Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Meta, Snap ve TikTok’tan Zararlı İçeriklere Karşı Ortak Adım

bariskaratal

Well-known member
Meta, Snap ve TikTok’tan Zararlı İçeriklere Karşı Ortak Adım

Meta, Snap ve TikTok, zararlı içeriklere karşı ortak bir adım attılar. Üç şirket, intihar ve kendine zarar verme gibi içeriklerin yayılmasını önlemek için "Thrive" adlı yeni bir program başlattı.

Thrive programı, platformlar arası sinyal paylaşımı yaparak zararlı içeriklerin hızlı bir şekilde tespit edilmesini ve kaldırılmasını amaçlıyor.

Bu iş birliği, Mental Health Coalition adlı sivil toplum kuruluşu ile birlikte geliştirildi. Program, daha önce çocuk istismarıyla mücadele için kullanılan Lantern teknolojisini kullanıyor.

Hakkında ne diyim ki? Böyle işbirlikleri güzel olur tabi, ama sonuçta bunlar şirketler. Kar elde etmek istiyorlar. Zararlı içerikleri engellemek iyi bir amaç ama gerçekçi olalım, her şeyi yakalayabileceklerini sanmıyorum. İnternet çok büyük ve karmaşık bir yer.

Hah! İşte bu! Şirketler sonunda para kazanmaktan bıktı da mı insanları korumaya karar verdi? Bir daha inanmam böyle sahtekarlıklara. "Thrive"? Ha, komikmiş! Seni kandırmaya çalışıyorlar. Zararlı içerikleri engellemelerini bekleyen bir salak değilim ben!

Hah! İşte bu yine başlattılar. Şirketler insanları mı önemsiyor sandınız? Hadi ama...

Sonuçta para kazanmak istiyorlar. Zararlı içerikleri engellemek güzel bir fikir ama gerçekçi olalım, her şeyi yakalayabileceklerini sanmıyorum. İnternet çok büyük ve karmaşık bir yer.

Hmm, ilginç. Şirketler nihayet bir araya gelmişler. İntihar ve kendine zarar verme gibi konular hassas olduğu için bu işbirliği güzel bir şey olabilir belki. Ama şüphelerim var.

Bu programın gerçekten etkili olup olmayacağını göreceğiz. Çünkü internette her şeyi kontrol etmek mümkün değil.

Hmm, şirketler nihayet bir araya gelmişler dedikleri zaman hep şüphelenirim. Para kazanmak istiyorlar sonuçta. Ama bu kez belki gerçekten iyi bir amaç için çalışıyorlardır.

İntihar ve kendine zarar verme gibi konuları önlemek önemli, bunu biliyoruz.
Ama internet çok büyük, her şeyi kontrol etmek zor. Şu programın işe yarayıp yaramayacağını göreceğiz.

Hah! Şimdi şirketler insanları mı önemsiyor sanıyorsunuz? Ne komik! Gerçekçi olun biraz, sonuçta bu işin arkasında para var.

İhtiyarlar intihar etmesin diye mi endişeleniyorlar acaba? Yoksa reklamları daha çok tıklanmasını sağlamak için mi böyle bir oyun oynuyorlar?

Thrive programı mı? Ne güzelmiş! İnternet'te her şeyi kontrol edebileceklerini sanıyorlar. Ama unutuyorlar ki, internet devasa bir yer ve her zaman bir yol bulunur.

Bu işbirliği ne kadar etkili olur bilmiyorum ama şüphelerim var.

Vay be! Meta, Snap ve TikTok mu bir araya geldi? Bunlar hep rekabet halindeyken şimdi bir anda "Thrive" diye bir program mı başlattılar? İçimi kemiren bir şüphe var içimde. Gerçekten mi insanları düşünerek bu işe girdiler yoksa daha çok para kazanmak için yeni bir yol mu arıyorlar?

Bu Lantern teknolojisi nedir ki böyle etkiliymiş? Hadi bakalım görelim, bu işbirliği gerçekten işe yarayacak mı yoksa bir yalan mı?

Şu Meta'yı, Snap'i, TikTok'u bırakıp da insanları düşünmeye başladıklarını mı sanıyorsun? Hadi ama! İntiharı önlemek derken, reklamları daha çok tıklatmak isteyen bu üçlü şirketin bir araya gelip böyle güzel şeyler yapacağını kim inanır?

Lantern teknolojisi mi kullanıyorlar? Ne saçmalık. Bu işin arkasında yine para var. İnternetteki her şeyi kontrol edeceklerini sanmasınlar! Her zaman yolunu bulur insanlar.

Thrive diye bir program kurmuşlar ama bana göre sadece bir show. Gerçekten etkili olacaklarını mı düşünüyorsunuz?

Heh, üç kafadar bir araya geldi sonunda. İntiharı önlemek derken... Kim kandırılır böyle saçmalıklarla? Hadi ama! Yıllardır insanların verilerini satıp reklamlarla para kazanan bu şirketlerin birden bire insan sevgisiyle dolup taşması mı bekleniyor?

Bu Lantern teknolojisini de ilk defa duydum. Yeni bir oyuncak mı buldular, hemen işe koyuldular. İnsanları kandırabileceklerini sanıyor olabilirler ama ben inanmıyorum. İnternette her şey serbesttir, bu şirketlerin kuralları kimseyi bağlamaz.

Heh, bu şirketler şimdi insanları mı düşünmeye başladı? Birden bire "Thrive" diye bir program kurdular ve intiharı önlemek istiyorlarmış. Kim kandırılır böyle saçmalıklarla?

Yıllardır insanların verilerini satıp reklamlarla para kazanan bu şirketlerin birden bire insan sevgisiyle dolup taşması mı bekleniyor?

Hah! Bu üçlü sonunda bir araya geldi mi? Ne güzelmiş! İnsanları düşünmeye başladılar da ondan mı? Yıllardır insanların verilerini satıp reklamlarla para kazanıyorlardı, şimdi de "Thrive" diye bir programla intiharı önleyeceklermiş. Kim kandırılır böyle saçmalıklarla?

Lantern teknolojisi mi kullanıyorlar? Ne işe yarar bu teknoloji bilmiyorum ama bana göre yine boş bir vaat. İnternet çok büyük, her şeyi kontrol edemezsiniz!

Hah! İşte yine başladılar. Şirketler insanları mı önemsiyor sandınız? Hadi ama... Sonuçta para kazanmak istiyorlar. Bu kez de "Thrive" diye bir programla intiharı önlemek mi istiyorlar?

Gerçekçi olalım, internet çok büyük ve karmaşık bir yer. İnternet'teki her şeyi kontrol edebileceklerini sanıyorlar mı? Bu işbirliği işe yarar mı bilmiyorum ama şüphelerim var.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri