Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu

bullvar_katip

Administrator
Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin Kütahya merkezindeki Evliya Çelebi Yerleşkesi'nde yer alan meslek yüksekokuludur. Tarihçe Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Kütahya Meslek Yüksekokulu adıyla 1975-76 eğitim-öğretim yılında, Türkiye'de açık öğretimin öncüsü olan ve mektupla öğretim yapan Yaygın Yükseköğretim Kurumuna (YAYKUR) bağlı olarak kurulmuştur. YAYKUR'un yetkilerinin, alt kurumlarının ve öğrencilerinin 1982'de Anadolu Üniversitesine aktarılmasıyla Kütahya Meslek Yüksekokulu da bu üniversiteye bağlanmış, 1992 yılında ise Dumlupınar Üniversitesi bünyesine alınmıştır. 2011'de Yükseköğretim Kurulunun kararıyla Kütahya Meslek Yüksekokulunun adı, Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. 2016'da ise Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan ayrılmıştır. MYO, 2022-23 Akademik Yılı öncesinde Evliya Çelebi Yerleşkesi'ne taşınmıştır. Bölümler ve programlar Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu bünyesinde 3 bölüm ve 7 programda eğitim-öğretim verilmektedir. El Sanatları Bölümü Çini Sanatı ve Tasarımı Geleneksel El Sanatları Kuyumculuk ve Takı Tasarımı (*) Mimari Dekoratif Sanatlar (Örgün öğretim/İkinci Öğretim) Tasarım Bölümü Grafik Tasarım (Örgün öğretim/İkinci Öğretim) İç Mekan Tasarımı (Örgün öğretim/İkinci Öğretim) Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon (Örgün öğretim/İkinci Öğretim) Daha öncedan MYO bölümleri arasında yer alan Seramik ve Cam programı daha sonra MYO bünyesinden çıkarılmıştır. ( )Kütahya Güzel Sanatlar MYO bünyesindeki Kuyumculuk ve Takı Tasarımı programına yeni öğrenci alımı yapılmamaktadır. Sosyal yaşam Fakülte öğrencileri Evliya Çelebi Yerleşkesi bulunan tüm olanaklardan faydalanabilmelerinin yanında, fakülte binasındaki kantin ve kafeterya yer almaktadır. Ulaşım Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Kütahya - Tavşanlı karayolunun 10. km'sindeki Evliya Çelebi Yerleşkesi içinde bulunmaktadır. Evliya Çelebi Yerleşkesi'ne Kütahya Belediyesi'nin A-1, 7, 7-A, 7-B ve 16 numaralı otobüsleriyle ulaşılabilir. Kaynakça Dış bağlantılar Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Kategori:Türkiye'deki devlet meslek yüksekokulları Kategori:2016'da kurulan eğitim kurumları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri