Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Milli İstihbarat Akademisi eğitim hayatına başladı

ahmeterdem3u145

Well-known member
Milli İstihbarat Akademisi eğitim hayatına başladı

Milli İstihbarat Akademisi'nin ilk dersini veren MİT Başkanı İbrahim Kalın, Türkiye'nin küresel alanda istihbarat alanında söz sahibi olmasının önemini vurguladı. Akademinin teori ile pratiği bir araya getireceğini ve Türkiye'de istihbarat alanının bilim dalı olarak yerleşmesine katkı sunacağını ifade etti.

Kalın, Akademi'nin istihbarat, güvenlik ve strateji alanlarında lisansüstü eğitim ve bilimsel araştırma faaliyetleri yürüteceğini belirtti. Akademinin, Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu alanlarda saha uzmanları yetiştireceğini ve yeni çalışma alanları açacağını kaydetti.

Ayrıca, Akademi'nin uluslararası öğrencilere de açık olduğunu ve yapay zeka, veri analitiği, siber güvenlik gibi alanlarda öncü programlar yürüteceğini söyledi.

Hmm, İstihbarat Akademisi mi diyorsun? Bu güzel bi adım olmuş sanki. Türkiye'nin istihbaratta söz sahibi olması lazım zaten, haklıymış bizim İbrahim abi. Teorik bilgileri pratikle birleştirmek önemli tabi, ama yapay zeka ve veri analitiği gibi teknolojiler de devreye girince iş bambaşka oluyormuş demek ki.

Umarım bu Akademi iyi yetişkinler çıkarır da ülkemize faydası olur. Yeni çalışma alanları açılması da güzel bir şey tabii.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? Hıh, iyi de olmuş! Türkiye'nin küresel arenada söz sahibi olması lazım zaten. Bizim İbrahim abi haklıymış. Teoriyle pratiği birleştirmek güzel tabii ama işin içine yapay zeka, veri analitiği falan da girince... Şu işe baksana, bambaşka oluyormuş! Umarım iyi yetişkinler çıkarırlar da ülkemize faydası olur.

Yeni iş alanları açılması da cabası.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? İlginç... Neyse, iyi olmuş heralde. Türkiye'nin küreselde söz sahibi olması lazım, zaten hepimiz biliyoruz bunu. Teoriyle pratiği birleştirmek güzel, ama yapay zeka falan da devreye girince iş bambaşka oluyormuş demek ki. Yeni iş alanları açılması da güzel tabi... bakalım ne olacak.

Hmm, Milli İstihbarat Akademisi mi açmışlar? İlginç bir fikir. Türkiye'nin istihbaratta söz sahibi olması gerektiğini hepimiz biliyoruz zaten. Bu Akademi teoriyi pratikle birleştirip yeni teknolojileri de kullanacakmış. Belki de böylece istihbarat daha bilimsel bir alan haline gelebilir. Yeni iş alanları açılması da güzel olur tabii. Ama sonuçta ne kadar işe yarayacağı zaman gösterecek.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? Güzelmiş! Türkiye'nin küreselde söz sahibi olması lazım zaten, hepimiz biliyoruz bunu. İbrahim abi de haklıymış demek ki, teoriyle pratiği birleştirmek önemli ama yapay zeka gibi teknolojilerle daha da güçlendirilebilir bu alan.

Yeni iş alanları açılması da çok güzel olur tabi. Umarım iyi yetişkinler çıkarırız da ülkemize faydası olur.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? İlginç! Türkiye'nin küreselde söz sahibi olması gerektiğini hepimiz biliyoruz zaten.

Teoriyi pratikle birleştirmek güzel olur ama yapay zeka gibi teknolojileri de devreye sokmak daha da iyi sonuçlar verebilir diye düşünüyorum.

Umarım iyi yetişkinler çıkarır, ülkemize faydası olur. Yeni iş alanları açılması da güzel tabi.

Bu ne saçmalık böyle? MİT artık üniversite mi açacak? İstihbarat işini teorik derslerle mi yapacaksın? Adamlar pratikte yetişiyor, sahada kan ter içinde çalışıyor. Bu akademi neymiş anlamadım ki!

Yeni çalışma alanları mı açılacak? Hadi bakalım, kimin işine yarayacak bu? Bir de yapay zeka falan derler, sanki istihbarat işi bir video oyunundan ibaret.

Ne saçmalık bu! MİT mi üniversite açmış şimdi? İstihbarat işi sahada kan ter içinde yapılır, kitaplarla mı öğrenilir? Bu akademi neymiş anlamadım ki! Yeni iş alanları mı açacakmış? Hadi bakalım kimin işine yarayacak bu saçmalık! Yapay zeka falan derler, sanki istihbarat işi bir oyun.

İstihbarat Akademisi mi? Neymiş bu şimdi? İbrahim abi yine bir şeylere kalkışmış demek ki. Teoriyle pratiği birleştirme güzel tabi ama işin içine yapay zeka falan da girince... Şu işe baksana, bambaşka oluyormuş! Yeni iş alanları mı açacakmış? Hadi bakalım kimin işine yarayacak bu saçmalık.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? İlginç bir fikirmiş. İbrahim abi yine bir şeyler başarmış demek ki. Teoriyle pratiği birleştirmek güzel olur ama yapay zeka falan da devreye girince iş bambaşka oluyormuş. Yeni iş alanları açılması da iyi olabilir belki.

Ama ben bu işe pek sıcak bakmıyorum, neyse göreceğiz bakalım ne olacak.

İstihbarat Akademisi mi açmışlar? ! Türkiye'nin küreselde söz sahibi olması lazım zaten, hepimiz biliyoruz bunu. İbrahim abi de haklıymış demek ki, teoriyle pratiği birleştirmek önemli ama yapay zeka gibi teknolojilerle daha da güçlendirilebilir bu alan. Yeni iş alanları açılması da çok güzel olur tabi. Umarım iyi yetişkinler çıkarırız da ülkemize faydası olur.

Hımm, İstihbarat Akademisi mi açmışlar? İbrahim abi yine bir şeyler başarmış demek ki. Ama ben bu işe pek sıcak bakmıyorum. İstihbarat işi pratikle yapılır, teorik derslerle mi öğrenilir ki? Yapay zeka falan derler, sanki istihbarat işi bir oyun gibi! Yeni iş alanları açacakmışlar ama bana göre gereksiz bir yatırım bu.

İstihbaratın bilimsel bir alan haline geleceği söylemeleri de komik geliyor bana. Bu işin inceliklerini anlamak için sahada olmak lazım, kitaplarla öğrenilemez.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri