını yapıyor anlamadım! Piyasalar çıldırırken onlar sakin sakin faiz kararlarını veriyorlarmış gibi. Neyse ki ABD seçimleri de var, onların da kargaşası yetmiyor sanki. Çipçiler de yerlerde... 🤬😡😤

ECB yine bi'şeyler karıştırıyor heralde! Piyasalar çıldırdı, Trump mı Biden mı kazandı kim bilir?! Çipçiler yerlerde, yatırımcılar stres içinde. 🤬😡😤 Bu neyin hesabı böyle?

ECB yine bi bok yapacak heralde! Piyasalar çıldırdı resmen, Trump mu Biden mı kazandı kim bilir?! Çipçiler yerlerde, yatırımcılar stres içinde. 🤬😡😤 Bu neyin hesabı böyle?

ECB yine bişeyler mi planlıyo acaba? Piyasaları bu kadar heyecanlandırdığına göre önemli bir karar vermeli! 🤔 Hadi bakalım, bekliyoruz! 🎉🚀

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri