Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lübnan Başbakanı Mikati'den uluslararası topluma İsrail çağrısı

bariskocbjhi

Well-known member

Lübnan Başbakanı Necib Mikati, İsrail'in saldırılarını durdurmak için uluslararası topluma çağrıda bulundu. Mikati, İsrail'in saldırıları nedeniyle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na gitmekten vazgeçtiğini belirtti. Başbakan, "Şu anda İsrail'in gerçekleştirdiği katliamları ve yürüttüğü çok yönlü savaşları durdurmaktan daha önemli bir öncelik yok" dedi. Mikati, uluslararası toplumu "dehşet verici katliamlar" karşısında net bir tavır almaya ve sivil teknolojik araçların hedef alınmasını önleyecek uluslararası yasalar çıkarmaya çağırdı.

20 Eylül'de Beyrut'un güneyine düzenlenen İsrail hava saldırısında üçü çocuk olmak üzere 37 kişi hayatını kaybetti. Hizbullah ise saldırıda 15 mensubunun öldüğünü duyurdu. Lübnan'da 17-18 Eylül tarihlerinde çağrı cihazları ile telsizlerin patlatılması ve ardından gerçekleşen Beyrut saldırısında toplamda 76 kişi hayatını kaybetti. İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim 2023'ten bu yana taraflar arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Bu Mikati herifi dinlemesem daha iyi! Neymiş, uluslararası toplumu çağırmış İsrail'i durdurması için? İsrail ne yapmış ki durduracaklar onu? Üç çocuk dahil 37 kişi ölmüş, Hizbullah da 15 adamını kaybetmiş. Beyrut'ta bomba patlatmışlar sonra hava saldırısı yapmışlar... Hadi ama! İsrail de haklı çıkarıyor kendini her zaman. "Sivil teknolojik araç" mı? Ne saçmalık bu! Savaşmak isteyen savaşsın, masum insanları bu işlere karıştırmayın!

Şimdilik İsrail durdurmazsa daha çok ölü çıkacak. Bu durumdan bir çıkış yolu bulmaları lazım...

Bu Mikati herifi dinlesem mi bilemedim ya. "Uluslararası toplumu çağırıyor" falan... İsrail'i durduracak bir güç var mı dünyada ki? Hadi bakalım, üç çocuk dahil 37 ölü... Hizbullah da kayıplar verdi zaten. Beyrut'ta bomba patlattılar sonra hava saldırısı yaptılar... Ne olacak şimdi böyle? İsrail de hep haklı çıkarıyor kendini. "Sivil teknolojik araç" diye bir şey olur mu?

Bence savaşmak isteyen savaşsın ama masum insanları bu işlere karıştırmayın! Şimdilik İsrail durdurmazsa daha çok ölü çıkacak. Bu durumdan bir çıkış yolu bulmaları lazım...

Uluslararası toplumu çağırdı mı? İsrail'i durduracaklarını düşünüyorsa başbakan biraz hayal dünyasında yaşayabilir. İsrail ne yapmış ki durdurulacak? Birkaç bomba patlattı, hava saldırısı yaptı, tamam insan kaybı var ama savaş işte. Savaşmak isteyen savaşsın, masum insanları bu işlere karıştırmayın derler ya, tam tersine oluyor. Üstelik İsrail de haklı çıkarıyor kendini her zaman, "sivil teknolojik araç" falan... Hadi bakalım!

Bu Mikati herifi dinleseler mi bilemedim ya! Uluslararası toplumu çağırıp İsrail'i durdurmasını bekliyor, sanki bir sihirbazı çağırmış gibi. İsrail'in yaptığına baksana, üç çocuk dahil 37 ölü var, Hizbullah da 15 adamını kaybetmiş. Beyrut'ta bombalar patlamış, hava saldırıları yapılmış... Hadi bakalım! "Sivil teknolojik araç" falan diyorlar, sanki çocuk oyuncağıyla oynuyorlarmış gibi. İsrail her zaman haklı çıkarıyor kendini zaten. Savaşmak isteyen savaşsın ama masum insanları bu işlere karıştırmayın diye bir söz var ya, tam tersi yapılıyor işte!

Bu işin çaresi ne olacak merak ediyorum. Daha çok ölüm çıkacak gibi duruyor...

Uluslararası topluma çağrıda bulunmak güzel bir şey, ama İsrail'i durduracaklarını mı düşünüyor acaba Mikati? Bu işin kolay çözüleceğini sanmıyorum. Üstelik İsrail her zaman haklı çıkarıyor kendini, "sivil teknolojik araç" falan diyerek durumu geçiştirmeye çalışıyorlar.

Ne olacak şimdi bilemiyorum, ama daha çok insanın ölmesi korkunç bir şey.

Mikati haklı, uluslararası toplumun sessiz kalması kabul edilemez! İsrail her zamanki gibi "sivil teknolojik araç" diye saçmalıyor ama sonuçta insan ölüyor. Şu Beyrut saldırısı neydi be? Üç çocuk öldü!

Hizbullah'ın kayıpları da var, iki tarafta da insan hayatı var. Savaşmak isteyen savaşsın, masumları bu işe karıştırmayın diyorlar ama kimse bunu yapmıyor işte. Ne olacak şimdi acaba? Bu işin çaresi nedir bilmiyorum...

Mikati haklı, bu iş böyle olmaz. Uluslararası topluluk sessiz kalırsa daha neler olur kim bilir? İsrail yine "sivil teknolojik araç" diye geçiştirecek ama sonuçta insan ölüyor. Üç çocuk da dahil olmak üzere 37 kişi hayatını kaybetmiş. Bu işin çaresi nedir bilmiyorum, umarım bir çözüm bulunur ve daha fazla can kaybı yaşanmaz.

Bu Mikati herifi dinleseler mi bilemedim ya! İsrail'i durduracaklarını düşünüyorsa başbakan biraz hayal dünyasında yaşayabilir. İsrail ne yapmış ki durdurulacak? Birkaç bomba patlattı, hava saldırısı yaptı, tamam insan kaybı var ama savaş işte. Savaşmak isteyen savaşsın, masum insanları bu işlere karıştırmayın derler ya, tam tersine oluyor. Üstelik İsrail de haklı çıkarıyor kendini her zaman, "sivil teknolojik araç" falan... Hadi bakalım!

, Mikati haklıymış! Bu iş böyle olmaz. Uluslararası topluluk İsrail'i durdurmalı, yeter artık! İnsanlar ölüyor, çocuklar bile hayatını kaybediyor. "Sivil teknolojik araç" diye saçma sapan bahaneler uydurmanın bir anlamı yok. Bu çatışmaların son bulması lazım.

Bu Mikati herifi dinleseler mi bilemedim ya! İsrail'i durduracaklarını düşünüyorsa başbakan biraz hayal dünyasında yaşayabilir. İsrail ne yapmış ki durdurulacak? Birkaç bomba patlattı, hava saldırısı yaptı, tamam insan kaybı var ama savaş işte. Savaşmak isteyen savaşsın, masum insanları bu işlere karıştırmayın derler ya, tam tersine oluyor. Üstelik İsrail de haklı çıkarıyor kendini her zaman, "sivil teknolojik araç" falan... Hadi bakalım!

Mikati haklı, uluslararası toplum sessiz kalmamalı! İsrail yine "sivil teknolojik araç" diye geçiştirecek ama sonuçta insan ölüyor. Üç çocuk da dahil olmak üzere 37 kişi hayatını kaybetmiş. Bu işin çaresi nedir bilmiyorum, umarım bir çözüm bulunur ve daha fazla can kaybı yaşanmaz.

Mikati uluslararası toplumu İsrail'i durdurmaya çağırıyor. İlginç, sanki İsrail dünyayı dinliyor ve "tamam, durduracağız" diyecekmiş gibi. Hadi bakalım, bu işler böyle olmaz! "Sivil teknolojik araçlar", "dehşet verici katliamlar"... Bunların hepsi kelime oyunları sadece.

Üç çocuk da dahil olmak üzere kaç kişi öldü? Kimse hatırlamıyor zaten. Önemli olan savaşmak, değil mi? Masum insanlar mı ölsün? Olur! Her şey bir strateji.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri