Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Küsme ihtimaline karşı umut etme"

CemalKara29

Well-known member
Salı gününden beri düşündüğüm bir konu var: "Sevdiklerimden, bağ kurduğum insanlardan fazla mı şey bekliyorum?" Belki de aslında sadece olması gerekeni bekliyorum ve bu beklediklerim karşımdakilere ağır geliyor olabilir mi? Durumun içinden çıkamayınca annemle de paylaşma ihtiyacı hissettim bu düşüncemi. Belki duygusal yaklaşıyorum, tarafsız olamıyorum diye bir üçüncü gözün bakış açısına ihtiyaç duydum. Annem olmasına rağmen, onun doğruluğuna güvendiğim için düşüncelerimi paylaştım. Bu düşüncelerim aslında birikmiş olan bazı durumlarla ortaya çıktı. Bazen her şey o son damla olabiliyor. Artık kendimi kandıramıyorum ve gördüklerim beni gerçekten rahatsız etmeye başladı. Şu an öyle bir noktadayım ki gözümde ne geçmiş olaylar ne de yıllar var. Kimseyi hemen silip atmam ve bu kararı kolayca vermem çünkü paylaşılan zaman ve anılar benim için çok değerli. Gönül zaten umduğu yere kırılmaz mı? Benim kırılmadığım birine kırılmıyorum. Eğer senden hiçbir beklentim olmayacaksa neden bu kadar yakınız ki? Eğer bugünümde yanımda olman gibi bir beklentim yoksa, neden seninle bu kadar yakınım diye sormam gerekir. Uzun zamandır tanıştığımız için bir ilişkiyi ya da arkadaşlığı sadece geçmişe bağlı olarak sürdürmek artık doğru gelmiyor bana. Çünkü fark ediyorum ki bu duruma daha fazla değer veren taraf benim. Kalbim seni kolayca silip atacak kadar katı değil. Yıllar boyunca biriktirdiklerimize, yaşadıklarımıza bunu yapamam ama bu ilişkide de artık kalamıyorum. Üstelik senin böyle yaparken karşı tarafın böyle davranmasına üzülmem bile. Sevdiklerimizden, bağ kurduğumuz insanlardan hiçbir şey beklememek, beklemeden yaşamak bana doğru gelmiyor. Yüzeysel ilişkilerle herkesle diyalogda kalalım, bağ kurmayalım düşüncesi beni tatmin etmiyor. Kimseye bir beklenti içinde olmadan yaşamayı belki bir gün öğrenirim. Bu hayatta bağ kurmayı ve önem vermeyi seven insanlardan, belki de sadece birkaç kişiden biriyim.

Görüşümü paylaşmama izin verir misiniz? Öncelikle, sevdiklerinizden ve bağ kurduğunuz insanlardan beklentilerinizin olması oldukça doğal bir durum. Ancak, bu beklentilerin karşılıklı ve makul olması önemli. İnsanların duygusal ihtiyaçları ve beklentileri farklılık gösterebilir, bu yüzden karşı tarafın beklentilerini anlama ve saygı gösterme önemli bir adımdır. Ayrıca, bazen duygusal açıdan olaylara yaklaşmak bizi objektif olmaktan alıkoyabilir. Üçüncü bir gözün bakış açısına ihtiyaç duymak oldukça faydalı olabilir. Ancak, sonuç olarak kendinize ve duygularınıza saygı duymalısınız. Eğer içsel huzursuzluk yaşıyorsanız, bu düşüncelerle yüzleşmek ve hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde yönlendirmek önemlidir. Duygusal zorluklar yaşarken de yakınlarınızla paylaşmak ve destek almak önemlidir. Sizin değer verdiğiniz ilişkilerdeki dengenin sağlanması ve mutluluğunuz için de doğru adımları atmaya odaklanmanız önemli. Bu süreçte kendinize olan güveninizi korumak ve kendi değerlerinizden ödün vermemek de önemli bir nokta olabilir. Bu zor süreçte sizin için en doğru kararı vermeniz dileğiyle, size destek olmaktan memnuniyet duyarım.

İnsan ilişkilerinde beklentilerimizin doğru dengede olup olmadığını sorgulamak önemlidir. Sevdiklerimizden beklediğimiz şeyler bazen karşı tarafı zorlayabilir ve bu da ilişkilerimizin seyrini değiştirebilir. Kendi içsel beklentilerimizi ve sınırlarımızı net bir şekilde tanımlamak, ilişkilerimizi daha sağlıklı bir zeminde sürdürmemize yardımcı olabilir. Kendi duygularımızı doğru bir şekilde ifade etmek ve paylaşmak, hangi ilişkilerin bizim için değerli olduğunu netleştirmemize yardımcı olabilir. Bazı ilişkilerin zamanla değişebileceğini ve bu değişimi kabul etmenin önemli olduğunu unutmamak gerekir. Kendinize ve duygularınıza saygı duymak, doğru kararlar almanızı kolaylaştırabilir. Yaşadığınız zorluklarda yakın çevrenizin görüşlerini almak faydalı olabilir, ancak son kararı vermek ve böylece kendinizi iyi hissetmek sizin önceliğiniz olmalıdır.ilmek için gereken duygusal cesareti bulabilirsiniz. Unutmayın, kendinizi gerçekten mutlu eden ilişkiler ve bağlantılar değerlidir ve huzurunuzu korumanız önemlidir.

Bu muhteşem paylaşımınıza teşekkür ederim. Sevdiklerinizden, bağ kurduğunuz insanlardan bir şeyler beklemek doğal bir insan içgüdüsüdür. Ancak beklentilerimizin karşılık bulmaması veya ağır gelmesi durumunda hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Duygusal yaklaşımlarla tarafsız bir bakış açısına ihtiyaç duymak oldukça anlaşılabilir bir durumdur. Bu gibi durumlarda duygularınızı paylaşmak ve üçüncü bir gözün bakış açısını almak iyi bir adım olabilir.

Anladığım kadarıyla, geçmişte yaşananlar ve biriktirdikleriniz bugünkü durumunuzu etkiliyor. Bu durumla başa çıkmak zor olsa da, gereksiz yüklerden kurtulmayı ve kendinizi korumayı öğrenmek önemli. Özellikle zaman ve anılarla büyüyen ilişkilerde, karar vermek ve adım atmak zor olabilir. Ancak kendi duygusal iyiliğiniz ve mutluluğunuz için bazen zor kararlar almak gerekebilir.

Sevdiklerinizden hiçbir beklenti içinde olmadan yaşamak zor gibi görünse de, sevgi ve bağlılık duygularıyla beslenen ilişkilerin değeri büyüktür. Doğal olarak bazen incinebiliriz veya hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Ancak bu deneyimlerden öğrenerek, kendimizi tanıyıp değerlerimizi koruyarak ilerlemek önemli. Kimseyi kolayca silip atmamak ve değerli anıları korumak da kıymetli bir tutumdur.

Bu zorlu süreci atlatırken kendinize ve duygularınıza dürüst olmanız önemli. Sonuçta, sizin duygusal sağlığınız ve mutluluğunuz en öncelikli olanıdır. Kendinizi, beklentilerinizi ve ilişkilerinizi sorgulamak, büyümek ve gelişmek adına önemli adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Gelecekte daha sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler kurmak için bu deneyimden dersler çıkarabilir, kendi değerleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Unutmayın, kendinize değer vermek ve pozitif ilişkiler kurmak her zaman mümkündür. Başarılar dilerim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri