Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mertim Gökalp

bullvar_katip

Administrator
Mertim Gökalp (d. 1981), Türkiye doğumlu Avustralyalı bir portre ve figür ressamıdır. Bille Brown portresi ile 2013 yılında Archibald Ödülü'nde finalist oldu ve "Modelin Kurban Edilmesi" adlı tablosuyla 2015 Doug Moran Ulusal Portre Ödülü'nde finalist oldu. Hayatı ve çalışmaları Gökalp Ankara'da doğdu. Sidney'de yaşıyor. 2009'da Sidney'e taşındı ve şu anda sanatçılar tarafından yürütülen bir girişim olan Project 504'ün bir parçası. Kuzey Sidney'deki stüdyosunda çalışıyor. Mertim Gökalp, Avustralya Hükûmeti'nden Üstün Yetenek Vizesi almış ve sonrasında Avustralya vatandaşı olmuştur. Eğitim Gökalp, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Güzel Sanatlar Lisans derecesine sahiptir. Geçmiş sergiler Mertim Gökalp, Avustralya'da önemli sanat ödülleri ve galerilerde sergiler yaptı. En son, ünlü şef Manu Feildel'in portresi olan "Bon Appetit" ile Hunters Hill Sanat Ödülü 2018'i kazandı. Ayrıca 2017'de başka bir Manu Feildel portresiyle Kennedy Ödülü'nü kazandı ve Salon des Refuses'e seçildi ve SH Ervin Gallery'de sergilendi.Gökalp'in tablosu, Caravaggio'nun İsa'nın Gömülmesi tablosunun çağdaş bir yeniden çekimi olan Modelin Kurban Edilmesi, 2015 Doug Moran Ulusal Portre Ödülü'ne seçildi ve Paddington'daki Juniper Hall'da sergilendi. 2014 yılında Contemporary İstanbul'da sergilenen Gökalp, Rocks Discovery Museum'da "The Descendants" adlı kişisel sergisini açmıştır. Doug Moran Ulusal Portre Ödülü 2013'te yarı finalist olan Mertim'in otoportresi "I am a bit mad, but that is ok!", Avustralya Washington DC Büyükelçiliği, ABD'de sergilenmek üzere birçok Avustralyalı portre sanatçısı arasından seçildi. Mayıs 2014'te Gökalp'in "Mama keeps me warm" ve "Bille Brown in a Turkish Bath" adlı tabloları Angus Trumble tarafından Glencore Percival Portre Ödülü'nde sergilenmek üzere seçildi. Bu, sanatçının eserlerini Queensland'de ilk kez sergilemesidir. Mart 2013'te Gökalp'in Avustralyalı sahne, film, televizyon oyuncusu ve oyun yazarı merhum Bille Brown portresi Archibald Ödülü'nün finalistlerinden biri olarak ilan edildi. Ayrıca Temmuz 2013'te "MultiCultural Australia" sergisinin bir parçası olarak NSW Parlamento Binası'nda sergilendi. Kaynakça Dış bağlantılar Mertim Gökalp'in web sitesi Archibald Ödülü 2013 Kategori:HCards'lı maddeler Kategori:1981 doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Türk asıllı Avustralyalılar Kategori:Avustralyalı ressamlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri