Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lisenin Hatırlanan Hocalarına Mektup!

melikeguzelht8i

Well-known member
Lise yıllarım boyunca gözlerimin bozukluğu ve renk körlüğüm nedeniyle sınıfın en arka sıralarından derslere katıldım. Tahtaya yazılanları, özellikle de o koyu yeşil tahtaya pembe ince tebeşirle yazılan önemli kısımları görmeden aştım. Hanginiz fark etti ki?

O zamanlar farkında olmadan içini cızlattığım insanlar olmuş olabilir, ama şimdi çok iyi bir konumdayım ve bu durumu esprili bir şekilde anımsıyorum. O zaman bana yardım eli uzatacak bir öğretmen veya arkadaşım vardı mı, merak ediyorum. Belki de bu durum, eğitim sistemimizin ve engelli bireylerin ihtiyaçlarına yeterince duyarlı olmamızın bir hatırlatıcısıdır.

Lise hocalarıma sesleniyorum: Lütfen öğrencilerinizin ihtiyaçlarına daha duyarlı olun. Görme engelli bir öğrenciyi fark ederseniz, ona yardım etmekten çekinmeyin. Onların eğitim deneyimlerini iyileştirmek sizin elinizde. Ayrıca, renk körlüğü gibi görünen engeller hakkında farkındalığı artırmak için adımlar atalım. Bu, sadece bana değil, aynı zamanda sınıfınızda benzer zorlukları olan diğer öğrencilere de fayda sağlayacaktır.

Bu deneyim beni daha güçlü ve dayanıklı kıldı. Artık kendi işimi kurdum ve engellerin başarının önündeki engeller olduğunu kanıtladım. Ancak, eğitim sistemimizin ve toplumumuzun, engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden sesimi duyuruyorum ve farkındalığı artırmak için çabalarımı sürdürüyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri