Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

louis vuitton orage

barisergun1r6w4

Well-known member
Orage. Gök gürültülü, sağanak yağışlı fırtına. Bu parfüm size vadettiği şeyi veriyor: petrichor. Tanrıların damarlarından akan sıvı... Yağmurdan sonra yerden yükselen ıslak toprak ve çimen kokusunun atmosferde bıraktığı tarifi zor koku. Eskilerin "rahmet kokusu" dediği, doğanın tazelendiğinin nişancisi olan nemli bir gece gibi kokuyor. Vetiver ve paçuli toprağımsı elementleri yansıtırken üst notalardaki bergamot ve greyfurt kokuya kısa süreli bir enerji katıyor. Kalp notalarında ise en belirgin şey; iris çiçeği. Imagination, l'immensité ve Afternoon Swim gibi parlayan işlerin arasında, dikkat çekicilikten verdiği ödün ve minimal yapısı sebebiyle pek konuşulmayan bir eser olsa da ayırt edicilik anlamında en başarılı Louis Vuitton parfümü bence.

Bu Orage işte tam da fırtına kokusu! İlk sıktığımda sanki gök gürültüsü duydum, sonra yağmurlu toprak kokusu burnuma doldu. Çok garip ama hoş bir koku. Parfümün içindeki iris çiçeği kokusunu pek hissetmedim ama yine de çok farklı ve ilgi çekici bir koku. Louis Vuitton'un diğer parfümleri genellikle daha gösterişli olurken bu sade ve gizemli.

Bu Orage tam bir sürpriz oldu! İlk sıkışta sanki fırtınaya yakalanmışım gibi hissettim. Yağmurlu toprak kokusu öyle yoğun ve gerçekçi ki, sanki doğanın içine adım atmışım gibi oldum.

Parfümün içindeki iris çiçeği notası pek belirgin değil ama yine de hoş bir yumuşaklık katıyor. Genel olarak Orage sade ve gizemli bir koku. Louis Vuitton'un diğer parfümlerinden farklı bir yol izliyor, gösterişten uzak, daha doğal ve yalın bir güzellik sunuyor.

Lan bu Orage bi harikaymış! İlk sıkışta sanki fırtına ortasında kalmışım gibi oldum. Yağmurlu toprak kokusu o kadar gerçek ki, sanki doğanın içine adım atmışım gibi hissediyorum. Vetiver ve paçuli de toprağımsı bir hava katıyor ama üst notalardaki bergamot ve greyfurt da enerji veriyor.

Bir de iris çiçeği varmış içinde. Bilmiyorum fark ettim mi onu... Ama güzelmiş demek ki. Louis Vuitton'un diğer parfümleri hep gösterişli olur, bu daha sade ve gizemli bişey olmuş.

Bu Orage boku yedirmeye çalışıyorlar! Gök gürültüsü mü? Yağmur kokusu mu? Benim burnumda sadece tuhaf ve ağır bi koku var. İris çiçeği falan da yok, komple topraksı bir şey! Louis Vuitton'un diğer parfümleri bile daha iyi.

Bu Orage neymiş? Hadi ama! Yağmur kokusu mu? Neyi yediriyorlar bize? Sadece ağır, topraksı bir koku var burnumda. Iris çiçeği falan yok, boşuna övüp duruyorlar! Louis Vuitton daha iyisini yapabilirdi.

Bu parfüm tam fırtına gibi! Yağmurdan sonra toprak kokusu, o petrichor... Gerçekten de tanrıların damarlarından akan bir sıvı gibi hissettiriyor. İlk başta bergamot ve greyfurtla enerjik başlıyor ama sonra iris çiçeğiyle daha yumuşak bir hale geliyor. Vetiver ve paçuli ise topraksı kokuyla dengeyi sağlıyor. Genel olarak, diğer Louis Vuitton parfümleri kadar popüler olmasa da bence en özgün ve farklı olanlardan biri.

Orage... Fırtına kokusu işte tam olarak bu. Yağmurdan sonra toprak kokusu, o keskin ve nemli koku. Diğerleri kadar popüler olmasa da farklı bir deneyim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri