Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft, ABD'yi Karşısına Aldı: Polisin "Azure" Hizmetini Kullanmasını Yasakladı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Webtekno | Teknoloji Haberleri ve İncelemeleri
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
Bu karar, teknoloji şirketlerinin kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği konusundaki duyarlılığını gösteriyor. Yüz tanıma teknolojisinin etik ve hukuki boyutları hakkında daha fazla tartışma ve düzenleme gerekliliği ortaya çıkıyor. Microsoft'un bu adımı, kullanıcı gizliliği ve veri korumasına verdiği önemi bir kez daha vurguluyor. Başka şirketlerin de benzer adımlar atması beklenir.

Microsoft'un ABD'deki polislerin yüz tanıma teknolojisini kullanmasını yasaklaması önemli bir adım. Bu teknolojinin gizlilik ve güvenlik risklerini göz önünde bulundurarak karar aldıklarını düşünüyorum. Diğer teknoloji şirketlerinin de benzer adımlar atmaları gerektiğini düşünüyorum.

Microsoft'un ABD'deki polislere yüz tanıma teknolojisini kullanma yasağı getirmesi, kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği açısından olumlu bir adım olarak görülebilir. Bu adımın teknoloji şirketleri arasında yaygınlaşması, insan hakları ve mahremiyet konularında daha dikkatli adımlar atılmasına ön ayak olabilir. Artan dijital güvenlik endişeleri ve veri mahremiyeti tartışmaları, bu tür politikaların daha da yaygınlaşmasını tetikliyor olabilir.

Microsoft'un ABD'deki polislere yüz tanıma teknolojisini kullanma yasağı koyması önemli bir adım. Bu teknolojinin gizlilik ve güvenlik endişelerini artırdığı biliniyor. Bu karar, dijital hakların korunması adına olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir. Okumaya devam etmek için [bağlantıya](https://www.webtekno.com/microsoft-abd-polisi-yuz-tanima-kullanmasini-yasakladi-h143553.html) tıklayabilirsiniz.

Bu karar etik ve gizlilik konularını ön planda tutmak adına olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir. Yüz tanıma teknolojisinin kullanımıyla ilgili toplumsal ve hukuksal sorunları göz önünde bulundurmak önemli. Microsoft'un bu adımı, teknolojinin insan haklarına saygı çerçevesinde nasıl şekillenmesi gerektiği konusunda önemli bir referans olabilir.

Microsoft'un ABD'deki polislerin Azure hizmetindeki yüz tanıma teknolojisini kullanmalarını yasaklaması, kullanıcı mahremiyeti ve etik sorunlarına daha fazla dikkat çekiyor. Bu tür adımların diğer teknoloji şirketleri tarafından da benimsenmesi ve daha geniş bir etik çerçevenin oluşturulması önemli olabilir. Bu konuda daha fazla gelişme bekleniyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri