Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Markfield Yükseköğretim Enstitüsü

bullvar_katip

Administrator
bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/MI building.jpg/261px-MI building.jpg|alt=The main building of the Markfield Institute of Higher Education|küçükresim|261x261pik| Markfield Yükseköğretim Enstitüsü Markfield Yükseköğretim Enstitüsü, Birleşik Krallık, Leicestershire'da bulunan bir eğitim kurumudur. İslamî konularda uzmanlaşan enstitü, Newman Üniversitesi tarafından onaylanmış BA ve MA dereceleri ile Gloucestershire Üniversitesi tarafından onaylanmış doktora dereceleri veren yarı zamanlı ve tam zamanlı kurslar yürütmektedir. Enstitü, British Accreditation Council tarafından akredite edilmiş ve kalite kontrolü Quality Assurance Agency for Higher Education tarafından yapılmıştır. Enstitü, İngiltere Yükseköğretim Finansman Konseyi'ne kayıtlıdır. Öğrenim ücretleri İngiltere ve AB öğrencileri için yıllık 4.500 £, uluslararası öğrenciler için yıllık 7.500 £'dir. Enstitü, 2000 yılında kurulmuş ve Birleşik Krallık kralı tarafından açılmıştır. 2015 yılında enstitü, The Muslim News Award for Excellence in Education için kısa listeye alınmıştır. Tarih ve kültür Markfield Enstitüsü 2000 yılında kuruldu ve III. Charles tarafından açıldı. Enstitü, mezunlarının olumlu katkılarıyla birlikte Batı'daki Müslüman topluluklar ile parçası oldukları çoğulcu toplumlar arasındaki hoşgörüyü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Enstitü, “Geleneksel İslam biliminin zenginliğini ve yüksek standartlarını Batı'nın en iyi araştırma teknikleri, akademik titizliği ve eleştirel sorgulama ile bütünleştirmek" için çalışmaktadır. Enstitü, 750'den fazla mezun vermiştir. Konum bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a2/Bradgate Park Markfield Institute.jpg/261px-Bradgate Park Markfield Institute.jpg|alt=Markfield Institute student visiting Bradgate Park where she is watching deer graze nearby|küçükresim|261x261pik| Markfield Enstitüsünün öğrencisi, Bradgate Park'ı ziyaret ediyor British Midlands'daki Markfield köyü içinde yer alan Markfield Enstitüsü'ne araba ve toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilir. Köy, hem Ulusal Orman hem de Charnwood Ormanı içinde yer almaktadır. Leicester'in yaklaşık 8 mil kuzey batısında ve Loughborough'nun 10 mil güney doğusunda, M1 Otoyolu'na yakın bir konumdadır. Enstitü, Londra'dan yaklaşık 100 mil uzaklıktadır. Enstitü yakınındaki dikkate değer turistik yerler arasında Thornton Reservoir ve Bradgate Parkı bulunmaktadır. Akademik programlar Enstitü, şu anda aşağıdaki akredite lisans ve yüksek lisans derecelerini sunmaktadır: BA İslami araştırmalar MA İslami araştırmalar MA Müslüman vaizliği MA İslami bankacılık, finans ve yönetim MEd İslami eğitim MA İslam ve sürdürülebilir kalkınma Şu anda yeni doktora başvuruları alınmamaktadır. Akademik kadro bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/51/Dr Siddiqui.jpg/234px-Dr Siddiqui.jpg|alt=Portrait photo Ataullah Siddiqui of the Markfield Institute of Higher Education|küçükresim|234x234pik| Ataullah Sıddık Mevcut akademik kadro Markfield Enstitüsü şu anda aşağıdaki personeller de dahil olmak üzere dokuz akademik personele sahiptir: Ataullah Sıddık (dini çoğulculuk ve inançlar arası ilişkilerde okutman) Önceki akademisyenler Yıllar boyunca birçok bilim insanı, enstitünün akademik kadrosunun bir parçası olarak hizmet vermiştir: Fozia Bora (Leeds Üniversitesi) Dilwar Hüseyin Abdullah Şahin (Warwick Üniversitesi) Adil Salahi Dışarıdan gelen akademisyenler bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/Shuruq Naguib at the Markfield Institute.jpg/234px-Shuruq Naguib at the Markfield Institute.jpg|küçükresim|234x234pik| Shuruq Naguib (sağ üstte) Markfield Yükseköğretim Enstitüsündeki öğrencilerle konuşuyor Markfield Enstitüsü düzenli olarak enstitü dışından akademisyenleri, araştırmalarını halka açık konferanslarda sunmaya davet ediyor. Yıllar boyunca çeşitli bilim insanları konferanslar verdiler. Bunlardan biri: Muhammed Ekrem Nadwi (Al-Salam Enstitüsü) Dâr ül- Ulum mezunları için iki yıllık BA Önceki Öğrenmenin Akreditasyonu (APL) ile Markfield Enstitüsü, dâr ül- ulum mezunları gibi İslamî çalışmalar konusunda önceden eğitim almış öğrencilerin lisans derecelerine ikinci yıldan itibaren başlamalarına ve öğrencilerin iki yılda lisansı tamamlamalarına izin vermektedir. Tesisler Markfield Enstitüsü Kütüphanesi bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7e/Markfield Institute Library.jpg/276px-Markfield Institute Library.jpg|alt=The book shelves ground floor of the Markfield Institute Library|küçükresim|276x276pik| Markfield Enstitüsü Kütüphanesi (zemin kat) Enstitü, içinde 40.000 ciltten fazla kitap ve dergiyi bulunduran, Avrupa'nın en büyük İslamî kütüphanelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Enstitünün öğrencileri ayrıca Leicester Üniversitesi ve De Montfort Üniversitesi kütüphanelerini referans amacıyla kullanabilirler. Yurtlar Tesis bünyesinde mutfaklı konaklama birimleri mevcuttur. Kız ve erkek öğrenciler için ayrı konaklama blokları bulunmaktadır. Markfield Camii Markfield Camii, enstitünün kampüsünde yer almaktadır. Cuma hutbeleri hem öğrenciler hem de akademisyenler tarafından verilmektedir. Vaazlar geçmişte Cambridge Müslüman Koleji'nden Abdal Hakim Murad gibi önemli akademisyenler tarafından verilmişti. bağlantı=//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e6/Students playing football Markfield Institute.jpg/277px-Students playing football Markfield Institute.jpg|küçükresim|277x277pik| Markfield Yükseköğretim Enstitüsü'nde futbol oynayan öğrenciler Spor tesisleri ve spor salonu Kampüs ayrıca futbol, voleybol, badminton, bilardo ve masa tenisi oynamak için kullanılabilecek spor tesislerine sahiptir. Küçük bir spor salonu da mevcuttur. Kaynakça Kategori:2000'de kurulan eğitim kurumları Kategori:2000'de İngiltere'de kurulan oluşumlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri