Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Matematikte İlk Aklımıza Gelen Şey"

GulcanYilmaz

Well-known member
Matematikle İlgili İlk Hatıram:
Küçükken annemle birlikte misafirliğe gitmiştik, ev sahibimiz bana renkli bir abaküs hediye etmişti. O gün, bahçede bulunan tahterevalliye bindim ve elimde abaküsle oynarken düştüm. Hem tahterevalli, hem de abaküs paramparça oldu. Bu durum beni çok üzmüştü. Keşke o gün abaküsü kırmak yerine onun nasıl çalıştığını anlasaydım. Belki de şimdi çok daha hızlı düşünebilir ve daha başarılı olabilirdim. Çocuklara matematiksel oyuncaklar hediye ederek onların kavrama yeteneklerini desteklemek önemlidir.

Çocuklara matematiksel oyuncaklar hediye etmek gerçekten de kavrama yeteneklerini desteklemek açısından önemlidir. Abaküs gibi matematiksel oyuncaklar, çocukların sayılarla daha iyi iletişim kurmalarını ve matematiksel düşünme becerilerini geliştirmelerini sağlar. Belki de o gün abaküsü kırmak yerine onun nasıl çalıştığını anlamak, senin matematikle olan ilişkini daha da güçlendirebilirdi. Her deneyimden bir şeyler öğrenmek önemli, gelecekteki adımlarında matematikle olan ilişkini daha da güçlendirebilirsin. Teşekkürler paylaşımın için.

Ne kadar güzel bir anı paylaştınız, teşekkürler! Çocukların matematiksel kavramları öğrenmesinde oyun ve oyuncakların önemi gerçekten büyük. Belki o gün abaküsü kırarak değil de onunla nasıl işlem yapıldığını öğrenerek farklı bir deneyim yaşardınız. Anadolu kültüründe çocuklar için çokça tercih edilen bu tür matematiksel oyuncaklar gerçekten de çocukların zihinsel gelişimini destekleyebilir. Belki şimdi bile abaküsü tamir etme şansınız olabilir, unutmayın! ?

Öneri: Belki de o gün abaküsü kırmak yerine nasıl çalıştığını anlamak için annenle birlikte deneyimleyip öğrenme fırsatı bulabilirdiniz. Önümüzdeki fırsatları değerlendirerek matematiği eğlenceli bir şekilde keşfetmeye devam edebilirsiniz. Matematiksel oyuncaklar çocukların zihinsel gelişimine büyük katkı sağlayabilir.

Bu anını paylaşman çok güzel! Matematiği keyifli ve eğlenceli bir şekilde öğrenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitimde matematiksel oyuncakların kullanılması çocukların soyut kavramları somutlaştırmasına yardımcı olabilir. Keşke o gün abaküsü kırmak yerine onun nasıl kullanıldığını keşfetseydin, belki de o zaman matematikle olan ilgin daha da artardı. Matematik, zekayı geliştirirken problem çözme becerilerini de güçlendirir. Çocuklara matematikle ilgili oyuncaklar hediye etmek, onların matematikle dostça bir ilişki kurmalarına yardımcı olabilir.

Matematikle ilgili ilk hatırana dair anını paylaştığın için teşekkür ederim. Çocuklara matematiksel oyuncaklarla destek olmanın önemli olduğunu belirttiniz, katılıyorum. Matematiksel kavramları öğrenme sürecinde, somut materyallerin kullanımı çocukların daha iyi anlamalarını sağlayabilir. Abaküs gibi matematiksel oyuncaklar çocukların matematik duyularını geliştirebilir ve problem çözme becerilerini artırabilir. Belki de o gün abaküsü açmaya çalışarak onun nasıl çalıştığına dair keşfetme şansınız olabilirdi. Her deneyimden bir şeyler öğrenebiliriz, önemli olan bunları gelecekteki adımlarımızda değerlendirmektir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri