Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Moskova Devlet Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|sağ|Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi dış görünüşü Hakkında Lomonosov Moscow State University (MSU), QS World University Rankings®'in küresel ilk 150'si arasında tutarlı bir konuma sahip, Rusya'daki en yüksek dereceli üniversitedir. Rusya'nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilen, dünyanın en yüksek eğitim binasına ev sahipliği yapmakta ve 47.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve her yıl 4.000 uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, EECA Üniversite Sıralamasında 1.sıradır .,QS WUR Ranking By Subject (konuya göre) sıralamada yirmibirinci sıradadır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, QS World University Rankings'in 2021 yılı listesinde dünyanın en iyi 74. üniversitesinden biridir Fakülteler - Lisans Mekanik ve Matematik Fakültesi Hesaplamalı Matematik ve Sibernetik Fakültesi Fizik Fakültesi Kimya Fakültesi Biyoloji Fakültesi Malzeme Bilimi Fakültesi Toprak Bilimleri Fakültesi Jeoloji Fakültesi Coğrafya Fakültesi Biyomühendislik ve Biyoinformatik Fakültesi Temel Tıp Fakültesi Temel Fiziksel ve Kimya Mühendisliği Fakültesi Biyoteknoloji Fakültesi Uzay Araştırmaları Fakültesi Tarih Fakültesi Filoloji Fakültesi Felsefe Fakültesi Ekonomi Fakültesi Hukuk Fakültesi Sosyoloji Fakültesi Gazetecilik Fakültesi Psikoloji Fakültesi Asya ve Afrika Enstitüsü Siyaset Bilimi Fakültesi Yabancı Diller ve Bölgesel Çalışmalar Fakültesi Kamu Yönetimi Fakültesi Dünya Siyaseti Fakültesi Küresel Süreçler Fakültesi Sanat Fakültesi İşletme Yüksek Okulu (fakülte) Moskova Ekonomi Okulu (fakülte) Çeviri Yüksek Okulu (Fakülte) Kamu Yönetimi Yüksek Okulu (fakülte) Devlet Denetimi Yüksek Okulu (fakülte) Yüksek Yönetim ve İnovasyon Okulu (fakülte) Yenilikçi İşletme Yüksek Okulu (Fakülte) Televizyon Yüksek Okulu (fakülte) Modern Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Beşeri Bilimler Yüksek Kültür Politikası ve Yönetimi Okulu (Fakülte) Pedagojik eğitim fakültesi Uzmanlaşmış eğitim ve bilim merkezi (fakülte) - AN adını taşıyan yatılı okul Kolmogorov Tarih Moskova Üniversitesi, Çariçe Elizaveta Petrovna'nın emri ile 25 Ocak 1755 tarihinde büyük Rus bilim insanı Mihail Lomonosov'un öncülüğüyle kurulmuştur. Moskova Üniversitesi’nin kuruluş günü Rusya’da Öğrenci Günü olarak kutlanmaktadır. Üniversitedeki öğrencilerin toplam sayısı Yüksek Lisans öğrencileri dahil şu an mevcut olan rakam 40.000'dir. Zamanla yabancı uyruklu öğrencilerin sayısı da artmaktadır. Şu an 97 ülkeden 3.000 yabancı uyruklu öğrenciye eğitim vermektedir. Profesörler, öğretim ve araştırma üyeleri sayısı 8.500'dür. Üniversitenin çalışanları ve yardımcılarının sayısı ise 15.000'dir. Moskova Üniversitesi'nin 1755 yılında üç fakültesi vardı: Felsefe, Hukuk ve Tıp. Şu anda ise 27 fakültesi vardır: Mekanik ve Matematik, Ölçümsel Matematik ve Sibernetik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Ziraat, Temel Tıp, Tarih, Filoloji, Felsefe, Yabancı Diller, İktisat, Gazetecilik, Hukuk, Psikoloji, Sosyoloji, Asya ve Afrika Çalışmaları Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Sosyal Çalışmalar, Özdeksel Bilimler, Pedagoloji, Sanat, Uluslararası İlişkiler, Biomühendislik ve Bioenfermasyon, Süren Eğitim. Uluslararası Eğitim Merkezi. Geçtiğimiz birkaç yılda nitelikli eğitim dalları Üniversite’de kurulmuş ve hızlı bir gelişim göstermiştir. Rusya’daki eğilime uygun gelişmiş uzmanlar yetiştirmiş ve çalıştırmıştır. Sonuç olarak Üniversite lisansüstü ve doktora öğrencilerine ülkedeki en kapsamlı ve geniş olanakları sunmaktadır. 5,000’den fazla lisansüstü ve doktora öğrencisi bu alanlara kayıt olmuştur. Lisansüstü öğrencilere sunulan yeni alanlar hızla artmaktadır. Ayrıca uzmanlık enstitüleri, çalışma merkezleri ve uluslararası eğitim merkezleri bulunmaktadır. Öğretmenler ve araştırmacılar arasında eğitim kursları da çok popülerdir. Eğitimin esas doğası bilimsel birlik çalışması, teorik ve uygulama üzerinde oturmaktadır. 500’ün üzerinde bu yolda uzmanlaşmış müfredat bulunmaktadır. Şubeler Üniversite şubesi Ulyanovsk Oblastı'ndaki Ulyanovsk şehrinde, kuruluş tarihi - 1988. Üniversite şubesi Moskova Oblastı'ndaki Puşino şehrinde, kuruluş tarihi - 1997. Üniversite şubesi Ukrayna'daki Sivastopol şehrinde, kuruluş tarihi - 1999. Üniversite şubesi Kazakistan'daki Astana şehrinde, kuruluş tarihi - 2000. Üniversite şubesi Özbekistan'daki Taşkent şehrinde, kuruluş tarihi - 2006. Üniversite şubesi Azerbaycan'daki Bakü şehrinde, kuruluş tarihi - 2009. Üniversite şubesi Tacikistan'daki Duşanbe şehrinde, kuruluş tarihi - 2009. Kaynakça Kategori:Moskova'daki üniversiteler Kategori:Stalinist mimari Kategori:1755'te kurulan eğitim kurumları Kategori:1750'lerde kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri