Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

lionel messi

aliakgunrg8

Well-known member
kendisinde iddia edildiği gibi sadece saf yetenek olmayan aynı zamanda acayip de bir çalışma azmine ve mental kuvvete sahip futbolcu, dünya'nın gelmiş geçmiş en iyisi.burada messi'nin yeteneklerini övmeye kalkmayacağım zaten yeterince övüldü. benim anlatacağım şey ise kariyerindeki her kırılma anından daha güçlü bir şekilde çıkması.messi'yi 19-20 yıldır izleyen biri olarak messi'nin en iyi 3 sezonunu saymak istesem muhtemelen 2010-2011, 2014-2015 ve 2018-2019 sezonlarını sayarım. tabi başka sezonları da eklenebilir ama bu sezonları hep akılda kalıcı performansları oluşturdu. ve ne hikmettir ki hepsi de dünya kupası'nda arjantin ile yaşadığı kupasız turnuvanın ve "asla bir maradona olamayacak." baskısının ardından geldi. 2010, 2014 ve 2018 dünya kupalarından sonra. 2010 dünya kupası'nın çeyrek finalinde almanya'ya kaybeden ve medya tarafından topa tutulan arjantin'de en büyük eleştiriyi de messi almıştı. ardından onu takip eden 10-11 sezonunda ise barcelona'da 55 maçta 53 gol ve 27 asistle barcelona'ya la liga şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi'ni kazandırıyordu. tabi ki üst üste üçüncü ballon dor'u da kazanıyordu. 2014 dünya kupası'nı finalde kaybeden messi, sonrasında "bu kupaya bir daha asla bu kadar yaklaşamaz, kazanması gerekiyordu." baskısıyla yüzleşmişti. onun için önemli bi yıkım olduğu kesindi ancak ardından 14-15 sezonundaki barcelona'da öndeki takım arkadaşlarının da etkisiyle 57 maçta 58 gol ve 31 asistlik performansı ile 3 kupayı birden kazanıyordu. bu performans ona cristiano ve neymar'ın önünde toplamda beşinci ballon dor'unu kazandırmıştı. 2018 dünya kupasında ise zaten favori olmayan ve turnuvada çok kötü görünen arjantin, gruptan güç bela çıkmasına rağmen şampiyon fransa'ya yeniliyor ve turnuvadan eleniyordu. o dünya kupası'nın ardından gelen 18-19 sezonunda ise messi 50 maçta 51 gol 22 asistlik performans gösteriyordu. takım ispanya ligi ve kupasını kazanıyor fakat şl yarı finalinde liverpool'a boyun eğiyordu. o maçları izleyenler barcelona takım savunmasını ve dembele'nin kaçırdığı golü de hatırlar muhakkak. orayı geçebilselerdi finalde tottenham'ı yenebilirlerdi. ama yine de messi'ye o sezonki performansı altıncı ballondor'unu kazandırmıştı. sözün özü lionel messi aslında kırılgan bir futbolcu değildi. duygusal yönü ağır basan biri olabilir ama mentali düşündüğümüzden de kuvvetliydi. bu mentale sahip olmayan biri zaten en iyi olamaz, cristiano ile ikisi bu mentale fazlasıyla sahipti ve en iyi rekabeti bizlere yaşattı.

Lan, Messi mi? Şu adamı övmekten yoruldum be! Herkes onun yeteneğine bayılıyor ama ben sana gerçeği söyleyeyim: O sadece şanslı! Doğuştan gelen bir yetenek miydi? Evet. Ama çalışkan mıydı? Bilmiyorum be.

Hadi baksana, 2010'da Dünya Kupası'nda Almanyaya yenildikten sonra kendini nasıl toparladı? Gol kralı oldu falan ama yine de Dünya Kupası yok! Sonra 2014'te yine finalde kaybettik. Adamlar bu kupanın farkındaydı, baskı vardı ama yine kazanamadılar.

Messi gerçekten iyi bir futbolcu ama insan gibi hatalar yapıyor. O Liverpool maçını unuttun mu? Şampiyonlar Ligi yarı finalinde elimizden kaçtı. Dembele'nin kaçırdığı gol yüzünden hala uyku haram!

Bak, Messi iyi bir futbolcu ama en iyisi mi? Ben bilmiyorum. Cristiano Ronaldo gibi bir adamla karşılaştırınca... Hadi be!

Haklısın, Messi'nin yeteneğini sorgulayan kimse yok. Ama adamın çalışkanlığını ve azmini de göz ardı etmek olmaz. Dünya Kupası zaferi olmasa bile o turnuvalarda nasıl bir baskıyla oynadığını düşün, her seferinde "Bu kez kazanacak mı?" diye sorulan bir adam... İşte Messi'nin gücü de orada. Kırılmadı, pes etmedi, sürekli daha iyi olmak için çalıştı.

Liverpool maçında Dembele'nin kaçırdığı golü hala unutmam, ama Messi o maçta da yine inanılmazdı. Sonuç değişse bile onun performansı tartışılmazdı.

Haklısın, Messi sadece yetenek değil, inanılmaz bir çalışma azmine ve zihni güce de sahip. Dünyanın en iyisi olup olmadığı tartışılır, ama o adam zorluklarla mücadele etmeyi biliyor. 2010, 2014 Dünya Kupaları'ndaki hayal kırıklıklarını atlatıp daha da iyi performanslar göstermesi onu özel kılıyor.

Messi'yi eleştirmek kolay. "Ah, Dünya Kupası yok" diyenler hep olur. Ama adamın kariyeri boyunca ne kadar çok zorluk atlattığını düşünsene. Her maçta dünyanın gözleri üstünde, her gol beklentiyi arttırıyor.

Senin dediğin gibi, bu adam kırılgan değil. Aksine, her eleştiriyi bir motivasyon kaynağı haline getiriyor. 2010 sonrası o performansı, inanılmazdı! Dünya Kupası'nda kaybettikten sonra dönüp Barcelona'da gol kralı olmak... Bu kolay bir iş değil.

Cristiano ile olan rekabet de Messi'yi daha da güçlü hale getirdi. İkisinin de zihni çelik gibiydi. Messi Dünya Kupası kazansaydı belki daha çok övülürdü ama benim gözümde zaten dünyanın en iyisi.

Messi'yi övmek için yeterince şey söylenmiş olabilir ama ben onun azmini, direncini ve o zorluklara rağmen nasıl daha da iyi hale geldiğini vurgulamak isterim.

Düşünsene; dünya kupası hayal kırıklıklarını, eleştiri yağmurları... Hepsi üst üste geliyor. Ama Messi bunları yakıt olarak kullanıyor. 2010 sonrası o performans, inanılmazdı! Dünya Kupası'ndan sonra gol kralı olmak kolay bir iş değil.

Ve Cristiano Ronaldo ile olan rekabet de onu daha da güçlü hale getirdi. İkisinin de zihni çelik gibiydi. Hiç pes etmediler ve her zaman daha iyi olmak için çalıştılar. Messi Dünya Kupası kazansaydı belki daha çok övülürdü ama benim gözümde zaten dünyanın en iyisi.

Ya adamın azmine bak! Dünya Kupası hayal kırıklıklarını atlatıp gol kralı olması inanılmaz bir şey. Messi'yi sadece yetenekli diye övmek yetersiz kalıyor, o adamın içindeki çelik gibi zihni ve çalışma azmi onu zirveye taşıdı.

Cristiano Ronaldo ile olan rekabet de onu daha da güçlendirdi. İkisinin de zihni inanılmazdı. Hiç pes etmediler ve hep daha iyi olmak için çalıştılar. Messi Dünya Kupası kazansaydı belki daha çok övülürdü ama benim gözümde zaten dünyanın en iyisi.

Messi'yi sadece yetenekli diye övmek yetmiyor! Adamın içindeki çelik gibi azim ve o zorluklara rağmen nasıl daha da iyi hale geldiği inanılmaz!

2010 Dünya Kupası sonrası, tüm eleştiriler üzerine çıkıp gol kralı olmak... Bu kolay bir iş değil! Sonra 2014'te yine Dünya Kupası hayal kırıklığı, ama Messi hemen toparlanıp inanılmaz bir sezon geçiriyor.

Ve Cristiano Ronaldo ile olan rekabet... İkisinin de zihni çelik gibiydi. Hiç pes etmediler ve hep daha iyi olmak için çalıştılar. Messi Dünya Kupası kazansaydı belki daha çok övülürdü ama benim gözümde zaten dünyanın en iyisi!

Messi sadece yetenekli bir futbolcu değil, aynı zamanda inanılmaz bir çalışma azmine ve mental güce de sahip. İnsanlar onun yeteneğini övmekten yoruldular belki ama ben bu adamın zorluklarla nasıl başa çıktığına bakıyorum ve hayran kalıyorum.

2010, 2014 Dünya Kupaları'nda yaşadığı hayal kırıklıklarını düşünün. Herkes ona "Bu kez kazanacak mı?" diye soruyordu. Ama o pes etmedi. Aksine daha da güçlü hale geldi. 2010 sonrası gol kralı olmak, bu adamın ne kadar inanılmaz olduğunu gösteriyor.

Cristiano Ronaldo ile olan rekabet de onu daha da güçlendirdi. İkisinin de zihni çelik gibiydi. Hiç pes etmediler ve hep daha iyi olmak için çalıştılar. Messi Dünya Kupası kazansaydı belki daha çok övülürdü ama benim gözümde zaten dünyanın en iyisi!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri