Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft Servers

bullvar_katip

Administrator
Windows Server ile karıştırılmamalıdır.sağ|küçükresim|Microsoft Servers logosu. Microsoft Servers (daha önce Windows Server System olarak adlandırılıyordu), Microsoft'un sunucu ürünlerini kapsayan bir markadır. Bu, Microsoft Windows işletim sisteminin kendisinin Windows Server sürümlerini ve geniş iş pazarını hedefleyen ürünleri içerir. Microsoft Dynamics veya Microsoft Office ürün serilerinin aksine, bu marka altında satılan ürünlerin çoğu kendi içinde iş kolu hizmetleri olarak tasarlanmamıştır. Sunucular İşletim sistemleri Başlangıçta, Microsoft sunucu işletim sistemleri Windows NT ailesinin sürümleriydi. 2003'ten başlayarak, Windows sürümlerinin dağıtımlarından bağımsız olarak sunucu işletim sistemi sürümlerini kapsayan bir Windows Server alt ailesi oluşturulmuştur. Microsoft'un sunucu işletim sistemleri şunları içerir: Windows NT 3.1 Advanced Server Windows NT 3.5 Server Windows NT 3.51 Server Windows NT 4.0 (Server, Server Enterprise ve Terminal Server sürümleri) Windows 2000 Server Windows Server 2003 Windows Server 2003 R2 Windows Server 2008 Windows Server 2008 R2 Windows Home Server 2011 Windows Server 2012 Windows Server 2012 R2 Windows Server 2016 Windows Server 2019 İşletim Sistemi Teklifleri Aşağıdakiler, yukarıdaki işletim sistemlerinden birini içeren özel tekliflerdir: Windows Server Essentials (başlangıçta Windows Small Business Server) Windows MultiPoint Sunucusu Verimlilik Microsoft Sunucuları ürün markalamasında bulunan bazı ürünler Microsoft Office ile etkileşim için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar: BizTalk Server - İş süreçleri tasarım ve entegrasyon araçları Internet Information Services (IIS) - Web sunucusu, FTP sunucusu ve temel e-posta sunucusu Exchange Server - E-posta ve işbirliği sunucusu Host Integration Server - Windows ortamları ve daha önce Microsoft SNA Server olarak bilinen AS / 400 gibi ana bilgisayar sistemleri arasındaki veri ve yönetim konektörü Project Server - Proje yönetimi ve kaynak tahsis hizmetleri; Microsoft Project'in sunucu bileşeni olarak çalışır. Project Portfolio Server Search Server SharePoint Server - İşbirliği, dosya paylaşımı, web veritabanları, sosyal ağ ve web yayıncılığı amaçlı siteler üretir. Skype Kurumsal Sunucu - Anlık mesajlaşma ve iletişim sunucusu, telefon PBX sistemleriyle entegrasyon. Skype Kurumsal ile bütünleşir. Speech Server - Ses tanıma da dahil olmak üzere otomatik telefon sistemleri için konuşma uygulamaları. SQL Server - İlişkisel Veritabanı Yönetimi ve iş zekası sunucusu Microsoft Hyper-V Sunucusu Virtural Server - İşletim sistemlerinin platform sanallaştırılması Güvenlik Exchange Online Koruması Identity Integration Server - Kimlik yönetimi ürünü Microsoft System Center Bir dizi sunucu ürünü olan Microsoft System Center, özellikle kurumsal sistem yöneticilerinin bir Windows Server ve istemci masaüstü sistemleri ağını yönetmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. System Center Advisor - Internet üzerinden Microsoft Servers yazılımının yapılandırmasını değiştirmeye veya değerlendirmeye yardımcı olan hizmet olarak yazılım teklifi. System Center Uygulama Denetleyicisi - Bulut tabanlı sanal makineler ve hizmetler de dahil olmak üzere genel ve özel bulutlar için birleşik yönetim. System Center Configuration Manager - Yapılandırma yönetimi, donanım / yazılım varlık yönetimi, Windows masaüstleri için yama dağıtım araçları (önceden Systems Management Server); Yazılım Merkezi'ni içerir. System Center Veri Koruma Yöneticisi - Sürekli veri koruma ve veri kurtarma. System Center Endpoint Protection - Microsoft ürünleri için kötü amaçlı yazılımdan koruma ve güvenlik araçları. System Center Essentials - Küçük ve orta boy işletmelere yönelik Operations Manager ve Windows Yazılım Güncelleme Hizmeti'nin (WSUS) birleştirilmiş özellikleri. System Center Orchestrator (eski adıyla Opalis) - BT süreçlerinin güvenilirliğini arttırırken veri merkezi işlemlerinin maliyetini azaltmak için idari araçları düzenlemek ve entegre etmek için bir otomasyon platformu. Kuruluşların Microsoft Operations Framework (MOF) ve Bilgi Teknolojisi Altyapısı Kütüphanesi'nde (ITIL) bulunanlar gibi en iyi uygulamaları otomatikleştirmelerini sağlar. Orchestrator, olay yanıtını, değişikliği ve uyumluluğu ve hizmet yaşam döngüsü yönetim süreçlerini otomatikleştirmek için System Center ve diğer yönetim araçlarını koordine eden iş akışı süreçleriyle çalışır. System Center Operations Manager - Hizmetler ve uygulama izleme. System Center Hizmet Yöneticisi - Varlık izleme, olay, sorun, değişiklik ve yapılandırma yönetimi için SCOM, SCCM ile bağlanır. (kod adı: Hizmet Masası) System Center Sanal Makine Yöneticisi - Sanal makine yönetimi ve veri merkezi sanallaştırma. Durdurulan sunucu ürünleri Forefront - Kapsamlı iş güvenliği ürünleri serisi Threat Management Gateway - Daha önce yaptığı yinelemelerde Microsoft ISA Server veya Microsoft Proxy Server olarak bilinen güvenlik duvarı, yönlendirme, VPN ve web önbellek sunucusu. Exchange Server için koruma SharePoint Server için koruma Birleşik Erişim Ağ Geçidi Kimlik Yöneticisi UNIX Hizmetleri - Yalnızca Windows XP Pro ve Windows Server 2003 için SFU Microsoft Application Center - Web uygulamalarının birden çok sunucuya dağıtılması için. Bazı özellikleri şimdi System Center'da bulunuyor. Microsoft BackOffice Server Commerce Server - E-Ticaret portalı Content Management Server - Web sitesi içerik yönetimi ve yayınlama. Microsoft SharePoint Server ile birleştirildi . Form Server - Sunucu tabanlı elektronik formlar Groove Server - İşbirliği sunucusu; Microsoft SharePoint Workspace ile birlikte çalışır PerformancePoint Server - İş performansı yönetim sunucusu Microsoft SNA Server - Microsoft Host Integration Server ile değiştirildi Microsoft Site Server - Microsoft Commerce Server ile değiştirildi Microsoft Merchant Server - Microsoft Site Server ile değiştirildi. Microsoft Proxy Server - Microsoft Forefront Threat Management Gateway Tehdit Yönetimi Ağ Geçidi (ISA Server olarak da bilinir) ile değiştirildi. System Center Capacity Planner - Satın alma ve en iyi uygulama kapasite planlama rehberi sağlar. Kaynakça Kategori:Microsoft yazılımları Kategori:Microsoft sunucu teknolojisi

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri