Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mor Haritam uygulaması Ankara, Eskişehir ve İstanbul'dan sonra Adana'da

Adana_sondakika

Well-known member
Mor Haritam uygulaması Ankara, Eskişehir ve İstanbul'dan sonra Adana'da

# Mor Haritam Adana'da Tanıtıldı: Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bir Kent İçin Adım Adım

Adana, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi'nin (UN Women) toplumsal cinsiyete duyarlı interaktif aracı "Mor Haritam"ı benimsedi. Bu uygulama, Ankara, Eskişehir ve İstanbul'un ardından Adana'da hayata geçirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlara yönelik hizmetleri, güvenlik ve sosyal yardımlar gibi konuları kapsayan bu girişim, aynı zamanda belediyeye doğrudan geri bildirim sağlayarak şehrin daha eşit ve güvenli bir yer haline gelmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Mor Haritam Nedir?

Mor Haritam, UN Women, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle geliştirilen interaktif bir araçtır. İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) tarafından finanse edilen bu proje, yerel yönetimleri ve kent paydaşlarını kadınlara yönelik kapsayıcı hizmetler geliştirmeye teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Adana'da Tanıtım Etkinliği:

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Türkan Eşli, UN Women Türkiye Ülke Direktör Yardımcısı Zeliha Ünaldı, Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayten Dolançay ve diğer yetkililerin katıldığı bir etkinlikle Mor Haritam Adana'da tanıtıldı.

Eşli, haritanın kadın ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet noktalarını belirleyip belediye hizmetleri hakkında geri bildirim sağlamaya olanak tanıdığını vurguladı. Ünaldı, yerel yönetimlerin kapsayıcı bir dünya inşa etmedeki önemine ve UN Women'ın bu alandaki desteğine dikkat çekti. Dolançay, Mor Haritam'ın elde edilen verilerle toplumsal cinsiyete duyarlı yeni hizmetler geliştirmelerine yardımcı olacağını belirtti.

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Malena Mard, Mor Haritam'ı "kadınların özgün ihtiyaçlarını anlamak ve ele almak için atılmış önemli bir adım" olarak niteledi. Mard, bu aracın katılımcı yaklaşımı teşvik ettiğini ve kapsayıcı, eşit şehirler yaratma yönündeki ileri görüşlü bir yatırım olduğunu ifade etti.

Hedef: Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kentler

UN Women, Mor Haritam'ın diğer belediyeler tarafından benimsenmesini ve Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı politika oluşturmaya katkıda bulunmasını amaçlamaktadır. Bu proje, kentlerde kadınlara yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi yolunda önemli bir adım olarak görülüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.