Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

bullvar_katip

Administrator
Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul, Sarıyer'de bulunan bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. Evyap ailesi tarafından 1998 yılında, Evyap'ın kurucusu Mehmet Rıfat Evyap'ın vasiyeti üzerine yapılmıştır. Okul, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından COVID-19 pandemisi kapsamında kurulan 16 ildeki 30 AR-GE merkezinden birisidir. Ayrıca okul, İstanbul Sanayi Odası ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında, Türkiye'nin ilk yazılım lisesi olarak "Yazılım Lisesi Mükemmeliyet Merkezi" kapsamında faaliyet göstermektedir. Tarihçe sol|küçükresim|Bir sınıftan okulun bahçesi ve orman manzarası Evyap'ın kurucusu Mehmet Rıfat Evyap'ın adını taşıyan ve Evyap ailesi tarafından 1997 yılında yapımına başlanan okul, 1998 yılında yapımı bittikten sonra Millî Eğitim Bakanlığı'na devredilmiştir. 11 Ekim 1998'de, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de katılımıyla Endüstri Meslek Lisesi olarak açılmıştır. 2014 yılında Anadolu Meslek Lisesi'nden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne çevrilmiştir. Fiziki özellikler Okul 28.000 m'lik bir arsa üzerinde ana bina, spor salonu ve atölyeler olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. Alanlar Okulda toplam 5 alan bulunmaktadır: Bilişim Teknolojileri Alanı Kimya Teknolojisi Alanı Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı Başarılar Okul Kız Futsal Takımı Türkiye'nin en iyi 16 takımı arasında TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Sergisinde yapılan çalışmalarının sergilenmesi Okul Kız Futsal Takımı İstanbul il birinciliği Okul Robot Kulübü, 1.Uluslararası Marmara Üniversitesi Robot Olimpiyatlarında ikinci oldu Erkek Futsal Takımı ilçe birinciliği Okul Kız Futsal Takımı başarıları Projeler Yazılım lisesi Millî Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında, okulun “Yazılım Lisesi Mükemmeliyet Merkezi” çerçevesinde yazılım lisesi olarak faaliyet göstermesi belirlendi. Yazılım lisesi; okulun Bilişim Teknolojileri alanına sınavla alınacak öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfı eklenerek oluşturulmuştur. Yeni öğretim programında, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, İstanbul Sanayi Odası, Arçelik, IBM, Microsoft, Pearson ve okul yönetiminin içinde bulunduğu teknik bir komite tarafından hazırlanmıştır. Yazılım lisesi, öğrencilerin öğrenimlerini tam donanımlı görmeleri, mezun olduktan sonra sektördeki önemli şirketlerde yer alabilmeleri ve uluslararası sertifikalara sahip olabilmelerini amaçlamaktadır. Erasmus+ Gelişim İçin Değişim, Değişim İçin Avrupa Bu projede okul, 15 Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencisini Portekiz'e, 15 Kimya Teknolojisi Alanı öğrencisini İtalya'ya ve 15 Elektrik-Elektronik Alanı öğrencisini Almanya'ya iki hafta süreyle olmak üzere staj yapmaya göndermiştir. Proje Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından desteklenmiştir. İş başında öğreniyorum, Becerilerimi geliştiriyorum Okul, 10 Bilişim Teknolojileri öğrencisini İspanya, Valensiya şehrine, 10 Yenilenebilir Enerji Teknolojileri öğrencisini Almanya, Dresden şehrine, 10 Makine Teknolojileri Alanı öğrencisini ise Çekya, Prag şehrine göndermiştir. Acerpro Insurtech Akademi Projede okul, Microsoft ve Acerpro ile anlaşarak 10. sınıfta Bilişim Teknolojileri Alanını seçen öğrencileri bir mülakat ile Microsoft tarafından verilecek olan yazılım kursuna alacak, ayrıca kurs sonunda son bir kez daha sınava girip kazanan öğrenciler, Microsoft tarafından verilecek olan dünya çapında geçerli olan sertifikasını kazanabilecekler. Okul-Sanayi İş Birliği Projesi kapsamında imzalanan protokol gereği öğrenciler eğitilerek sertifikalandırılacak, sertifikalı öğrenciler ise gerçek projelerde çalışmaktadır. Acerpro Yönetim kurulu başkanı Fatih Acer, bu projeyle sigorta sektöründeki bilişim teknolojileri alanında nitelikli personel yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtmiştir. Sterilise küçükresim|Okul tarafından üretilen Sterilise marka ürünler Okulun kimya bölümü tarafından Sterilise markasıyla; el dezenfektanı, antibakteriyel sıvı sabun, yüzey dezenfektanı, limon kolonyası ve yüzey temizleyici gibi hijyen ürünleri üretilmektedir. Galeri Kaynakça Dış bağlantılar Okul kurumsal web sitesi Kategori:Mesleki ve teknik anadolu liseleri Kategori:Sarıyer'deki okullar Kategori:Sarıyer'deki liseler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri