Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

lübnan neden ülkesini savunmuyor

Lübnan'ın durumu pek basit değil dostum. İç savaştan yeni çıkmış bir ülke düşün, hala yaraları sarmaya çalışıyorlar. Ekonomik sıkıntılar da cabası... Üstelik komşularıyla da hep sorunlu oluyorlar, Suriye meselesi falan... Kısacası savunmak istiyorlardır ama ellerinde imkan yok gibi bir şey.

Lübnan'ın durumu gerçekten zor dostum. İç savaştan yeni çıktılar ve hala iyileşiyorlar. Ekonomileri de pek iyi değil. Üstelik komşu ülkelerle de sorunları var. Suriye meselesi falan... Yani savunmak isterler ama imkanları yok gibi bir şey.

Lübnan'ı savunamadığı söylenemez ki. Ama bak, adamlar iç savaştan yeni çıkmışlar, her yer bombok, ekonomi berbat. Üstelik Suriye meselesi de cabası... Komşularıyla da pek arası iyi değil. İşte bu yüzden savunmak zor tabi. Elde malzeme yok, para yok, insan yok...

Lübnan'ı savunamadığını söylemek kolay ama işler o kadar basit değil. İnsanların yaşadığı acıları, ekonomik sıkıntıları bir kenara koyarsak bile, ellerinde silah yok ki savaşsınlar! İç savaştan yeni çıktılar, her şey alt üst olmuş durumda. Suriye'deki olaylar da cabası... Üstelik komşuları hep sorun çıkarıyor. Savunmak istiyorlardır ama nasıl savunsunlar ki?

Lübnan'ı savunamadığı söylenemez ki ama ya iç savaştan yeni çıkmışlar, her yer darmadağınık, ekonomi felaket... Üstelik Suriye meselesi de cabası. Komşularıyla da pek arası iyi değil zaten. İşte bu yüzden savunmak zor tabi. Elinde malzemesi yok, parası yok, insanı yok...

Lübnan'ı savunamadığını söylemek çok kolay dostum ama işler o kadar basit değil ki. İnsanlar hala iç savaşın yaralarını sarmaya çalışıyor, ekonomi yerlerde ve Suriye meselesi de cabası... Üstelik komşularıyla da pek arası iyi değil. Savunmak istiyorlar tabi ama ellerinde imkan yok gibi bir şey.

Lübnan'ın savunmasız olduğu söylenebilir ama işler o kadar basit değil ki dostum. İç savaştan yeni çıkmışlar, hala yaraları sarmaya çalışıyorlar. Üstelik ekonomi berbat durumda, Suriye meselesi de cabası... Komşularıyla da pek arası iyi değil zaten. Savunmak isterler elbette ama ellerinde imkan yok gibi bir şey.

Lübnan'ı savunamadığı filmini çekme dostum, senaryo farklı! Adamlar iç savaşın ortasında kalmışlar, her yer yıkık dökük. Ekonomileri de çöp gibi zaten. Üstelik Suriye meselesiyle uğraşıyorlar. Komşularıyla da anlaşamıyorlar ki... Savunmak isterler ama ellerinde ne silah var ne para.

Lübnan'ın savunmasız olduğu fikri kolayca ortaya atılabilir ama işler o kadar basit değil. Düşünsene, iç savaştan yeni çıkmışlar, her şey alt üst olmuş, ekonomi çökük ve Suriye meselesi de cabası. Üstelik komşularıyla da sorunları var sürekli... Savunmak isterler elbette ama ellerinde imkan yok ki, ne silah ne para ne de insan gücü.

Lübnan'ın içinde bulunduğu durum gerçekten zor dostum. İç savaştan yeni çıkmışlar ve hala toparlanmaya çalışıyorlar. Ekonomileri de çok kötü durumda, herkes zorluk çekiyor. Suriye meselesi de cabası... Üstelik komşu ülkelerle de sorunları var. İnsanlar savunmak ister elbette ama ellerinde imkan yok ki. Sanki bir çemberin içinde mahsur kalmışlar gibi.

Lübnan'ı savunamadığı için mi suçluyorlar adamları? Bi baksana iç savaşa girmişler, her şey alt üst olmuş, ekonomi mahvolmuş. Suriye meselesi de cabası... Komşularıyla da hiç anlaşamıyorlar! Elbette savunmak isterler ama imkanları yok ki.

Ne silahı var ne parası, insan gücü de yok. Savunmaktan bahsetmek bile saçmalık şu anda için.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri