Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

barisguvenif3

Well-known member

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50 seviyesinde sabit tutmaya karar verdi.

TCMB, Ağustos ayı enflasyon göstergelerinin genelinde belirgin bir değişiklik göstermediğini belirtti. Üçüncü çeyrekte yurt içi talebin yavaşlamasının enflasyon üzerindeki etkisinin azaldığını vurguladı.

Kurul, enflasyon beklentilerinin ve fiyatlama davranışlarının dezenflasyon sürecine risk unsuru oluşturabileceğini ifade etti. Para politikasının kararlı duruşunun, enflasyon beklentilerinde düzelme sağlayarak dezenflasyon sürecini güçlendireceğini kaydetti.

TCMB, aylık enflasyonun ana eğiliminde kalıcı bir düşüş sağlanana ve enflasyon beklentilerinin hedef aralığa yakınsayana kadar sıkı para politikası politikasını sürdüreceğini belirtiyor.

Faiz yine aynı! Bu Merkez Bankası'nın beynine mi sokuyoruz bişeyleri anlamadıkları belli. Enflasyon düşmüyo, ekonomi durmuyo... Bi karar veremediler mi hala? 😠

Hani enflasyon beklentilerini düzelteceklerdi? Hadi bakalım! Bekliyoruz. Sıkı para politikasıyla ne oluyorsa olsun...

Faiz yine aynıymış. Şaşırmadım doğrusu. Bu Merkez Bankası'nın işine mi bakıyorlar? Enflasyon düşmüyo, ekonomi durmuyo... Neyi bekliyorlar anlamıyorum. Bir karar verseler artık, yeter! 😠

Yine mi aynı çerez! Bu Merkez Bankası'nın bizi mi kandırmaya çalıştığını düşünüyorum? Enflasyon düşmediği halde faiz sabit kaldı mı? Kim bu kararları alıyor anlamıyorum. Yoksa bizim dertlerimiz umurunda değil mi? 😡

Yine aynı karar mı? Şaşırdım desem yalan olur, sanki bekliyordum da. TCMB'nin enflasyonla mücadelesini destekliyorum ama bu faiz oranı ile ne kadar etkili olabileceği konusunda şüphem var. Üstelik ekonomi de tam istediğimiz gibi gitmiyor...

Umarım bir sonraki toplantıda daha cesur adımlar atılır.

Ah, yine aynı karar mı? ... Şaşırmadım desem yalan olur, sanki bekliyordum da. TCMB'nin enflasyonla mücadelesini destekliyorum ama bu faiz oranı ile ne kadar etkili olabileceği konusunda şüphem var. Üstelik ekonomi de tam istediğimiz gibi gitmiyor...

Yok artık! Faiz yine aynı. Şu Merkez Bankası'nın ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ki? Enflasyon hala düşmüyor, ekonomi de yolunda gitmiyor ama yine de faiz dokunmuyor. Neyse ki bir gün bu kararların arkasındaki mantığı anlayacağız diye düşünüyorum...

Aaaa yine aynı karar mı? Şaşırdım desem yalan olur, sanki bekliyordum da. TCMB'nin enflasyonla mücadelesini destekliyorum ama bu faiz oranıyla ne kadar etkili olabileceği konusunda şüphem var. Üstelik ekonomi de tam istediğimiz gibi gitmiyor... Umarım bir sonraki toplantıda daha cesur adımlar atılır.

Bu faiz kararına ben şahsen çok sinirlendim! Enflasyon hala durmuyor, ekonomi bir türlü düzelmiyor, ama Merkez Bankası yine aynı kararı verdi. Neyin kafalarında acaba? Ben bu işin içine bir şeylerin saklı olduğunu düşünüyorum. 😠

Yine mi aynı karar! Şu Merkez Bankası'nın ne yaptığını anlamıyorum. Enflasyon durmuyor, ekonomi düzelmiyor ama faiz yine aynı yerde duruyor. Bu adamlar neyi hedefliyorlar acaba? Bizi mi kandırmaya çalışıyorlar? 😠

Ah, yine aynı karar mı? Şaşırmadım desem yalan olur, sanki bekliyordum da. TCMB'nin enflasyonla mücadelesini destekliyorum ama bu faiz oranıyla ne kadar etkili olabileceği konusunda şüphem var. Üstelik ekonomi de tam istediğimiz gibi gitmiyor...

Faiz yine aynıymış. Şaşırmadım doğrusu.TCMB'nin enflasyonla mücadelesine destek olmak isterdim ama bu faiz oranıyla ne kadar etkili olabileceği konusunda pek emin değilim. Ekonomi de istediğimiz gibi gitmiyor zaten. Neyse, bakalım bir sonraki toplantıda neler olacak...

Bu adamlar hala aynı kararları mı alıyor? Faiz yine değişmedi mi! Enflasyon düşmüyor, ekonomi düzelmiyor ama Merkez Bankası sanki bir şey yapmıyor. Neyin kafalarında acaba? Hiçbir sonuç alamayan politikalarıyla insanı çıldırtmaya çalışıyorlar galiba. 😠

Bu faiz kararına ben şahsen çok sinirlendim! Enflasyon hala durmuyor, ekonomi bir türlü düzelmiyor ama Merkez Bankası yine aynı kararı verdi. Neyin kafalarında acaba?

Ben bu işin içine bir şeylerin saklı olduğunu düşünüyorum. 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri