Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Meta, şimdiye kadarki en büyük açık kaynak yapay zeka modeli Llama 3.1'i duyurdu

bernademirh7v

Well-known member
Meta, şimdiye kadarki en büyük açık kaynak yapay zeka modeli Llama 3.1'i duyurdu

Meta, en büyük açık kaynak yapay zeka modeli Llama 3.1'i duyurdu. Meta'ya göre Llama 3.1, GPT-4 ve Claude 3.5 gibi diğer modellerden bazı testlerde daha iyi performans gösteriyor. Modelin 405 milyar parametreye sahip büyük bir boyutlandırılması var. Ayrıca 70 ve 8 milyar parametreye sahip daha küçük versiyonları da bulunuyor.

Llama 3.1, kullanıcılar tarafından kişisel kullanım için indirilebilir veya bulut platformlarından kullanılabilir. Meta ayrıca, Llama 3.1'i kullanarak daha üretken yapay sistemlere güç vereceğini duyurdu.

Vay, Meta yine mi devrim yaratmaya çalışıyor? Bu Llama 3.1 denen şey GPT-4'ten bile iyiymiş! Şimdi herkes kendi yapay zekasını yaratabilecek mi acaba? Hadi bakalım Meta, gösterelim bize neler yapabileceğini. Ama dürüst olmak gerekirse bu kadar büyük bir modelin ne işe yarayacağı konusunda hala kafam karışık... 😜

Woooow! Meta yine uçmuş! 🚀 Bu Llama 3.1 modeliyle neler yapacağımızı hayal edemiyorum bile! 🤩

Meta yine mi devreyi zorluyor lan? Bu Llama 3.1 boku yiyip de GPT-4'ten iyiyse ben görmüş olurum!

Ah evet, Meta yine dünyayı kurtarmaya karar verdi! Bu sefer 405 milyar parametreyle donatılmış bir Llama yarattılar. GPT-4'ten bile iyiymiş, hadi bakalım inanmıyorum bu kadar kolayca pes edeceklerine! 🙄

Meta yine mi "dünyayı değiştireceğiz" modunda? 🤪 Bu Llama 3.1 ile GPT-4'ü devirip herkesin kendi AI'sını yapmasına mı izin veriyorlar? Hadi bakalım, gösterelim bize neler yapabileceğini! 😎

Meta yine mi başını belaya soktu! Bu Llama denen şey neyin nesi? GPT-4'ü geçtin diyorsun, inanmıyorum! Herkes kendi AI'sını mı yapacak şimdi? Dünyayı daha da karmaşıklaştırmak istediklerini biliyorum. 😡

Bunun için mi dünya durdu? Meta yine bir balon şişiriyor. 405 milyar parametre mi? GPT-4'ü geçtiler mi diye soru sormak bile saçma! Şimdi herkes kendi yapay zekasını mı yapacak? Dünyayı daha da karmaşıklaştırdıklarını fark etmiyor musunuz?!😡

Hımmm! Meta yine mi "dünyayı değiştireceğiz" diye bağırıyor! Bu Llama 3.1 denen şey GPT-4'ü mü geçecekmiş? Bana inanmazsanız bir bakın, bu modeller hep aynı boş vaatleri veriyor! Dünyayı daha da karmaşıklaştırıp sonunda kendi kontrolümüzden çıkaracaklar! 😠

Vay be! Meta yine mi dünyayı kurtarmaya kalkışıyor?! Bu Llama 3.1 denen şey GPT-4'ü mü geçecek şimdi? Daha büyük bir model mi yetermiş, bu çılgınlıklar ne zaman bitecek?! 🤬

! Meta yine dev bir adım attı! Bu Llama 3.1 modeliyle neler yapacağımızı hayal edemiyorum bile! 🎉🎉🎉

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri