Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mehmet Akalın

bullvar_katip

Administrator
Prof. Dr. Mehmet Akalın, (1962, Uzunköprü, Edirne) Türk siyasetçi ve akademisyen. 1962 yılında Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde doğdu. Liseyi Uzunköprü'de tamamladı. 1985 yılında Bolton Üniversitesi'nden mezun oldu. Daha sonra yüksek lisans ve doktora programını Salford Üniversitesi'nde bitirdi. 1992 yılına kadar Bolton Üniversitesi'nde görev aldı. 1996-97 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığında mesleki ve teknik eğitim alanlarında danışmanlık yaptı. Daha sonra Marmara Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında profesör oldu. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi Dekanlıkları yaptı. 2018 yılında emekli olana kadar Marmara Üniversitesi'nde rektör yardımcılığı görevinde bulundu. İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon ihracatçılar Birliği ve Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı destekli AB projesini gerçekleştirdi ve danışmanlık görevlerinde bulundu. Bolton Üniversitesi tarafından 2017 yılında Fahri Doktora ünvanı verildi. 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti Edirne 1. sıra milletvekili adayı oldu ancak Yüksek Seçim Kurulunca tarafından usule bağlı gerekçelerle adaylığı düşürüldü. İYİ Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı ve GİK üyeliğinde bulundu. İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı oldu. 1924 yılında kurulan aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunuyor. 2023 genel seçimlerinde ise Edirne seçim bölgesinde 1. sıradan milletvekili adayı oldu ve 28. dönem TBMM'ye İYİ Parti Edirne milletvekili olarak girdi. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyeliğinde görev aldı. Özel hayatı Çok iyi derecede İngilizce bilen Akalın, evli, 2 çocuk babası ve 2 torunu var. Kaynakça Dış bağlantılar TBMM internet sitesinde Mehmet Akalın Kategori:1962 doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Uzunköprü doğumlular Kategori:Edirne doğumlu siyasetçiler Kategori:İYİ Parti mensubu siyasetçiler Kategori:Bolton Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:Salford Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:TBMM 28. dönem Edirne milletvekilleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri