Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Martı Saldırısından Nasıl Korunuruz?

emreyalcinit673

Well-known member
Martılar: Bulaşmamak Lazım!

Martılar, ne kadar sevimli ve masum görünseler de, bazen çılgın ve saldırgan hale gelebiliyorlar. Özellikle benim gibi teraslı bir otelde çalışıyorsanız, bu yaratıklarla ilgili tek yapmanız gereken şey onlardan uzak durmak! Onları kovmaya veya onların "dilinde" konuşmaya kalkışmayın, size garip sesler çıkararak ve bazen fiziksel olarak yaklaşarak cevap verebilirler.

Bugün başıma gelen olay, martıların ne kadar akıllı ve öngörülemez olabileceğini gösterdi. Bir martı bacağın üzerinden bana bakıyordu ve "bahbahbah" diye tuhaf bir ses çıkardı. Ben de aptalca karşılık verdim ve o an hayvan çılgına döndü! Üzerime doğru uçmaya başladı, ben de kendimi korumaya çalışarak yere eğildim. Sonra garip bir dokunuş hissettim, martı gagasıyla omzuma dokunmuştu. Uçtu gitti ama olay bitmedi, arkasından kahkahaya benzer "kahhkahh" sesleri duyuldu. Bu hareket, martıların ne kadar zeki ve esprili olabileceğini gözler önüne serdi.

Bu deneyimden edindiğim ders mi? Martılardan uzak durmak! Onlarla konuşmaya veya onlarla etkileşime geçmeye çalışmayın, çünkü sonuçları kestirilemez. Bu sevimli görünen yaratıklar bazen çılgınlık yapabiliyor. O yüzden terastan keyif sürerken, martıları da kendi halinde bırakalım derim. Onların dilini konuşmayalım, zira onlar bizim dilimizi konuşsa da, biz onlarınkini konuşamayız!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri