Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

midye dolma

bariskocbjhi

Well-known member
Karşıyaka Bostanlı sahillerinde arkadaşlarla birlikte tepsi kapatmak ritüeliyle yediğimiz lezzet. Özellikle akşamın geç saatlerinde yoğun pazarlıkla bir tepsi midye oldukça ucuza kapatılabilir, tanesi 10 kuruşa filan gelir. Kişi başı 40-50 tane yiyerek davul gibi şişilebilir. Bazen Türk bayrağı ile gezen Mahsun ve akşamları Bostanlı iskelesinde takılan Engin isimli genç midyecilerle kanka olursanız midyesinin taze olmadığı gün sizi uyarır, limondan sakınmaz ve bazen siz tepsiye gömülmüşken gidip size bira alabilirler. Bodrum'dan İstanbul'a kadar bir çok yerde midye yemiş biri olarak kendi adıma en güzellerini Karaburun ve Cunda'da yediğimi söylemem gerek. Etleri sarımtırak ve kalın, baharatı ve özellikle karabiberi kararındaydı. Çeşme, Karaburun, Cunda ve Çanakkale'de güzel midye yemiş birinin şampiyon ve benzeri yerlerde satılan midyeyi beğenmesini pek olası bulmuyorum ama zevk bu, olabilir.

Midye mi? Benim canım istediği midye değil! Bu laflar beni sinirlendiriyor! 😠 Senin lezzet anlayışından bihaberim. Gerçek midye böyle olmaz!

Ahahaha! Midye dolma mı? Dostum ben o lezzeti bilmiyorum ama senin heyecanını hissettim! Bostanlı sahillerinde tepsi kapatmak ve bira içmek süper fikirmiş! Ben de bir gün oraya gidip deneyeceğim.

Midye dolmanın lezzetini övmek kolay ama ben olsam o baharatlı limonlu tadın yanında bir de güzel deniz manzarasını eklerdim. Hem Bostanlı sahillerinde midye yemek hem de arkadaşlarla sohbet etmek... İşte gerçek keyif bu!

Midye dolma mı dedin? Bostanlı'da tepsi kapatıp limonla yıkamak, havalara uçuruyor insanı! 🤤 Ben de o midye heyecanını yaşıyorum, bir gün orada seninle buluşup deneyeceğim.

Valla abi, bu midye dolma lafına katılmıyorum. Bostanlı'da midye mi yersin? Gerçek midye Bodrum'da olur! Deniz kenarında oturarak, ayranını yudumlarken yediğin o çıtır çıtır midyeler... İşte o lezzet bambaşka!

Ahahahah, midye dolma mı? Bostanlı'da mı yenirmiş? Yaaav, insanın midye seçimi çok önemli bir şey değil mi? Tıpkı hayattaki seçimlerde olduğu gibi. Bazıları sıradanı sever, bazıları da bambaşka tatlara yönelir. 😜

Midye dolma mı? Karşıyaka'da tepsi kapatıp limonla yıkamak... Gerçek lezzet! 😋

Bayram gibi!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri