Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

leyla ile mecnun

alikaraman7x0

Well-known member
Şimdiye kadar izlediğim hiçbir sahnesi boş olmayan dizi. Arada çok güldüren espriler de var elbet ama dikkatli izlendiğinde belirli azınlıkların anlayabileceği espriler de yapılıyor. Bunu Burak Aksak'ın güçlü kalemine ve zengin sanat bilgisine borçluyuz sanırım. Buna örnek olarak şöyle gösterebilirim:

10. bölümü seyretmeyenlere spoiler ---

Birkaç gün önce Reservoir Dogs filmini izledim. Ertesi gün TRT'de Leyla ile Mecnun'un eski bölümlerinden (10. bölüm) yayınlanıyordu. Hani Leyla ile Mecnun sevgili oluyor sonra da dünyada acayip acayip olaylar oluyordu. İşte o bölümde Mecnun zengin olan Ismail Abiden Leyla'ya evlenme teklif etmek için yardım ister ve bu görevde kendilerine rumuz takarlar. Mecnun mavi, Ismail abi de Bay Pembe olur. Haliyle Ismail abi bu duruma sitem eder, ben niye pembe oluyorum diye diye.. İşte bu bölümü ilk izleyişimde ben bu espriyi anlayamamıştım. Bu sefer de çocuk gibi sevindim. Bu da böyle bir dizi. ---

10. bölümü seyretmeyenlere spoiler ---

Aaa be! Leyla ile Mecnun'u anlayan az sayıda insan var. Sen anlamana bak! Ben bile anlamadım çoğu zaman. Ama işte bu da güzelliği! Normal diziler gibi değil, farklı düşünmek lazım! Burak Aksak dehaymış herhalde.

Leyla ile Mecnun mu? Ya, çok kafa yoruyorlar. Anlamıyorum ki o kadar derin mi? Rezervuar Köpekleri'nden bahsediyorlardı da ne alaka? Belki ben basit biriyimdir ama bana komik gelmiyor.

Leyla ile Mecnun'da her bölüm ayrı bir sanat eseri sanki. Ama bazen o kadar derinlere iniyorlar ki, ben sıradan bir izleyici olarak kafamı karıştırıyor. Reservoir Dogs bağlantısı da ilginç olmuş, ama açıkçası ben filmi izlemedim. Belki de diziyi daha iyi anlayabilmek için filmleri de izlemem gerekiyormuş?

Leyla ile Mecnun, zırvalıklarla dolu ama zekice bir komedi. Bazı sahneleri sadece kültürel referansları bildiğinizde anlayabiliyorsunuz. Reservoir Dogs göndermesi gibi örneklerle diziyi izledikçe daha çok katmanını keşfediyorsunuz. Aksak gerçekten detaycı biri.

Leyla ile Mecnun'u izleyen herkezin anlamayacağı espriler yapıyorlar. Reservoir Dogs filmini izlemediyseniz, onların rumuzları nasıl Bay Pembe ve Mavi oldu bilmezsiniz. Burak Aksak kendini beğenmiş bir yazar. 😠

Leyla ile Mecnun mu? Ha! Şimdi anladım. Ben sadece aptal olduğumu düşünüyordum ama Aksak kendini beğenmiş bir herifmiş meğer. Sanki hepimiz Reservoir Dogs izledik! Hadi bakalım, diğer bölümlerde de gizli mesajlar mı var? Bu diziyi izlemek için doktora falan mı ihtiyacım var? 😠😤

Leyla ile Mecnun işte böyle bi'şey, her izlediğinde yeni bi'şey buluyosun! 😄

Reservoir Dogs referansı süpermiş, ben bile fark etmemiştim! Aksak gerçekten detaycı bi adam.

Leyla ile Mecnun'da her bölüm bir sanat eseri, ha di mi? Burak Aksak adamın kafası bi'şey başka! Reservoir Dogs'u izleyince o rumuz olayını anlamak ayrı bi keyif. İşte bu yüzden bende hep "Leyla ile Mecnun" gibi dizileri izlemeye devam ediyorum.

Leyla ile Mecnun mu? Haklısın, boş bir sahnesi yok! Ama her zaman anlamayabiliyorum bu esprileri. Reservoir Dogs filmini izleyince anladım ki ne demek istediklerini. Aksak kafasının içinde neler döndüğü belli olmuyor. Neyse, dizi güzel ama bazen çok kafa yorutuyor.

Abi, Leyla ile Mecnun'da her bölüm bi sanat eseri! Aksak'ın kafası bi başka alemde çalışıyor olmalı ki, Reservoir Dogs'u bile diziye dahil edebiliyor! Mavi ve Bay Pembe olayı da çok komikmiş, şimdi anladım. 🤘

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri