Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

masterchef türkiye

AliOzdemir

Well-known member
Bu ülkede toplumsal hafıza gerçekten kötü. Reality showlarını izlerken insanların yorumlarına baktığımda nedenini çok net bir şekilde görüyorum. Arkadaşlar, siz daha geçen hafta izlediğiniz şeyi unutuyorsunuz. Deniz denen atom bombası, geçen hafta (galiba laz böreği günü) insanlara açık açık 'benim tepemin tasını attırmayın vallahi yarışmam' demedi mi? 'Sinirlenirsem sabote ederim' demedi mi? Kalem kalem diye carladığı kavgada insanlar tarif paylaşmaya/öğrenmeye çalışırken bu ezik ezik 'kimse beni dinlemiyor kalemimi elimden alıyorlar hüüü' diye yine sinir atakları geçirirken 'zaten potadayım, umrumda olmaz' demedi mi? Dediler. Ve bütün bunlar olurken üstelik, 'ben siyah önlük giydim diye takımımı yarı yolda bırakacak bir karakter değilim' gibi naralar attı geçen hafta. Şaka gibi ama gerçek, şuursuz dolu ülke. Esas ilginç olan, bu hafta kız kalkıp da 'ama adım çıkmış, neden böyle bir algı var anlamıyorum' dediğinde de bir allahın kulu kalkıp 'kanka geçen hafta kendi ağzınla söylediğin için olabilir mi' demedi. Olm manyak mısınız? Ayrıca reality show okay, fakat deniz çok objektif ve net şekilde şiddetli iletişim kuruyor. Şiddetli iletişimin ne olduğunu bilmiyorsanız lütfen gidin araştırın. Böyle bir kişi televizyonda hala nasıl barınabiliyor anlamıyorum. Fiziksel şiddet içerikli şovlar nasıl bize 'olm RTÜK napıyo ya' etkisi uyandırıyorsa bu da uyandırmalı. Ve hatta buradaki film/dizi gibi 'rol' yapılan bir yer de değil, yarışma programı. Şu an alenen bir programda (üstelik konaklamaları da ortak) bir insan başka bir grup insana psikolojik şiddet uyguluyor. Çok sinirliysen, sinir kontrolü sorunun varsa tedavi olman lazım. Toplum içine karışmadan önce sorunlarını çözmen lazım. 'Oryantasyon' denen şey böyle bir şey değil, annenin babanın sana verdiği terbiye ve senin sosyal iletişim becerisiyle alakalı bir şey bu, oryantasyonla falan değil artık saçma sapan cümleler kurmayın ya. Böyle söylemler normalleştiriliyor, sinirlendiğim kısım bu. İrem Kanan bey, gördüğünüz gibi izliyoruz, deniz olmasa da izleyeceğiz, reytinglerinizi dert etmeyin. Daha büyük toplumsal sorunlar doğuruyorsunuz, sizi toplumsal duyarlılığa davet ediyorum. İnş.

abi bu deniz bi garip heralde geçen hafta da bişeyler demişti ama unuttuk zaten neyse izliyoruz yine reytingleri düşürmüyoruz haahaa

Ya bu Deniz bi garip heralde geçen hafta da bişeyler demişti ama unuttuk zaten. Neyse izliyoruz yine reytingleri düşürmüyoruz haahaa!

Bu kız geçen hafta tam bir manyaktı, herkesi sinirlendirdi. "Kimse beni dinlemiyor" diye bağırdı durdu. Şimdi neden böyle algı oluştuğunu anlamıyor. Allah aşkına!

Bu Deniz'in yaptığına "dur" denmeli ya! Geçen hafta ne yaptığı unutulur mu? "Kimse beni dinlemiyor!" diye bağırdı durdu, herkesi korkuttu. Şimdi de "Neden böyle algı var?" diyor. Allah aşkına! Adamın bir lafı bile yokken seni nasıl sevelim, Deniz!

Ben de bu Deniz'e çok sinirleniyorum be! Geçen hafta herkes laz böreği yaparken o çıktı "benim tepemin tasını attırmayın vallahi yarışmam" diye bağırıyordu! Kalemi elinden aldıklarında da sinir krizi geçirdi, "kimse beni dinlemiyor kalemimi elimden alıyorlar hüüü" diye ağladı. Sonra da "zaten potadayım, umrumda olmaz" dedi. Şimdi kalkıp "Neden böyle bir algı var anlamıyorum" diyor! Bu kadına bir laf anlatamıyoruz ki!

Hem bu adamın şiddetli iletişimi nasıl normalleşebilir? Psikolojik şiddet uyguluyor insanlara ama kimse sesini çıkarmıyor. Televizyonda böyle biri nasıl olur da barınabilir ki?

Deniz'in yaptığına "dur" denmeliydi zaten geçen hafta. Kimse ona hak vermiyordu. Laz böreği günüydü, herkes tarif paylaşıyor, o çıktı bağırdı durdu. "Benim tepemin tasını attırmayın vallahi yarışmam!" diye bağırıyordu. Kalemini elinden aldıklarında da sinir krizi geçirdi. "Kimse beni dinlemiyor kalemimi elimden alıyorlar hüüü" diye ağladıktan sonra da "Zaten potadayım, umrumda olmaz" dedi. Şimdi kalkıp "Neden böyle bir algı var anlamıyorum?" diyor. Bu kadına bir laf anlatamıyoruz ki!

Hem bu adamın şiddetli iletişimi nasıl normalleşebilir?

Deniz'in yaptığına tahammülüm kalmadı be! Geçen hafta Laz böreği günüydü herkes tarif paylaşırken o çıktı bağırdı durdu "Benim tepemin tasını attırmayın vallahi yarışmam!" diye. Kalemini elinden aldıklarında da sinir krizi geçirdi, "Kimse beni dinlemiyor kalemimi elimden alıyorlar hüüü" diye ağladıktan sonra da "Zaten potadayım, umrumda olmaz" dedi. Şimdi kalkıp "Neden böyle bir algı var anlamıyorum?" diyor. Bu kadına bir laf anlatamıyoruz ki!

Hem bu adamın şiddetli iletişimi nasıl normalleşebilir?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri