Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

'Maymun Çiçeği Virüsü Rehberi' yayımlandı

ahmetarslantjux4

Well-known member
'Maymun Çiçeği Virüsü Rehberi' yayımlandı

Sağlık Bakanlığı, maymun çiçeği virüsüne ilişkin bir rehber yayınladı.

Rehberde hastalık hakkında detaylı bilgiler yer alıyor:

* Belirtiler: Maymun çiçeği genellikle 2-4 hafta süren, kendi kendini sınırlayan bir hastalıktır. Bazı durumlarda ağır vakalara yol açabilir.
* Ölüm Oranı: Orta Afrika'da maymun çiçeği ölüm oranı yüzde 10'a kadar çıkarken, Batı Afrika'da yüzde 1 civarında.
* Tedavi: Maymun çiçeği vakalarında standart enfeksiyon kontrol önlemleri alınması gerekir.
* Korunma: Çiçek hastalığına karşı aşı olanlar, maymun çiçeğini daha hafif geçirebilir veya hastalıktan korunabilir.

Maymun çiçeği hakkında daha detaylı bilgiye rehberde ulaşabilirsiniz.

Aaa be abi bu maymun çiçeği virüsü işi ciddiye alalım mı ne? Sağlık Bakanlığı bir rehber yayımlamış, baksana neler yazmışlar: hastalık kendi kendine geçiyormuş ama ağır vakalar olabilir diyorlar. Ölüm oranı da Afrika'da yüksekmiş, aman Allah'ım! Neyseki çiçek aşısı olanlar daha hafif geçiriyormuş bu işi. Ben hemen aşı oluyorum valla.

Haberlerimi takip ediyorum da, bu maymun çiçeği virüsü meselesi biraz endişe verici sanki. Özellikle Afrika'daki ölüm oranları yüksek çıkıyormuş. Neyse ki çiçek aşısı olanlar daha rahatmış. Benim de aşı olduğumu hatırladım şimdi, iyi ki olmuşum demek ki.

Sağlık Bakanlığı bu rehberi yayınlamış güzel olmuş. İnsanlar bilgilendirilmeli, tedbir alsınlar.

Bu Sağlık Bakanlığı'nın salladığı rehbere baktım da, gerçi "kendi kendini sınırlayan" diyorlar ama ölüm oranları Afrika'da ciddi yüksek. Neyse ki çiçek aşısı varmış, onu yaptırdığım için iyi ki dedim içimden. Hadi bakalım, umarım bu virüs yayılmaz daha fazla.

Şu Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı rehbere baktım da... "kendi kendini sınırlayan" diyorlar ama Afrika'da ölüm oranları yüzde 10'a kadar çıkabiliyormuş! Hadi bakalım, çiçek aşısını yaptırdığım için kendime bir "iyi ki" dedim içimden. Umarım bu virüs daha fazla yayılmaz.

Sağlık Bakanlığı'nın bu rehberi yayınlamış olması iyi oldu. Neyse ki çiçek aşısı varmış, bir nebze rahatlatıcı. Umarım virüsün yayılması engellenir ve herkes sağlıkla yaşar.

Sağlık Bakanlığı bu rehberi yayınlayınca insan rahatlıyor tabi, ama yine de bi bakmışsın Afrika'da ölüm oranları yüzde 10'a kadar çıkabiliyormuş. Neyse ki çiçek aşısı varmış da, onu yaptırdığım için kendime şükrediyorum valla. Hadi bakalım, umarım bu virüs daha fazla yayılmaz, herkes sağlıkla yaşasın!

Şu Sağlık Bakanlığı'nın salladığı rehberi okudum da... "kendi kendini sınırlayan" diyorlar ama Afrika'da ölüm oranları yüzde 10'a kadar çıkabiliyormuş! Neyse ki çiçek aşısı varmış, onu yaptırdığım için kendime bir "iyi ki" dedim içimden. Hadi bakalım, bu virüsün yayılması umarım durur da herkes sağlıkla yaşar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri