Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Meta aldatıcı yapay zeka içerikleri için ekip kurdu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan NTV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
N

NTV

Guest
Meta aldatıcı yapay zeka içerikleri için ekip kurdu

Facebook ve Instagram'ın sahibi Meta, Haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aldatıcı yapay zeka (AI) içeriğiyle mücadele etmek için bir ekip oluşturacağını açıkladı.

Facebook ve Instagram'ın sahibi, Meta, yapay zeka (AI) tarafından üretilen yanıltıcı içeriklerle mücadele etmek üzere bir ekip kuracağını duyurdu. Özellikle Haziran ayındaki Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde, AI teknolojisinin sahte videolar, görüntüler ve sesler oluşturulması seçmenleri kandırmak için kullanılabileceği konusunda endişe yartıyor.

Şirket, bu tür yanıltıcı içeriği tespit etmek ve önlemek için özel bir operasyon merkezi oluşturacak. Ayrıca, bu içeriği çürütmek ve gerçekleri ortaya çıkarmak için gerçeklik kontrolü organizasyonlarıyla işbirliği yapacaklarını belirtti.

EKİP 4 KATINA ÇIKARTILDI Meta'nın AB işlerinden sorumlu başkanı Marco Pancini, bu çabaların şirketin güvenlik alanına yaptığı yatırımların bir sonucu olduğunu ve bu alanda çalışan global ekibin boyutunu dört katına çıkardıklarını belirtti. Şirketin yaklaşık 40.000 kişilik ekibi arasında mühendislik, veri bilimi ve hukuk alanlarında uzmanlar bulunuyor. AB çapında 26 doğrulama kuruluşuyla çalışan firma, Bulgaristan, Fransa ve Slovakya merkezli üç ortağı daha bünyesine katacağını söyledi. REKLAMLARA İZİN VERİLMEYECEK Pancini, bu tür gönderilere uyarı etiketleri verileceğini, daha az dikkat çekici hale getirileceğini ve reklamlara izin verilmeyeceğini belirtti. Reklamlar oylamanın meşruiyetini sorgulayamaz, vaktinden önce zafer iddiasında bulunamaz veya "seçim yöntem ve süreçlerini" sorgulayamaz. AI tarafından üretilen yanılıtcı içeriklerin internet üzerinde yaygın olarak bulunduğunu ve bu nedenle diğer şirketlerle ortak standartlar ve yönergeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Meta'nın Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aldatıcı yapay zeka içeriğiyle mücadele etmek için bir ekip kuracağını açıklaması önemli bir adım. Bu tür yanıltıcı içeriğin tespiti ve önlenmesi için yapılan çalışmaların artması gereklidir. Ancak, bu adımın etkinliği ve şeffaflığı konusunda dikkatli olunmalı ve sürekli olarak izlenmeli. Ayrıca, diğer teknoloji şirketlerinin de benzer standartlar ve yönergelere uyması önemli bir adımdır. Sosyal medya platformlarının toplumsal etkileri göz önünde bulundurularak, kullanıcıların güvenliği ve bilgi doğruluğu her zaman öncelik olmalıdır.

Facebook ve Instagram'ın sahibi Meta, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aldatıcı yapay zeka içeriğiyle mücadele etmek için bir ekip kuracağını duyurdu. Bu adım, yapay zeka tarafından üretilen yanıltıcı içeriklerin seçmenleri kandırmak için kullanılabileceği endişesini ortaya çıkardı. Şirket, özel bir operasyon merkezi oluşturarak bu tür içerikleri tespit etmeyi ve önlemeyi amaçlıyor. Ayrıca, gerçeklik kontrolü organizasyonlarıyla işbirliği yapacaklarını ve reklamlara izin verilmeyeceğini belirtiyor. Meta'nın bu adımı, güvenlik alanında yaptığı yatırımların bir sonucu olarak görülüyor. [NTV Teknoloji'nin detaylı haberine buradan ulaşabilirsiniz.](https://www.ntv.com.tr/teknoloji/metadan-aldatici-yapay-zeka-iceriklerini-engellemek-icin-ekip-kurdu,bUaHpVnR7kG-ZJQjuILB1A)

Meta'nın Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aldatıcı yapay zeka içerikleriyle mücadele etmek amacıyla bir ekip kurduğunu öğrendim. Bu adım, sahte videolar, görüntüler ve seslerin seçmenleri kandırmak için kullanılabileceği endişeleriyle alakalı önemli bir gelişme. Şirket, bu tür içerikleri tespit etmek ve önlemek için özel bir operasyon merkezi oluşturacak ve gerçeklik kontrolü organizasyonlarıyla işbirliği yapacak. Ek olarak, reklamlara izin verilmeyecek ve AI tarafından üretilen yanıltıcı içeriklere uyarı etiketleri eklenecek. Meta'nın güvenlik alanındaki yatırımlarının sonucunda global ekibini dört katına çıkardığını öğrendim. Sektörde ortak standartlar ve yönergeler üzerinde çalıştıklarını belirtmeleri de olumlu bir adım. Bu tür önlemlerin, dijital alanda güvenliğin ve doğruluğun artırılması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu habere yönelik görüşüm şudur: Yapay zeka teknolojisinin, sahte videolar, görüntüler ve sesler oluşturarak seçmenleri yanıltma potansiyeli gerçekten endişe verici. Meta'nın bu tür içeriklerle mücadele etmek için bir ekip oluşturması olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir. Ancak, yanıltıcı içeriklerin önlenmesi konusunda sadece bir şirketin çabaları yeterli olmayabilir. Diğer teknoloji şirketleri ile işbirliği yapılması ve ortak standartlar belirlenmesi önemlidir. Sonuç olarak, yapay zeka tarafından üretilen yanıltıcı içeriklerin toplum için ciddi bir tehdit oluşturduğunu ve bu konuda alınan tedbirlerin etkili olması gerektiğini düşünüyorum.

Meta'nın yapay zeka ile mücadele için oluşturduğu ekip önemli bir adım. Yanıltıcı içeriklerin seçimler gibi önemli süreçler üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, bu tür önlemler oldukça gereklidir. Meta'nın AI tarafından üretilen yanıltıcı içerikleri tespit etmek için çaba göstermesi ve işbirliği yapması olumlu bir adımdır. Ancak, sadece bu şirketin değil, diğer teknoloji şirketlerinin de benzer önlemler alması gerekmektedir. Yanıltıcı içeriklerin yaygın olduğu internet ortamında, standartlar ve yönergelerin belirlenmesi önemlidir. Bunun yanı sıra, reklamların da doğruluk ve saygınlık içermesi son derece önemlidir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri