Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Miles Padgett

bullvar_katip

Administrator
Miles John Padgett (d. 1 Haziran 1963), Glasgow Üniversitesi Fizik ve Astronomi Okulu'nda Royal Society Optik Araştırma Profesörüdür. 2011 yılında Kelvin Doğa Felsefesi Kürsüsü'ne getirilmiştir ve 2014'den 2020'ye kadar Glasgow'da araştırma Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Eğitim Padgett, Manchester Üniversitesi'nde, York Üniversitesi'nde, St Andrews Üniversitesi'nde ve Cambridge Trinity Koleji'nde eğitim görmüş ve 1988'de aynı yerde doktora derecesi almıştır. Araştırma ve kariyer Les Allen ile birlikte çalışan Padgett, 2009'da Young Madalyası ve Ödülü ile onurlandırıldıkları Işığın yörüngesel açısal momentumu konusunda öncü çalışmalar yürütmüştür. Liderliğini yaptığı araştırma grubu en çok; optik cımbız ve optik somun anahtarları dahil olmak üzere ışığın açısal momentumunun temel özellikleri, optik iletişim alfabesini genişletmek için yörüngesel açısal momentum durumlarının kullanılması (hem klasik hem de kuantum ışığı ile) ve EPR paradoksunun açısal bir formunun sunumu üzerine yaptığı çalışmalarla tanınır. Padgett'in araştırması Science, Nature, Physical Review Letters, Optics Express ve Progress in Optics gibi önde gelen hakemli bilimsel dergilerde yayınlandı. Padgett'in araştırması İngiliz Mühendislik ve Fizik Bilimleri Araştırma Konseyi (EPSRC) tarafından finanse edilmiştir. Ödüller ve onurlandırmalar Padgett, 2001'de Royal Society of Edinburgh (FRSE) üyeliğine seçildi, 2011'de Optical Society'ye ve 2012'de Fotoğraf Enstrümantasyon Mühendisleri Derneği'ne (SPIE) üye seçildi. 2014 yılında Birleşik Krallık'ın ulusal bilim akademisi olan Royal Society (FRS) Üyesi seçildi. Royal Society adaylık metni şöyledir: 2009'da Les Allen ile Fizik Enstitüsü (IOP) Young Madalyası ve Ödülü'nü kazandı ve 2014'te Padgett, Royal Society of Edinburgh's Lord Kelvin Madalyası ile ödüllendirildi. 2015 yılında tarafından verilen Işık Bilimi Ödülü'nü kazandı.2017'de Optical Society'nin (OSA) Max Born Ödülü ve 2019'da Royal Society'nin Rumford Madalyası ödülü ile onurlandırıldı. Padgett, Institute of Physics (FInstP) üyesidir. Padgett, bilimsel araştırma ve sosyal yardım hizmetleri için 2020 Birthday Honours etkinliklerinde Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) Görevlisi olarak atandı. Kişisel hayat Padgett eşi Heather Reid ve kızları Jenna ile birlikte Glasgow'da yaşamaktadır. Kaynakça Kategori:HCards'lı maddeler Kategori:York Üniversitesinde öğrenim görenler Kategori:Britanya İmparatorluk Nişanı subayları Kategori:Royal Society of Edinburgh üyeleri Kategori:Royal Society üyeleri Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:1963 doğumlular Kategori:Rumford Madalyası sahipleri Kategori:Britanyalı fizikçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri