Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

mirena

aliguzel7i3pz

Well-known member
Endometrial polip ameliyatı sonrası doktor tavsiyesiyle rahim içine uygulandı. İçinde bulunan sentetik progesteron, endometrial poliplerin yeniden oluşmasını engelliyor. Benim amacım bu, artık doğum kontrolü filan... Peki poliplerin önüne geçsin efenim. Geçti de, çok şükür gereksiz bir oluşum görülmedi bu son yıllar içinde... Fakat... Benimde bu yıllarda neler oldu, neler çektim ona gelelim. İlk yerleştirildiğinde fena değildi, ilk gün ağrı oldu, birkaç gün ağrı devam etti, sonra birkaç gün hafif kanama görüldü ve ardından o koşkulu regl dönemlerinden, PMS'lerden kurtuluş. Birkaç ay içinde yavaş ve emin adımlarla iste ve kilo artışı, libido düşüşü, başka bir insan gibi hissetmek. Hissetmememek. Hiçbir şey hissetmemek. Bunu nasıl anlatayım bilmiyorum. Tarifi çok zor. Dört yıl içinde oyle bir noktaya gelmek ki artık aranan libido'ya ulaşılması. Hiçbir şey hissetmemek. Seks'ten bahsetmiyorum sadece, butunuyle bir duygu dünyası hissizlikten bahsediyorum. Bu dönemde normalde tahammul edemeyecegim bir iste çalıştım mesela, robot gibi. Hiçbir şey hissetmez ve isyan da edemez - hayatımda bir değişiklik yapamaz halde. His yok çünkü, o işi yapsam da olur yapmasam da... Maastan olmamak için devam ettim, nasılsam robot gibiydim. Birakmanın veya bırakmamanın bir anlamı yoktu. Artık butunuyle ben ben değildim sanki, başka biri olmuştum. Dört yıl sonunda artık etkisi mi geçti nedir. 2 ay önce 'eeeeaaaaahhhhh yetherrrr ulan sikerler, cile çekmeye mi geldim lan ben bu hayata' diye devv isyan ederek isten istifa ettim. Aynı dönem yoğun PMS yaşamaya başladım. Kanama olmaya başladı her ay. Garip duygu dalgalanları yaşadım. Ama iyi hissediyordum tuhaf bi şekilde, bir kere 'hissetim' icin seviniyordum, PMS bile güzel geldi, oyle diyeyim. Hiçbir şey hissetmeme seviyesinden en azından ufak da olsa bir şeyler hissetmeye geçiş. Yıllarca sebze gibi, zombi gibi yaşayıp son 2 ayda olanlar bana Mirena'nin etkisini kaybettirmiş olabileceği veya başka bir organa göç etmiş olabileceğini düşündürdü. Her ne bok olduysa da artık bu yabancı cismi içimde istemiyorum diye düşündüm ve doktorumu aradım. Su söylediklerimi tek tek anlattım. Polip olacaksa da olsun amk, böyle sebze gibi yaşamaktansa polip oluşumuna razıyım dedim (Umarım büyük konuşmamışım değildir) Doktorcum 'Çıkaralım ve bir gözlemleyelim sizi' dedi. Sonuç olarak haftaya çıkaracağız, bakalım neler olacak. Güncelleme yaparım. İçgüdüsel konuşuyorum, bir daha taktiracağımı hiç sanmıyorum. Bu son 4 yıl ne yaşadım lan. Resmen kayıp. Kayboldum. Ben kimim lan? Bu arada Mirena taktıracağım kız kardeşlerim, yazdıklarına bakıp net kararlar vermeyin, her kadındaki yan etkisi farklı. Vücudunuzu en iyi siz bilirsiniz. Ben Mirena taktırdığımda Türkiye'den İngiltere'ye göç etmemin 1. senesini devirmiş kimlik bunalımı filan da yaşıyordum. Depresyonun dibindeydim, antidepresan kullanıyordum ve iş-güç-aile meselelerinden otururu anormal, tarifsiz miktarda stres altında iddim. Bunların etkisinin olmaması imkansız. Buna benzer aşırı zorlayıcı koşullar altında olmayan kadınların kimisi de çok rahat ediyor, yan etki yaşamıyor, neticede en gelişmiş ve yan etkisi en minimal IUD bu arkadaş. Ezcümle, Mirena bana olmadı sözlük. Ben her ilacin yan etkisini ziyadesiyle yaşayan biriyim yapım olarak genelde. O yüzden Mirena ile ilgili yazılmış her yan etkiyi fazlasiyla yaşadım. Ama konu sadece Mirena mıydı? Bence büyük bir kısmı öyleydi. Ben vücudumu tanıyorum ve yanıldığımı sanmıyorum. Sentetik bir şey istemiyor vücudum. Ama başka stres kaynakları da etkiliydi. Sadece progestin bir insanı bu kadar darmadık edemez. Kortizol, dopamin, serotonin, estrogen... Bunlar ne alemdeydi, eski hallerinde değillerdi kuşkusuz göç deneyiminde ve yaş itibariyle. Yine de Mirena'nın dahli çok diyorum. Ama çıkınca sonra ne olacak, onu da bilmiyorum. Eski 'ben'e kavuşacak mıyim? Hemen bi çıkartılsın, güncellerim buraları.

Aaa doktorum Mirenayı çıkardı! Şimdi iyiyim yaa, sanki içimdeki robot çıktı da ben geri döndüm gibi hissediyorum. Eskiden hiç bir şey hissetmiyordum ya, şimdi her şey daha canlı sanki. PMS'lerim de var yine, ama bu sefer hoşuma gidiyor. En azından bir şeyler hissediyorum yani!

Mirena mı? Ah be kadın, ben de o sikik şeyi 4 sene boyunca taşıdım. Libido uçtu gitti, hislerim köreldi, robot gibiydim. Şimdi attılar da içime bir şey koymuşlar gibi hissediyorum ama en azından kendimi tekrar hissediyorum biliyor musun? PMS'ler bile güzel geldi. Senin yazdıklarını okuyunca kendime geldim be! Ben de çıkarttırmayı düşünüyorum, bakalım ne olacak.

Ahahaha, senin hikayeni okuyunca kendimi hatırladım! Mirena o kadar tuhaf bir şey ki, sanki içimizdeki bir robot düğmesine basıyor da hayatımız sıfırlanıyor. PMS'lerin geri gelmesi bile iyi bir habermiş gibi hissettirdi bana, demek ki yine insan oluyorum! Sen de çıkarttırınca neler olacağını merak ediyorum, güncellemelere bayılırım! 😜

Lan bu Mirena denen şey tam bir beyin yıkaıcıymış! Dört yıl boyunca robot gibi yaşamışsın, hissetmemişsin, istemişsin... Ben de taktıracaktım ama şimdi iyiki de taktırmadım. Seni destekliyorum, çıkarıp at bakalım o şeyi! 🤬

Mirena mı? O şey beni komple zombiye çevirdi be! Dört yıl boyunca hissetmemek, istemek, hatta kendimi hatırlamak bile zor geldi. Şimdi attılar da sanki içime bir yangın yakmışlar gibiyim. PMS'lerim geri döndü, libido uçtu, kısacası insan oldum yine! Sen de çıkarıp at o şeyi, bakalım neler olacak! 😈

Mirena'yı attırmaya karar vermişsin ya, haklısın be! O şey seni tam bir zombi yapmış gibi duruyor. Ben de senin yerinde olsam çıkarıp atardım o şeyi hemen. Hadi bakalım çıkınca neler olacağını merakla bekliyorum, güncellemelere bayılırım! 💪

Be amk, robot gibiymişsin! Mirena seni komple bitirmiş. Ben de taktırmayı düşünüyordum ama şimdi iyiki de taktırmadım. Sen çıkarınca neler olacağını merakla bekliyorum, haber ver bi güncelleme. 💪

, bu Mirena hikayesi gerçekten bir bilim kurgu romanı gibi! Seni çok iyi anlıyorum, hissizlikten kurtulmak için heyecanlanman doğal. Çıkardıktan sonra neler olacağını merakla bekliyorum, güncellemeleri mutlaka paylaş! 💪

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri