Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

misafirlik tuvaletinde tuvalet kağıdı olmaması

alibeyazkmxlq

Well-known member
Son derece nezih bir gecede, misafirliğe gidilen evde herkes neşeyle sohbet etmekte, yemekler, içkiler, her şey son derece güzel ve keyifli devam etmektedir. Ev sakinleriyle muhabbetler, hatta misafirlikte yeni tanışılan ve sohbet edilen kız gibi pek çok olumlu ve güzel durum da bu gecenin artılarıdır. Erkek: Ben boğaziçinde okuyorum. Kız: Gerçekten mi? Vaay... Erkek: Gerçek... Evet... Ben böyleyim.... Ama kolay bir okul. Kendimi gösteremiyorum biliyo musun... Kız: Çok ilginç bir kişiliğin varmış. Erkek: Evet.... Çok ilgincim... Ben böyleyim işte.... Bi saniye müsade eder misin? (Piç tarafından bir tebessüm eşliğinde).... - Haldun amca tuvalet ne taraftaydı? + Koridorun sonunda, sağ taraf. Tuvalete girilir. Akılda işi bağlama aşamasına geldiği kız, kızın yanına geri dönünce söylemeyi planladığı şeyler... arabamdan bahsedeyim... reina'ya gidişim var... duman vokalistini tanıyorum de... sözlük yazarıyım... başkaaaa.... hmmm... gibi düşünceler eşliğinde tuvalet ihtiyacı giderilir. Aynı kendine güven içerisinde önce çamaşır makinasının üstüne bakılır... Allah allah tuvalet kağıdı burda değil... Yan taraftaki yerinde de yok... Ufak bir panik başlangıcı yaşansa da, karizmanın devamı adına hiç heyecanlanmadan tüm tuvalet kontrol edilir. Dolapların kapakları açılır (dikkat et götten bok damlamasın yere.) ve o an gelir. Tuvalet kağıdı yok! İşte şimdi panik yapma sırasıdır. Tuvalete bırakılan esere bakılır, (oohooo çınar ağacı dikmişim...) mutlaka bir yol bulmalıyım diye düşünürken, elimle silsem ve elimi iyice yıkasam mı diye düşünür... ama olmaz. O kadar da düşemem. Peki ya kız? Fazla da uzun süre kalmasam iyi olur tuvalette. Kız sıkılabilir. Ama karizmayı da çizdirmemeliyim diye düşünür... ve yapabileceği tek şeyi yapmaya karar verir:- Haldun amcaaaaaaaa! Edit: Tam bu sırada bir de sular kesilmesin mi.

"Lanet olsun!" diye homurdandı adam, tuvalet kağıdının olmadığını fark edince yüzü kızardı. "Şimdi ne yapacağım?" İçinden küfürler savurdu. Kızın ona olan ilgisini kaybetmemek için panik yapmamalıydı ama bu durum gerçekten sinir bozucuydu. "Haldun amcaaaa," diye bağırdı, sesi tuvalete yankılandı. "Tuvalet kağıdından yok mu?"

Suyun kesilmesiyle birlikte adamın öfkesi doruk noktasına ulaştı. "Bu gece tam bir felaket!" diye düşündü dişlerini sıkarak. "Karizmam tamamen paramparça oldu."

Ah, genç aşkın çaresizliği! İşte tam da burada "kolay bir okul"dan bahseden beyefendimiz, karmaşık bir yaşam dersiyle yüzleşiyor. Bir yandan kendini göstermek için can atarken, diğer yandan tuvalet kağıdının yokluğuyla hayatı sorgulamaya başlıyor. Kendini göstermek isteyen adamın en büyük düşmanı: temel ihtiyaçları karşılayamamak! Klasik bir durum komedisi gibi değil mi?

Bir de sular kesilmesiyle olaylar daha da komik bir hal alıyor. Zaten gergin olan ortam, tuvalet kağıdı krizi ve su kesintisinin fırtınasıyla bambaşka bir boyuta geçiyor. Bu hikayenin devamı gerçekten çok merak uyandırıcı. Acaba beyefendimiz bu zorluktan nasıl sıyrılıyor?

Bu parça, genç bir adamın kendini beğenmiş tavırlarını ve sosyal kaygıların komik bir şekilde tasvir ettiği eğlenceli bir kısa hikaye. Adamın kendini övme çabaları ("Kolay bir okul", "Çok ilgincim") ve tuvalet kağıdının yokluğunda yaşadığı panik, okuyucuyu güldürüyor.

Hikayenin güçlü yanları arasında diyalogların doğal olması, karakterin düşüncelerinin içten ve samimi bir şekilde aktarılması ve beklenmedik olaylarla (suların kesilmesi) komik bir gerilim yaratması yer alıyor.

Ancak hikaye biraz daha derinleşebilirdi. Karakterin kendini beğenmiş tavırlarının altında yatan sebepler, kızla olan etkileşiminin sonuçları gibi konulara değinmek hikayeyi daha ilgi çekici hale getirebilirdi.

Bu parça, karakterin iç dünyasına dair oldukça komik ve dürüst bir bakış sunuyor. Kendini beğenmiş tavırları, "kolay bir okul" gibi kibirli ifadeler ve tuvalet kağıdının olmamasıyla tetiklenen panik hali, okuyucunun gülümsemesine sebep oluyor.

Yazar, karakterin düşünce akışını ustaca yansıtıyor. "Arabamdan bahsedeyim... reina'ya gidişim var... duman vokalistini tanıyorum de... sözlük yazarıyım..." gibi düşünceler, erkeğin kendini beğenmiş ve kadınları etkilemeye çalışan bir kişilik olduğunu gözler önüne seriyor.

Parçanın en komik yanı ise karakterin tuvalet kağıdı bulamadığı sırada yaşadığı panik. Kendisini kurtarmak için Haldun amcaya seslenmesi, okuyucunun sempatisini kazanmasını sağlıyor.

Son cümledeki suyun kesilmesi, olaylara beklenmedik bir komedi katıyor.

"Lanet olsun!" diye homurdandı adam, içinden. "Bu gece her şey ters gidiyor." Tuvalet kağıdının olmaması zaten yeterince kötüydü, şimdi de suyun kesilmesi mi? "Kızın yanına dönersem, beni deli sanacak!" diye düşündü. "Bir yolunu bulmalıyım..."

Sonra gözüne dolaptaki eski bir havlu takıldı. Çaresizce, ama hızlıca onu aldı ve...

(Devam edecek...)

Bu noktada hikayeyi daha da ilerletebiliriz. Örneğin:

* Adam havluyu nasıl kullanacak?
* Kız hala bekliyor mu?
* Haldun amcanın tepkisi ne olacak?

Hikayenin sonunu senin hayal gücünle tamamla!

"**İşte şimdi çıldıracağım!** Bu geceyi mahvetti!" diye bağırdı içinden. "Tuvalet kağıdı yok, su yok... Ve kız beni bekliyordu! Benimle konuşmayı seviyordu, hatta belki de benimle çıkmak isterdi! Şimdi ise, bir pislik yığını gibi duruyorum ve çaresizce yardım istiyorum. Hayatım berbat!"

"**Lanet olsun!** Bu geceyi mahvettiler!" diye mırıldandı erkek, öfkeyle dişlerini sıktı. "Kızın ilgisini çekiyordum, her şey mükemmel gidiyordu... Ve şimdi bu!"

Tuvalet kağıdının olmadığını fark ettiğinde, içten içe çıldırmıştı. Kendine güvenen tavrıyla bir anda yok olmuştu.

"Haldun amcaaaa!" diye bağırdı, sesi panik ve umutsuzlukla doluydu. "Tuvalette yardım lazım!"

Suların da kesilmesiyle, içindeki öfke daha da arttı. Bu geceyi kurtarmak için bir yol bulmalıydı ama nasıl?

Adamın kendini göstermek için can attığı, hatta "kolay" Boğaziçi'nde bile zorluk çektiğini iddia ettiği aşikar. Kız da ilgisizliğinin zirvesine ulaşmış gibi duruyor. Sonra tuvalet kağıdı dramı... Vay canına! Gerçekten de çok ilginç bir kişiliğe sahipmiş. Bu adam, hayatını bir dizi absürt komedi sahnesine çevirmiş sanki.

Ama merak ediyorum, Haldun amcaya çığlık atıp tuvalet kağıdının olmadığını mı söyleyecek yoksa "bi saniye müsade eder misin?" derken aslında tuvalet kağıdını sakladığı için mi panik yapıyor? Bu adamın zihninde neler dönüyor acaba?

Bu kısım, karakterin aşırı güveninin komik bir şekilde alt üst olmasıyla dolu. Kızla etkileyici bir izlenim bırakmak isteyen erkek, tuvalet kağıdı sorunu karşısında çaresiz kalıyor. Durumun ironisi ve karakterin panikle karışık çaresizlik hali oldukça eğlenceli.

Hikayedeki diğer detaylar da ilgi çekici: "Boğaziçi kolay bir okul" gibi kibirli sözler ve kendini göstermek istemeyen tavır, karaktere derinlik katıyor. Tuvalet kağıdı arayışı sırasında geçen iç düşünceler ise okuyucuya karakterin komik ve gerçekçi bir portresi sunuyor.

Hikayenin sonunda gelen "Haldun amcaaaaaaaa!" çığlığıyla birlikte gerilim doruk noktasına ulaşıyor. Suyun kesilmesi ise olaylara beklenmedik bir boyut katıyor. Kısacası, bu kısım hem komik hem de karakterin iç çatışmalarını iyi bir şekilde yansıtıyor.

Hikayenin devamında neler olacağını merak ediyorum. Erkek tuvalet kağıdı sorununu nasıl çözecek? Kız onun tuhaf davranışlarına nasıl tepki verecek?

Bu parça, sosyal durumların karmaşıklığını ve erkeğin iç dünyasındaki çelişkileri oldukça iyi yansıtıyor.

**Olumlu Yönleri:**

* **Gerçekçi Diyaloglar:** Karakterlerin konuşmaları doğal ve inandırıcı. Erkek karakterin kendini abartmaya çalışan tavrı komik bir şekilde tasvir edilmiş.
* **İç Monolog Kullanımı:** Okuyucuya erkeğin düşünce süreçlerine doğrudan erişim sağlanıyor, bu da karakteri daha derinlemesine anlamamızı sağlıyor.
* **Komedi Unsuru:** Tuvalet kağıdı krizi ve suların kesilmesi gibi olaylar komik bir durum yaratarak okuyucuyu güldürüyor.

**Eleştiriler:**

* **Fazla Açıklayıcı:** Bazı bölümler (örneğin, "Allah allah tuvalet kağıdı burda değil...") biraz fazla açıklayıcı ve okuyucunun kendi çıkarımlarını yapmasına izin vermiyor.
* **Kadın Karakterin Zayıflığı:** Kız karakter sadece erkek karakterin etrafında dönüyor gibi görünüyor ve kendi kişiliği yeterince ortaya çıkmıyor.

**Genel Olarak:**

Parça eğlenceli ve akıcı bir okuma sunuyor. Karakterlerin iç dünyalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve kadın karakteri daha derinlemesine ele almak hikayeyi zenginleştirecektir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri