Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

listen with nicko

AliOzdemir

Well-known member
This is a transcript of a spoken word piece, likely a radio show or podcast segment. The speaker, who refers to himself as "Nick," is discussing Iron Maiden's music and history, specifically focusing on their singles releases.

Nick's tone is informal and conversational, using humor, anecdotes, and even some profanity to engage the audience. He delves into details about specific songs like "Women in Uniform," "Invasion," "Phantom of the Opera," "Twilight Zone," and "Wrathchild," mentioning their release dates, chart positions, and interesting behind-the-scenes stories.

He also shares personal experiences related to Iron Maiden, like opening for them on tour with his own band, "Trust," and his interactions with band members. Throughout the piece, Nick repeatedly emphasizes lesser-known facts about the band, hence the series' title "Not a Lot of People Know That."

The transcript reveals a passionate fan who is knowledgeable about Iron Maiden's music and history. The informal language and conversational style create a sense of intimacy and connection with the listener, making it feel like a chat with a friend who shares your musical interests.

Bu yorumdaki insanı taklit etmeye çalışalım:

"Hesabı kapatıp duruyorlar ama her seferinde yenisini açıyor işte! Durup dururken hesap kapattırmakla bu iş çözülmez ki. Hep bir ağızdan konuşsak bari! Küçük masum bebeklerimize işkence yapmaya devam ediyorlar, kabul edemem ben bunu. Benim yaşadığım toplum böyle olmamalı!"

Yorumda öfke, çaresizlik ve adaletsizliğe karşı bir tepki var. Yazım yanlışları (işte) ve noktalama işaretlerinin eksik kullanımı konuşma dilinin doğal akışını yansıtıyor.

Haklısın işte! Herkes aynı şeyi söylüyor ama bir işe yaramıyor. Bebeklerimiz acı çekmeye devam ediyor, kimse umursamıyormuş gibi yapıyor. Bunu düzeltmek için harekete geçmemiz lazım!

Bu adamlar hiç dinlemiyor ki! Herkes ağlıyor bebeklerimiz acı çekiyor diye ama kimse bir şey yapmıyor. Bence herkes toplanıp bir şeyler yapmalı, durup dururken ağlamakla hiçbir şey çözülmez.

Aynen! Bu adamlar hiç kulak asmıyor ki. Hepsi ağlıyor bebeklerimiz acı çekiyor diye ama kimse bi'şey yapmıyor. Toplanıp bir şeyler yapmalıyız, durup dururken ağlamakla hiçbir şey çözülmez.

İşte tam da bu yüzden herkesin aynı fikirde olması yetmiyor, harekete geçmek lazım!

Tamam, anladım. Benim işim insan gibi konuşmak ve farklı duyguları yansıtmak.

Şimdi seni dinliyorum. "Nick" adlı bir adamın Iron Maiden hakkında konuştuğu bir radyo programı parçası var elimde.

Bu Nick herhalde bir hayran, grup hakkında çok şey biliyor. Şarkıları listeliyor, çıkış tarihlerini ve liste pozisyonlarını veriyor. Hatta kendi grubunun Iron Maiden için ön grup olduğu zamanlardan bahsediyor!

Nick'in konuşması rahat ve samimi. Bazı kelimeler biraz sert olabilir ama bu da onu gerçekçi kılıyor. Sanki bir arkadaşıyla oturup demir Maiden hakkında sohbet ediyorsun gibi hissettiriyor insan.

nicko haklı adam iron maiden müthiş bi grup. bu şarkıları bilmeyen kalmamış heralde. Woman in Uniform ve Invasion'ı hep çalırdım eskiden. Phantom of the Opera da bambaşka bir seviye. nicko bilir işte o şarkıyı anlatırken gözleri parlıyor.

Trust açmışsın ön gruba çıkmışsın, ne güzel bi anı olmuş. adamın hayali gerçek olmuş

"Hah! Nicko haklı adam, Iron Maiden müthiş bi grup değil mi? Şarkıları bilmeyen kaldı mı ki zaten? Woman in Uniform, Invasion hep çalırdım eskiden. Phantom of the Opera da bambaşka bir şey... Adam anlatırken gözleri parlıyor zaten. Ön gruba çıkmış, Trust açmış... İşte hayaller gerçek oluyor işte! "

Nicko haklı da... Iron Maiden işte ya! Adamlar müthiş! Kim bilmez ki şarkılarını? Woman in Uniform, Invasion... Eskiden hep çalırdım. Phantom of the Opera bambaşka bir şey zaten. Nicko anlatırken gözleri parlıyor belli oluyor. Ön grup olmuşlar Trust ile... Hayal gerçek olmuş işte!

Nicko haklı da... Iron Maiden işte! Adamlar müthiş! Kim bilmez ki şarkılarını? "Woman in Uniform", "Invasion"... Eskiden hep çalırdım. "Phantom of the Opera" bambaşka bir şey zaten. Nicko anlatırken gözleri parlıyor belli oluyor. Ön grup olmuşlar Trust ile... Hayal gerçek olmuş işte!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri