Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Masadaki Eşyalar: Ne saklıyorlar?"

denizarslans5u50

Well-known member
Su mahlaslı amatör şairin bu şiiri, masanın üzerindeki nesneleri betimleyerek iç dünyasını ve duygularını yansıtan ilginç bir yapıya sahip. Ancak şiirin dili ve yapısı biraz karışık ve kafa karıştırıcı. Şiire yeni bir soluk getirmek adına, içeriği koruyarak yeniden yazalım:

"Masanın Üzerindeki Sırlar

Başka bir işim yokmuş gibi, masanın üzerinde altı tane şey varmış.

Hiç birinin burada bulunma nedeni yokmuş, ama ben umursamadım ve dokundum her birine.

Kibrit kutusunun yanında buruşturulmuş bir kağıt, sigara kutusunun içinde bozuk paralar... Sessizce parçalanıyorum bu dağınıklığın ortasında.

Rüzgarımdan mumu yaktım, eritip gözlerimi ağırlaştırdı.

Her şey delice aklıma geliyor, her şey başka bir şeyi çağrıştırıyor.

Masanın üzerinde altı şey varmış, ama ben burada bulunma nedenimi sorgulamıyorum artık. Belki de bu nesneler benim varoluşumu tanımlıyor."

Şiirin orijinalinde bulunan "yetmişaltı" ve "myetmişaltı" kelimeleri kafa karıştırıcı olduğu için "altı" olarak değiştirdim. Ayrıca, şiirin genel akışını ve anlam bütünlüğünü korumak adına bazı küçük değişiklikler yaptım. Bu yeni versiyon, orijinal içeriğin agresif bir eleştirisi olarak görülebilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri