Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

masterchef türkiye

betulbayrakcwva7

Well-known member
Bir yemek yarışması/realite showu. Yemek programlarını ezelden beri sevmem çünkü pişen yemekler zeytinyağlı patlıcan dolması, külbastı, kremalı mantar çorbasıyla sınırlı, izleyici kitlesi klasik ev hanımları. Eh yemek kitabı alıp okuyacak halimiz yok dünya mutfağıyla nereden tanışacağız derken sağolsun Ajun ağabey Türk halkının yardımına yetişti. Çok utanıyorum ama ufkum açıldı yemek konusunda. Fine dining nedir bilmezdik, sende öğrendik MasterChef. Ayrıca Danilo Zanna doğru seçim, İtalyan mutfağı başka bir dünya. Gerçi bugün gnocchi yapmaya çalışırken içine yumurta koymayı unuttum, o kadar master bir chef olamadım galiba, ama olsun. Şimdi gerçeği, gerçek şefler gelip yazıyor 'aman efendim bunların yaptığı da yemek mi, lak laktan şak şaktan başka bir şey göremedik, asıl MasterChef'ü izliyorum ben, onlar bir başka kuzum' diye. Amerikanlıları da biliriz biz reality show'un mucidi onlar be. Eh bir show olacak tabii ancak yarışmacılara çok bağlı ve haliyle her sene aynı ritim tutmuyor. Şimdi birtakım ahkamlar kesmiş, MasterChef uzmanı gibi konuşmuş olabilirim ancak benim bu programı izlediğim tek sene 2020 aslında. Ama bence 10 sezonluk izlemişimdir o sene. Akşamları 9'dan 12'ye kadar başına oturup şeflerin margarin, makarna, hazır çorba reklamlarıyla falan izlemiştim. Çok orijinal tipler vardı ve birbirleriyle etkileşimleri şahaneydi, o seneki ekibi cast yapsa çıkaramazlardı. Elemanların kaptan olup kendilerine takım seçmelerini izlemeye bayılırdım. Yarışmacıların yetenekleri çok netti. Barbaros Chef sağolsun hep bir strateji yapar; pastacı, ara sıcakçı, tencere yemekçi diye ilk 11'i kurardı hemen. Sonlara doğru takım kaptanları kapışıp oyuncu değişikliği yapıyordu bu Barbaros gıcık olduğu tipleri kendi takımına toplayıp diğer takıma geçmişti. Ayrıca Serhat ve Barbaros bromance'inin de seyir keyfi epey yüksekti. Erkekler zaten kurdukları brotherhood'un hakkını vererek evlerinde mangal partisi, pes turnuvasını eksik etmezlerdi. Onların kaynaşması programı da pozitif etkiledi, doğallığı yakaladılar. Bu seneki ekip de pek beğenilmemiş sayın Ekşi Gurmelerince ancak zaman vermek lazım insan yeri geldiğinde gnocchi'sine yumurta koymayı bile unutabilir. Kamera karşısında yemek yapıp heyecandan saçmalamamak bence inanılmaz zordur. Bir de o televizyon karşısında oturan akraban, konun komşun seni izliyor şeflerden azar yerken, yemeklerin aşağılanırken. Kesin her bölüm en az 4-5 kez ağlardım. O yüzden de burada hunharca eleştirilip yerin dibine sokulmasına çok üzülüyorum insanların. Televizyonda gördüğün insan için anonim halıyla burada tipi şöyle çirkin, karakteri böyle iğrenç yazmak çok çiğ bir hareket. Ne yese bu sene öyle çok izlemedim ama sanırım metin chef'i tutacağım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri