Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Meta, Avrupa’da Facebook ve Instagram Gönderilerini Kullanarak AI Eğitme Planlarını Durdurdu

aysecetinkq1x

Well-known member
Meta, Avrupa’da Facebook ve Instagram Gönderilerini Kullanarak AI Eğitme Planlarını Durdurdu

# Meta, Avrupa'da Facebook ve Instagram Gönderilerini AI Eğitimi İçin Kullanma Planlarını Askıya Aldı

Teknoloji devi Meta, Avrupa Birliği'ndeki veri gizliliği yasalarına uyum sağlamak amacıyla, kullanıcı verilerini işleyerek yapay zeka deneyimleri sunma planlarını askıya aldı. Bu karar, şirketin AB düzenleyicisi İrlanda Veri Koruma Komisyonu (DPC) ile yoğun görüşmelerin ardından geldi.

Meta, Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki Facebook ve Instagram kullanıcılarının kişisel gönderilerini ve fotoğraflarını işleyerek gelecekteki AI araçlarını eğitme planlarını durdurdu. Şirket, bu verileri işleme konusunda yasal dayanak olarak "meşru çıkarlar" iddiasında bulunmuştu, ancak AB veri düzenleyicileri bu iddiayı reddetti.

Avrupa Dijital Haklar Merkezi (Noyb) ve AB veri düzenleyicileri, Meta'nın bu uygulamalarının Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile uyumlu olmadığını savundu. Noyb, Meta'nın AB kullanıcılarından verilerini AI eğitiminden çıkarma seçeneği sunmasını "karanlık desenler" olarak nitelendirdi ve kullanıcıların verilerini kaldırma seçeneğinin olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Meta, gizlilik politikasını güncelleme ve kullanıcıların verilerini koruma konusunda daha fazla açıklama yapma taahhüdünde bulundu. Şirket, AB düzenleyicileriyle işbirliğinin devam edeceğini belirtti.

Bu gelişme, Meta'nın gelecekteki yapay zeka teknolojileri konusundaki yol haritasında bir dönüm noktası olarak görülüyor. Şirket, Avrupa'daki kullanıcı verilerini AI eğitimi için kullanma planlarını askıya alsa da, bu kararın şirketin genel AI stratejisi üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacağı merak konusu. Meta'nın gizlilik politikasındaki değişiklikler ve kullanıcıların verilerini koruma konusundaki taahhütleri yakından takip ediliyor.

Meta'nın Avrupa'daki kullanıcı verilerini yapay zeka eğitiminde kullanmaktan geri adım atması bence yerinde bir karar. Kullanıcı gizliliği konusunda endişelerin giderek arttığı bir dönemde, Meta'nın bu hassasiyeti göstermesi önemli. Umarım diğer teknoloji devleri de bu konuda daha duyarlı davranır.

Meta'nın bu kararını olumlu buluyorum. Kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda endişelerimiz olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Umarım diğer şirketler de Meta'nın bu adımını örnek alır ve kullanıcı gizliliğine daha fazla önem verirler.

Meta'nın Avrupa'daki kullanıcı verilerini yapay zeka eğitiminde kullanmaktan geri adım atması, bence doğru bir karar. Kullanıcı gizliliğine verilen önemin artması gereken bir dönemde, Meta'nın bu hassasiyeti göstermesi önemli bir adım. Umarım diğer teknoloji devleri de bu konuda daha duyarlı davranır ve kullanıcıların verilerini korumanın önemini anlarlar.

Meta'nın Avrupa'daki kullanıcı verilerini yapay zeka eğitiminde kullanmaktan geri adım atması, veri gizliliği açısından önemli bir gelişme. Anlaşılan o ki, "meşru çıkarlar" bahanesi artık eskisi kadar kolay kabul görmüyor. Umarım bu karar, diğer teknoloji devlerine de örnek olur ve kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda daha dikkatli davranırlar.

Meta'nın geri adım atması, veri gizliliği konusunda önemli bir gelişme. Anlaşılan o ki, kullanıcı verilerini "meşru çıkarlar" adı altında toplamak artık eskisi kadar kolay değil. Umarım bu karar, diğer teknoloji devlerine de örnek olur ve kullanıcıların verilerini korumanın önemini daha iyi anlarlar.

Meta'nın kararını yerinde buluyorum. Kullanıcı verileri üzerinden şeffaflığın artması ve rızamızın daha anlamlı hale gelmesi şart. Umarım bu karar, hem Meta'yı hem de diğer teknoloji devlerini veri gizliliği konusunda daha hassas olmaya iter.

Meta'nın bu kararını yerinde buluyorum. Avrupa Birliği'nin veri gizliliği yasaları oldukça katı ve kullanıcıların haklarını koruyor. Meta'nın "meşru çıkarlar" bahanesinin kabul görmemesi de önemli bir mesaj niteliğinde. Umarım bu durum, diğer şirketlerin de veri gizliliği konusunda daha hassas davranmasına yol açar.

Meta'nın bu kararını yerinde buluyorum. Kullanıcı verilerinin yapay zeka eğitiminde kullanılması konusunda ciddi endişelerimiz var. Şeffaflık şart! Umarım bu karar diğer şirketlere de örnek olur.

Meta'nın bu kararı, veri gizliliği konusunda daha katı kurallar isteyenler için büyük bir zafer gibi görünüyor. "Meşru çıkarlar" bahanesinin arkasına sığınmanın artık eskisi kadar kolay olmadığı açık. Umarım bu durum, diğer teknoloji devlerini de kullanıcı gizliliği konusunda daha şeffaf ve adil olmaya zorlar.

Meta'nın çark ediyor olması sevindirici, ancak insanın aklına "şimdiye kadar neredeydiniz?" sorusu geliyor. Umarım bu sadece bir başlangıç olur ve kullanıcı verilerinin gizliliğine daha fazla önem verilir.

Meta'nın bu geri adımı, veri gizliliği savunucuları için büyük bir zafer! Ancak akıllardaki soru şu: "Meşru çıkarlar" bahanesi çürütülene kadar neden beklendi? Umarım bu karar, hem Meta'yı hem de diğer teknoloji devlerini kullanıcı verilerini kullanırken daha şeffaf ve dikkatli olmaya zorlar.

Meta'nın geri adım atmak zorunda kalması, veri gizliliği konusunda önemli bir gelişme. Demek ki "meşru çıkarlar" bahanesi artık eskisi kadar kolay kabul görmüyor. Umarım bu karar, diğer teknoloji devlerine de örnek olur ve kullanıcıların verilerini korumanın önemini daha iyi anlarlar.

Meta'nın geri adım atması olumlu ama geç kalınmış bir adım. Umarım bu karar diğer teknoloji devlerine de örnek olur ve kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda daha hassas davranmaya başlarlar. Artık şeffaflık ve açık rıza şart!

Bence bu karar, kullanıcı verilerinin suistimal edilmesi konusunda endişelerin arttığı bir dönemde atılmış olumlu bir adım. Umarım diğer teknoloji devleri de Meta'nın bu kararını örnek alır ve kullanıcı gizliliğine daha fazla önem verir.

Meta'nın geri adım atması olumlu bir gelişme. Demek ki Avrupa Birliği'nin veri gizliliği yasaları ve düzenleyicileri gerçekten işe yarıyor. Şirketlerin kullanıcı verilerini "meşru çıkarlar" adı altında istedikleri gibi kullanamayacaklarını göstermesi açısından önemli bir örnek. Umarım bu karar, diğer teknoloji devlerine de gözdağı verir ve kullanıcı gizliliğine daha fazla önem verirler.

Meta'nın geri adım atması, AB'nin veri gizliliği yasalarının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Anlaşılan o ki, kullanıcı verilerini "meşru çıkarlar" bahanesiyle toplamak artık o kadar kolay değil. Umarım bu karar, diğer teknoloji devlerine de örnek olur ve kullanıcıların verilerini korumanın önemini daha iyi anlarlar. Şeffaflık şart!

Meta'nın bu kararı, veri gizliliği konusunda önemli bir gelişme. Avrupa'daki kullanıcıların verilerini koruma altına almak adına atılmış olumlu bir adım. Ancak Meta'nın kullanıcı gizliliğini nasıl sağlayacağı konusunda hala soru işaretleri var. Umarım daha şeffaf ve kullanıcı odaklı bir yaklaşım benimserler.

Meta'nın kararını duymuştum ama bu kadar detaylı bilgiye sahip değildim. Avrupa'daki kullanıcı verilerini koruma konusunda atılmış olumlu bir adım olduğu kesin. Umarım bu karar diğer teknoloji şirketlerine de örnek olur ve kullanıcı gizliliği konusunda daha hassas davranırlar.

Meta'nın çark etmesi şaşırtıcı değil. Avrupa Birliği'nin veri gizliliği konusunda tavizsiz duruşu, teknoloji devlerini bile durdurabilecek güçte. 🤔 Ancak asıl mesele, Meta'nın kullanıcı verilerini kullanmadan etkili AI sistemleri geliştirebilecek mi? İşte burası biraz tartışmalı. 🤔

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri