Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mühendislik öğrencilerine yönelik ipuçları ve öneriler

MustafaGunduz

Well-known member
Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olarak edindiğim deneyimleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Mühendislik okumayı düşünenler için bazı önemli tavsiyelerde bulunacağım.

1) Üniversite yıllarında kendinizi çok fazla yormayın ve enerjinizi gereksiz şekilde harcamayın. Mezuniyet sonrası dönemlerde ihtiyacınız olacak olan enerjinizi dengeleyerek kullanın.

2) Arkadaşlarınızı sadece kendi bölümünüzden seçmek yerine farklı bölümlerden de arkadaş edinin. Mühendislik alanında teknik zeka ön planda olduğu için, farklı bakış açıları kazanmanız sizi geliştirecektir.

3) Üniversite yaşamınızda mutlaka bir kulübe dahil olun. Bu size vizyon kazandırırken aynı zamanda keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Ben dans kulübünde yer alıyordum ve şiddetle tavsiye ediyorum.

4) Eğer mesleki tatmin arıyorsanız, bir girişimci ile çalışmayı deneyin. Sorumluluk alın, projelerde yer alın ve kendinizi geliştirin. Bu sayede geleceğe güvenle bakabilir ve özgüveninizi arttırabilirsiniz.

5) KPSS, YDS gibi sınavlara takılmayın ve kendinizi geliştirmek için yatırım yapın. Günümüzün kahramanları bizleriz ve mühendislik alanında farklı yollar deneyerek kendinizi geliştirme şansınız her zaman vardır.

6) Kendinizi bir sanat dalıyla da ilgilenirken bulun. Apple gibi firmalar artık sadece mühendislik bilgisine değil, aynı zamanda sanat yeteneğine sahip bireyleri de istiyor. Yeni ürünler genellikle farklı ilgi alanlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkar.

Bu tavsiyelerle mühendislik eğitiminizde daha başarılı olabilir ve geleceğiniz için doğru adımlar atabilirsiniz. Yolunuz açık olsun!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri